Zavrieť

Porady

Pokuta z Colného úradu - náklad roku 2005?

V novembri 2005 bola urobená kontrola z Colného úradu ku registrácii o spotrebnej dani z minerálnych olejov.

Kontrolou bolo zistené porušenie zákona, pretože nebola oznámená zmena údajov a Colný úrad mi v oznámení o začatí daňového konania v januári 2006 oznámil, že výška pokuty bude 5000,- Sk. Zatiaľ ale daňové konanie nie je ukončené a nemám ešte platobný výmer.

Mám predpokladanú pokutu zaúčtovať ako náklad roku 2005 a ako alebo mám počkať na platobný výmer a zaúčtovať pokutu až potom, teda v roku 2006 a to 545/345?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak pripúšťaš, že pokutu nedostanete, tak to nechaj tak. Platobný výmer nemáš, ale ak zo všetkých známych skutočností o tomto budúcom záväzku vieš, tak si zaúčtuj rezervu - ostatnú 554 / 323.
    Predpis 545 / 345 by som zvolila až na základe platobného výmeru.

    susi28 je offline (nepripojený) susi28

    susi28
    Ďakujem za odpoveď.

    A poprosím ešte o jednu radu, lebo nemám s tým skúsenosti. Ako rozpustím rezervu v ďalšom roku, keď mi príde platobný výmer, lebo predpokladám, že pokuta bude vyrubená /podľa kontrolórov nebola zatiaľ nikomu odpustená/. 323/645? A ako si zaúčtujem pokutu, keď dostanem platobný výmer?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v roku 2006.........
    platobný výmer 545 / 345
    rozpustenie rezervy 323 / 654
    oba účty budú nedaňové

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lida
    ak pripúšťaš, že pokutu nedostanete, tak to nechaj tak. Platobný výmer nemáš, ale ak zo všetkých známych skutočností o tomto budúcom záväzku vieš, tak si zaúčtuj rezervu - ostatnú 554 / 323.
    Predpis 545 / 345 by som zvolila až na základe platobného výmeru.
    Ak by si mala platobný výmer, tak kontácia by bola na 545/379 ako iný záväzok.

    Pokuta z Colného úradu - náklad roku 2005?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.