Zavrieť

Porady

Boli ste už na kapverdských ostrovoch?

tu som sa dočítala http://www.kapverdske-ostrovy.sk/ost...rov-boa-vista/, že ostrov Boa Vista patrí medzi najkrajšie ostrovy a má krásnu pláž. Bol niekto na dovolenke na Kapverdoch? Aký ostrov by ste mi odporučili?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  uskoboh je offline (nepripojený) uskoboh

  uskoboh
  Boli sme minulý rok na Boa Viste počas prvej polovice septembra cez Hydrotour. Sú tam dve možnosti - dole na južnom pobreží Riu Touareg alebo na západnom Riu Karamboa. V Touaregu bolo nepokojnejšie more s veľkými vlnami, červená a žltá vlajka počas celého pobytu. Tí, čo boli v Karamboa hovorili, že tam to bol taký dedinský rybník, ráno sa celý hotel vyvalil do mora a vyliezli odtiaľ len keď mali ísť na obed alebo večeru. Náš termín už zastihlo zhoršenie počasia, intenzívne búrky spolu s vytopením hotela - aspoň bola zábava. Strava bez problémov, perfektná, všetkého dosť. Na ostrove je tretia najdlhšia pláž sveta Santa Monica, dajú sa požičať štvorkolky a ísť sa tam okúpať. Za 80 eur sa dá najať vozidlo s vodičom (džíp s korbou, na korbe je to ako v cestopisných dokumentárnych filmoch), treba to využiť, je to lepšie ako organizovaný zájazd. Kde si poviete, tam vás šofér odvezie, počká, poukazuje. Človek v aute sám by sa dokázal pohybovať len po asfaltkách, ale ďalej po miestnych komunikáciách - nespevnených, čo vedú k turistickým bodom, nemá šancu. Krásny je letecký celodenný výlet na ostrov Fogo s miestnou aktívnou sopkou, cena okolo 250 eur, lietajú miestne L-410. Let tam aj späť bol cez Kanáry (dotankovanie), tam trval asi osem a štvrť hodiny (dlhšie čakanie), späť sedem a pol hodiny (z Kanárov sa letelo nad Marokom). Niekoľko obrázkov som zavesil na http://members.chello.sk/b.kostrec/.

  lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

  lujza.j
  Je tu starsia tema Kapverdy.....daj do vyhladavaca....mohol si pokracovat aj tam...

  220870 je offline (nepripojený) 220870

  Remeselník,stavbár. 220870
  Bratranec bol minulý rok na Sal-e.Len piesok a tráva.Nonstop vietor ktorý niesol zo sebou piesok zo Sahary ktorý doslova obrusoval pokožku +veľké vlny .Pomerne tiché stredisko pár metrov od mora.
  nej ale zase uznaj, že sto ludi sto chutí. SAL je sice piesok, ale ak sedis na hoteli a nic nevidis, je tosmutné. Treba vyjsť von. viz napr. http://www.kapverdy.1q.sk je popis pár miest. Je tam aj nejaká taká vec ako je Mrtve more, slaná voda.

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft

  Boli ste už na kapverdských ostrovoch?
  Bol - až dvakrát.
  Prvýkrát na mape, druhýkrát Google Earth

  Boli ste už na kapverdských ostrovoch?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.