Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2012

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť???
Robím RZ DzP za rok 2012, tá osoba pracovala na prac.zmluvu 1-4 2012 a uplatňovala si aj daňový bonus 1-4/2012 - 82,04 Eur. Ale jej dcéra ukončila štúdium na strednej škole 31.05.2012,ďalej už neštuduje,chcem sa spýtať či jej môžem uplatniť daň.bonus len za máj alebo aj jún júl august alebo celý rok 2012.Neviem....Ked už neštuduje tak už asi nie....že???Keby študovala na vysokej škole tak asi áno, poradí mi niekto s týmto....Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mondes Pozri príspevok
    Žiakom strednej školy je až do 31.8.2012, takže daňový bonus môžeš uplatniť do konca augusta.
    ale, ale predsa nemôžeš takto, bez znalostí, či dieťa bolo študentkou 4 či 5 ročníka SŠ, končilo štúdium maturitnou skúškou, a či sa nezaevidovalo na UP, popr. našlo si niekde prácu.....
    DIXY doplň údaje......

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak tým ukončením štúdia myslíš maturitu tak jej môžeš uplatniť DB až do konca augusta ak splňa podmienku, že sa dieťa nezamestná ak už nastúpi do prac. pomeru tak tým padá aj nárok na DB
    je však aj možnosť ak dieťa nastupuje na VŠ
    Bez ohľadu na zárobkovú činnosť dieťaťa má rodič nárok na daňový bonus aj za mesiace jún až august (a ďalej na základe potvrdenia o návšteve školy po zápise na vysokú školu od septembra, ak nepreukazuje tento nárok na základe potvrdenia o poberaní prídavkov na toto dieťa).
    Naposledy upravil Anik : 20.02.13 at 20:23 Dôvod: doplnenie

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Žiakom strednej školy je až do 31.8.2012, takže daňový bonus môžeš uplatniť do konca augusta.

    Dixy je offline (nepripojený) Dixy

    Dixy
    Tá jej dréra sa Na UP prihlásila až v septembri,bola študentkou 5 ročn. SŠ ale teraz som zistila že tá dcéra mala dohodu v 2,4,6 mesiaci vlastne mala dohodu počas školy môže matka uplatnovať bonus na dieťa ktoré pracuje na dohodu a chodí aj do školy??, však ja nemám tolko znalostí preto sa to tu pýtam keby som to vedela tak sa nepýtam....

    Ročné zúčtovanie dane za rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.