Zavrieť

Porady

príspevok na pomôcku, pre ťzp-s

Mám ešte jednu otázku, ohľadom príspevkov, a nechám to v jednej téme, príspevok na pomôcku (notebook + tlačiareň). Dočítal som sa, aký je limit, ale stále sa hľadám a spájam si podmienky nároku.

ŤZP-S (kardiopacient zaradený do transplantačného programu (ďalej len HTx), neskôr vyradený stav mierne zlepšený, opäť zhoršený opäť v HTx, teraz opäť mierne zlepšený, všetko v závislosti od liekov, atď). Som ženatý, bezdetný. Začal som navštevovať jazykovú školu, lebo do budúcna ak chcem pracovať aspoň z domova, musel som zmeniť priority a uvidíme čo bude. Teda zatiaľ oficiálne "jazykovka" 2x v týždni, priznali mi 451,20 eura ID, mám 30 rokov. Chcel by som požiadať o príspevok na nákup osobnej pomôcky, teraz výhradne ohľadom školy, plán je toho roku diaľkovo začať 4 ročník, na VŠ TuKe, otázka je či to zdravotný stav dovolí. Oficiálne som skončil 3.rok (v roku 2010), ale nepokračoval (ani nemám odklad, podal som si prihlášku, ale všetko sa bude vyvíjať podľa stavu, samozrejme diaľkové štúdium, denné by som nezvládol fyzicky). Takže neviem, či sa mi podarí začať. Ale vznikol by mi nárok, kvôli "jazykovke" na nákup (pomôcky - notebook, tlačiareň, základný štandartný software, v tomto prípade asi len office, ale vyslovene na tom nezáleží oficiálnych free software je pomerne dosť)..? Ak áno, vedel by mi niekto oficiálne poradiť...? Samozrejme ak bude treba informácie doplním
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    príspevok na pomôcku, pre ťzp-s

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.