Zavrieť

Porady

Ako si zabezpecit matersku

Dobry den, chcela by som sa poradit, momentalne som po skole nezamestnana. Chceme mat s manzelom dieta a chcela by som si zabezpecit matersku. Mam moznost sa zamestnat v otcovej firme/ma viac s.r.o/, s tym, ze si budem odvody za seba platit. Vie mi niekto poradit, ako sa zamestnat, ci na TPP alebo na dohodu. Aku mat mzdu, kym nebudem tehotna a ako ju zdvihnut, ked otehotniem, aby mi vysla dobra materska. Musim mat podmienku 270 dni splnenu do dna nastupu na matersku dovolenku alebo do dna porodu? Dobrovolne nemocenske pripoistenie sa mi asi neoplati uvazovat, nie? Za pomoc dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    kvetinka988 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa poradit, momentalne som po skole nezamestnana. Chceme mat s manzelom dieta a chcela by som si zabezpecit matersku. Mam moznost sa zamestnat v otcovej firme/ma viac s.r.o/, s tym, ze si budem odvody za seba platit. Vie mi niekto poradit, ako sa zamestnat, ci na TPP alebo na dohodu. Aku mat mzdu, kym nebudem tehotna a ako ju zdvihnut, ked otehotniem, aby mi vysla dobra materska. Musim mat podmienku 270 dni splnenu do dna nastupu na matersku dovolenku alebo do dna porodu? Dobrovolne nemocenske pripoistenie sa mi asi neoplati uvazovat, nie? Za pomoc dakujem
    Nemôžem si pomôcť, ale
    Slovensko, kam kráčaš ??????

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kvetinka988 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa poradit, momentalne som po skole nezamestnana. Chceme mat s manzelom dieta a chcela by som si zabezpecit matersku. Mam moznost sa zamestnat v otcovej firme/ma viac s.r.o/, s tym, ze si budem odvody za seba platit. Vie mi niekto poradit, ako sa zamestnat, ci na TPP alebo na dohodu. Aku mat mzdu, kym nebudem tehotna a ako ju zdvihnut, ked otehotniem, aby mi vysla dobra materska. Musim mat podmienku 270 dni splnenu do dna nastupu na matersku dovolenku alebo do dna porodu? Dobrovolne nemocenske pripoistenie sa mi asi neoplati uvazovat, nie? Za pomoc dakujem
    ​š p e k u l á c i a ???????
    cize ciganky, ze dostavaju vsetky prispevky ako by som mala dostavat aj ja su ok, aj ked nikdy v zivote robit nebudu.. lenze ja robit po materskej budem cely zivot, nebudem prizivnicit ako oni.. cize dakujem za rady

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Nevesaj hlavu a hladaj odpovede aj inde ako tu, napr. modrykonik...ja by som rozmyslala tiez ako ty...
    akoze "Slovensko kam kracas?"...myslim, ze my sme uz dosli, tento stat je plny podvodnikov a vsetkym sa smeju do oci...
    len hladaj odpovede dalej.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    kvetinka988 Pozri príspevok
    cize ciganky, ze dostavaju vsetky prispevky ako by som mala dostavat aj ja su ok, aj ked nikdy v zivote robit nebudu.. lenze ja robit po materskej budem cely zivot, nebudem prizivnicit ako oni.. cize dakujem za rady
    Ty, predpokladám VŠ vzdelaná sa ideš porovnávať s cigánkou ?
    A ešte, u otca sa zamestnáš len akože ? Z toho, že si budeš platiť odvody to vyplýva. Ale nezabúdaj, že tvoja mzda a odvody pôjdu do nákladov s.r.o, = krátenie dane z príjmu, čiže ďalší podvod.
    Naposledy upravil Antea : 27.02.13 at 09:56 Dôvod: doplnenie

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Erika686 Pozri príspevok
    Nevesaj hlavu a hladaj odpovede aj inde ako tu, napr. modrykonik...ja by som rozmyslala tiez ako ty...
    akoze "Slovensko kam kracas?"...myslim, ze my sme uz dosli, tento stat je plny podvodnikov a vsetkym sa smeju do oci...
    len hladaj odpovede dalej.
    Čiže, keď "veľkí" kradnú nad tým sa sa rozčuľuješ, ale ty môžeš, však je to len v malom?

    Ako si zabezpecit matersku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.