Zavrieť

Porady

Náklady na súd

Chcem sa opýtať či si môžem vymáhať škodu keď ešte neprebehlo žiadne konanie, suseda sa zatajuje nepreberá poštu, tak to vidím na dlhšie kým ju donútia podať vyjadrenie k skutku. Podľa informácii čo zatiaľ mám tak že ide o sumu ktorá nepresiahla 266 eur, (moja škoda potvrdená servisom je 182 eur) súd jej nemôže prikázať úhradu škody. Ak chcem škodu preplatiť a suseda mi ju nebude chcieť uhradiť tak pomôže len založiť ďalší občiansko právny súd kvôli preplateniu škody. Mám obavy že keď aj súd vyhrám a suseda sa bude tváriť ako soc. prípad a bude mi škodu splácať po nejakej smiešnej sume aby som nakoniec nemal väčšie výdavky " poplatky, právnik, strata času a neviem čo ešte".
Naposledy upravil Dav : 19.02.13 at 10:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    S náhradou škody si musíš žiadať aj trovy konania, aj úroky z omeškania s platením istiny škody. Ak máš škodu zdokladovanú, môžeš sa ju pokúsiť vymáhať aj platobným rozkazom; súd bude len po podanom odpore. So splácaním nemusíš súhlasiť, nech si vezme úver.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Mária27 Pozri príspevok
    S náhradou škody si musíš žiadať aj trovy konania, aj úroky z omeškania s platením istiny škody. Ak máš škodu zdokladovanú, môžeš sa ju pokúsiť vymáhať aj platobným rozkazom; súd bude len po podanom odpore. So splácaním nemusíš súhlasiť, nech si vezme úver.
    Sud nevyda PR na nahradu skody. O moznosti plnit v splatkach rozhoduje sud a vobec sa nevyzaduje suhlas navrhovatela (160 OSP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.