Zavrieť

Porady

Podvod

Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. môj manžel kúpil cez stránku Bazos od jedného mladíka dve bankovky. Celá transakcia mala hodnotu 11 eur. Mladík však manžela oklamal a bankovka ktorú mu poslal bola poškodená. Manžel mu poslal späť obe kúpené bankovky a spomínaný mladík mu poslal späť peniaze. Teraz však manžela obťažuje a vyhráža sa mu, že ho pôjde udať za podvod. Tvrdí, že manžel mu poslal síce späť dva bankovky, ale jedna z nich je iná. Tvrdí, že mu poslal inú bankovku, lenže manžel poslal späť presne tie isté bankovku. Ide o bankovku, ktorá má hodnotu max. 5 eur. Myslíte si, že je možné aby manžel mal nejaké problémy ak tento človek pôjde naozaj na políciu? Poraďte aký postoj má zaujať?

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sa čudujem že nájde niekto kto je ochotný kupovať takéto veci cez web.V podstate tak mu treba.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podvod v hodnote 5 eurovej bankovky? Ved by ho policajti vysmiali.
    mareko Ten príspevok bude asi vtip. To predsa nik nemôže myslieť vážne :-)

    mariotto je offline (nepripojený) mariotto

    mariotto
    O podvod nepôjde určite, len aby ste boli v obraze tak skutková podstata trestného činu podvodu v zmysle Trestného zákona znie:,,Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky." Pod malou škodou sa rozumie suma 266 Eur. To znamená že ak niekto spôsobí škodu menšiu ako 266 Eur nejde o trestný čin. Moja rada znie: nech manžel hlavne neposiela mladíkovi žiadne peniaze a nech sním jednoducho vôbec nekomunikuje.

    ajca05 je offline (nepripojený) ajca05

    ajca05
    Osobne by som mu napisala mail, ze vam pravnik poradil ist na policiu podat trestne oznamenie za obtazovanie a vydieranie a pridla by som tam tu klauzulu zo zakona kde je pisane o skutkovej podstate trestneho cinu podvodu. To su spekulanti a treba ich trosku vystrasit.
    mareko Nik neuverí, že pre 5 € bude riešiť veci s právnikom :-)

    abakan je offline (nepripojený) abakan

    abakan
    Dobrý deň.
    Minulý rok v máji som si cez internet objednával tovar ktorý som zaplatili predom (2000€). Asi tri dni po zaplatení písali z firmy že tovar poslali kurierskou službou, lenže neprišiel. Po troch dňoch sa mi konečne podarilo s majiteľom spojiť a ospravedlnil sa, že tovar ktorý
    som si objednával mal na sklade iba jeden, a ten už poslal niekomu kto si to objednával predo mnou,že si to nevšimol inak by mi neposlal výzvu na úhradu ale za dva týždne príde nová zásielka. Od tej doby majiteľ telefóny nedvíha a na email tiež nereaguje, a internetová stránka už neexistuje, miesto nej má dve nové. V auguste po osobnej návšteve mi povedal, že sa stala zase chyba tovar nemá na sklade majú moc objednávok ale že už je na ceste z USA tak že za cca dva týždne mu príde. Tu som mal už nejaké pochyby preto som si ako protihodnotu zobral iný tovar v hodnote 1650€. Majiteľ súhlasil a tovar mi dal stým, že rozdiel sumy pošle do troch dní na poštu, to aj napísal, podpísal a opečiatkoval na zadnej strane záručného listu. Dohodnuté to bolo tak , že keď príde ten môj tovar tak sa mi ozve a môže mi ho vymeniť.
    Ale už je tu marec a komunikácia žiadna, chcem preto vedieť ako mám postupovať a či môžem naňho podať trestné oznámenie, alebo mu tovar vrátiť a vymáhať celú sumu naspäť. Ďakujem.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    abakan Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Minulý rok v máji som si cez internet objednával tovar ktorý som zaplatili predom (2000€). Asi tri dni po zaplatení písali z firmy že tovar poslali kurierskou službou, lenže neprišiel. Po troch dňoch sa mi konečne podarilo s majiteľom spojiť a ospravedlnil sa, že tovar ktorý
    som si objednával mal na sklade iba jeden, a ten už poslal niekomu kto si to objednával predo mnou,že si to nevšimol inak by mi neposlal výzvu na úhradu ale za dva týždne príde nová zásielka. Od tej doby majiteľ telefóny nedvíha a na email tiež nereaguje, a internetová stránka už neexistuje, miesto nej má dve nové. V auguste po osobnej návšteve mi povedal, že sa stala zase chyba tovar nemá na sklade majú moc objednávok ale že už je na ceste z USA tak že za cca dva týždne mu príde. Tu som mal už nejaké pochyby preto som si ako protihodnotu zobral iný tovar v hodnote 1650€. Majiteľ súhlasil a tovar mi dal stým, že rozdiel sumy pošle do troch dní na poštu, to aj napísal, podpísal a opečiatkoval na zadnej strane záručného listu. Dohodnuté to bolo tak , že keď príde ten môj tovar tak sa mi ozve a môže mi ho vymeniť.
    Ale už je tu marec a komunikácia žiadna, chcem preto vedieť ako mám postupovať a či môžem naňho podať trestné oznámenie, alebo mu tovar vrátiť a vymáhať celú sumu naspäť. Ďakujem.
    toľko chýb v jednom konaní, ale čo už. Nie, vec mu nemáš vracať späť, lebo na 99% neuvidíš žiadne peniaze, takto máš aspoň pocit, že si dostal späť 1650 EUR. Trestné oznámenie môžeš podať, ale už nikdy nekupuj cez net tovar od neznámych obchodníkov, kedy musíš zaplatiť 2000 EUR dopredu

    abakan je offline (nepripojený) abakan

    abakan
    mattto Pozri príspevok
    toľko chýb v jednom konaní, ale čo už. Nie, vec mu nemáš vracať späť, lebo na 99% neuvidíš žiadne peniaze, takto máš aspoň pocit, že si dostal späť 1650 EUR. Trestné oznámenie môžeš podať, ale už nikdy nekupuj cez net tovar od neznámych obchodníkov, kedy musíš zaplatiť 2000 EUR dopredu
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.