Zavrieť

Porady

Dvere na prenajatej prevádzke -ODPIS ?

zdravím pracujúcich aj dnes....

prosím poradíte mi - neviem sa dohodnúť sama so sebou,tak potrebujem názor aj iných.... ako by ste zaradili a odpisovali automatické dvere (NC 129 000 ) na prevádzke - priestor je prenajatý.

móóóc dík ua každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sway
    zdravím pracujúcich aj dnes....

    prosím poradíte mi - neviem sa dohodnúť sama so sebou,tak potrebujem názor aj iných.... ako by ste zaradili a odpisovali automatické dvere (NC 129 000 ) na prevádzke - priestor je prenajatý.

    móóóc dík ua každú radu
    Ak je dohoda s prenajímateľom o nákupe tých dverí, tak to potom odpisuješ ako iný majetok.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety
    Ak je dohoda s prenajímateľom o nákupe tých dverí, tak to potom odpisuješ ako iný majetok.
    dík, dohoda je OK,
    ale listujem v skupinách majetku a neviem kam to zaradiť....
    dobre do triedy 029 ostatný dlhodobý majetok - mám,
    ale neviem odpisová skupina I - ostatné rozličné výrobky inde neuvedené, položka 37, KP 36.63.77

    poradíte ??? - dám to takto ???
    Naposledy upravil sway : 04.03.06 at 09:35

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety
    Z akého materiálu sú dvere?
    automatické dvere plastové

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sway
    dík, dohoda je OK,
    ale listujem v skupinách majetku a neviem kam to zaradiť....
    dobre do triedy 029 ostatný dlhodobý majetok - mám,
    ale neviem odpisová skupina I - ostatné rozličné výrobky inde neuvedené, položka 37, KP 36.63.77

    poradíte ??? - dám to takto ???

    sway , ja by som s Tebou súhlasila , lebo inak nie je kde to zaradiť .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sway
    automatické dvere plastové
    Našla som kód 25.24-Ostatné výrobky z plastov odpisová skupina 2. Ale kedže si zhodnotila cudzí majetok, zaradiš ho do odpisovej skupiny toho majetku, teda budovy. Takže to dáš do 4. skupiny.
    Naposledy upravil Tweety : 04.03.06 at 10:01

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Tweety
    Našla som kód 25.24-Ostatné výrobky z plastov odpisová skupina 2.
    § 24 ods. 2 ZDP: "Technické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať nájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...
    Naposledy upravil andrej_rv : 04.03.06 at 10:40

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrej_rv
    § 24 ods. 2 ZDP: "Zechnické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať naájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...
    Máš pravdu, rozmýšľala som na tými dverami, a nie nad tým, že je to vlastne zhodnotenie cudzieho majetku.Idem to opraviť. Dík

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    andrej_rv
    § 24 ods. 2 ZDP: "Zechnické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať naájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...
    A čo ak tie dvere pri odchode z prenájmu odmontujem a zoberiem so sebou , sú totižto mojim majetkom .

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Zita5
    A čo ak tie dvere pri odchode z prenájmu odmontujem a zoberiem so sebou , sú totižto mojim majetkom .
    Toto je hádam predsa len upravené v nájomnej zmluve.
    A samostatným majetkom nebudú dvere nikdy ... teda ak neslúžia na vchádzanie do prievanu.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Zita5
    A čo ak tie dvere pri odchode z prenájmu odmontujem a zoberiem so sebou , sú totižto mojim majetkom .
    Môžeš . Najmä ak máš v zmluve, že prenajatý majetok musíš uviesť do pôvodného stavu. . Ale na dobe daňového odpisovania to podľa mňa nič nemení.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Čo je koho majetkom je nevyhnutné riešiť zmluvne. Resp. podrobne celý postup pri vykonávaní TZ (aj postup pri ukončení nájmu), ako aj pri opravách. Ak to v zmluve nie je ... veľmi prísne sa posudzuje naturálny príjem prenajímateľa ... Resp. môžu nastať také úskalia, o ktorých nájomca ani prenajímateľ ani netušili ...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Moc vďaka za názory všetkých - mala som vypadnutý net...

    čo ma trápi je skutočnosť, že budova je súkromná - teda nieje nikde zaradená , nik ju neodpisuje !
    - myslíte požiadavku na skupinu 4 tak, že by tam teoreticky zaradená bola a preto tak zaradím i dvere... áno??
    - to je ale dosť zlé, nakoľko mám teda dvere odpisovať 20 rokov, hoci zmluvu na prenájom mám na 5 rokov?

    moc sa mi to nepáči, ale asi ma presvedčíte, že to tak budem musieť spraviť....

    dík moc :p

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    andrej_rv
    § 24 ods. 2 ZDP: "Technické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať nájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...
    Jasné moja reakcia , bola prikrátka a neodvôvodnená z nedostatku času , tak teraz doplním , ako som to myslela .
    Je jasné že dvere sa odpisovať musia ......., ale moja úvaha vyplývala z dôvodu , že ak mám v zmluve o nájme dohodnuté , že pokiaľ ja ako nájomca v priestoroch , ktoré sa týkajú nájmu zakúpim nejakú časť alebo celok hnuteľného majetku , bude sa považovať za môj majetok ,vedený v účtovníctve mojej firmy, ktorý pri ukončení zmluvy si zoberiem zo sebou . Tak to chápen ja , a je jasné ak by som tak konala , tak v užívaní priestorov u iného a nového prenajímateľa ,by som zvažovala , ako také dvere použiť .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.