Zavrieť

Porady

Ako podať DP r2012 ak som pracovala na TTP,teraz som nezamestnana,pracujem na dohodu?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v roku 2012, som 7mesiacov pracovala na TPP/13dní PN/ zvyšných 5mesiacov som evidovaná na úrade Práce ako nezamestnaná a počas tejto doby som poberala podporu v nezamestnanosti, a počas tej doby som zároveň pracovala na dohodu. Do danového priznania vypisujem iba údaje z potvrdenia o príjme od zamestnávateľa za tích 7mesiacov, plus do jedného riadku č.32a uvádzam príjem z dohody, Je ešte niekde inde potrebné uviesť tento príjem z dohody? A nezdanitelná časť zákl. bude celá čiže 3644,74? Potrebujem k DP priložiť aj nejaké prílohy? Ako napríklad kopiu výpisu príjmu z dohody, zaradenie do evidencie na úrade,alebo nejaké iné doklady zo sociálnej poistovne? Tú 13dňovú PN si treba všímať? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ako čítať vieš? Zadala si otázku, dostala si odpoveď http://www.porada.sk/t185376-p5-najc...ml#post2255728
    , napriek tomu zadávaš novú tému?!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petusa Prochazkova Pán Tictac, nevedela som sa tu orientovať, tak som to takto stvorila, je to azda niečo také strašné. Aj tak Vám ďakujem za odpoveď.
    tictac7 Pani Petusa Prochazkova, nie som pán (ale to je v pohode, podľa nicku sa nedá poznať pohlavie), napriek tomu, stalo sa niečo strašné a to je to, že si porušila (prepáč za tykanie, ale tu je to zvykom) našu ETIKETU (ktorú si si mala pri registrácii....
    tictac7 ...prečítať). A aj pri zadávaní otázky sa Ťa systém niekoľkokrát opýta, či si si istá, že tú otázku chceš zadať, že už nie je niekde zadaná.... takže tak
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    K DP potrebuješ len 2 potvrdenia o príjme z TPP a z dohody. V DP vyplňuješ r. 32 z oboch potvrdení, r. 32a je Z TOHO dohoda (len informatívne)
    Ešte jednu radu by som potrebovala,k úplnému dokončeniu. Vie mi ešte na toto niekto dať príspevok? Do kolonky r.62 Uhrn preddavkov na daň zrazených podľa parag.35 v mojom prípade uvádzam čiastku Uhrnu z Trvalého prac.pomeru plus Uhrnu čiastku z dohody. Lebo ked som tieto dve sumy zčítala, tak mi vyšiel dosť veľký preplatok okolo 280eur. Keď som do tejto kolonky započítala len Uhrn preddavkov z TPP tak to bol preplatok okolo 200eur. Ďakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Petusa Prochazkova Pozri príspevok
    Ešte jednu radu by som potrebovala,k úplnému dokončeniu. Vie mi ešte na toto niekto dať príspevok? Do kolonky r.62 Uhrn preddavkov na daň zrazených podľa parag.35 v mojom prípade uvádzam čiastku Uhrnu z Trvalého prac.pomeru plus Uhrnu čiastku z dohody. Lebo ked som tieto dve sumy zčítala, tak mi vyšiel dosť veľký preplatok okolo 280eur. Keď som do tejto kolonky započítala len Uhrn preddavkov z TPP tak to bol preplatok okolo 200eur.
    Ďakujem
    ...matematická operácia sa nenazýva zčítanie ale sčítanie.....to len tak na okraj.
    K veci: áno, sčítaš všetky preddavy, zo všetkých potvrdení. To, že Ti vyšiel preplatok je úplne normálne - vzhľadom na skutočnosť, že na TTP, pri ktorom si mala uplatňovanú NČZD bol len 7 mesiacov a pri príjme z dohody Ti NČZD nebola uplatnená vôbec.

    Ako podať DP r2012 ak som pracovala na TTP,teraz som nezamestnana,pracujem na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.