Zavrieť

Porady

Ako vymôcť peniaze za poškodené auto od majiteľov psa, ktorého som zrazila?

Dobrý večer,
minulý týždeň sa mi stala nehoda, zrazila som vlčiaka, resp. on starý slepý pes mi skočil do cesty, ja som stihla uhnúť volantom tak to schytal ,,len" blatnik, ktorý je preliačený na dvoch miestach. Kým som sa stihla s autom otočiť, všimla som si, že psa rýchlo schovával do garáže sused a zároveň aj syn deda, ktorému pes patrí. Keď som mu šla búchať na dvere garáže samozrejme, že on toho psa neschoval, že to jeho sused(otec) má takého. Ten však nebol doma, ale medzičasom jeho dvaja vnuci docupitali a chceli to strasne riesit, no ja uz som volala policajtov. Policajti prišli a s vnukmi veľké podávačky rúk. Potom sme sa vybrali hľadať deda, aby sme zistili či ma domovú poistku. Mal, takže policajti odporúčili zapísať do hlásenia, že pes preskočil bránu a skočil pod auto, aby poisťovňa škodu preplatila. Jasné všetko sa zdalo byť vporiadku, dohodli sme sa že jeden z vnukov dovezie deda dnes na poisťovňu, tam sme sa mali stretnúť aby sme nahlásili poistnú udalosť. Najskôr mi ten jeho vnuk zdvihol telefón, že ide dedovi zavolať, ze mi zavolá. Nevolal tak som mu volala znovu a on že dedo mu nezdvíha telefón, že ho ide nájsť. A odvtedy mi nezdvihol, až na jeden krát ale ozval sa v telefóne len nejaký jeho kamarát, u ktorého si vraj ten telefón zabudol, a podotkol že psa budú operovať a operácia bude drahá...a ja že to mňa nezaújima a on že budem platiť a ja že nebudem a čo je jeho vôbec dotoho, a že keď tam ten vnuk bude nech mi zavolá. A odvtedy nič. Bola som aj u deda doma, ale nik tam nebol. Skúsim ešte zajtra tomu vnukovi zavolať. Viem, že mám právo na to aby mi škodu uhradili, ale ako deda donútiť, aby šiel somnou na poisťovňu? Jeho vnukovia sa pred poliacajtami zaručovali že sa dohodneme, a toto je tá dohoda? Ako vymôcť peniaze v prípade, že nebude ochotný ísť na poisťovňu? Kde sa obrátiť? Na políciu? Podať trestné oznámenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Moze sa stat aj to, ze oni budu ziadat nahradu skody od teba,ak mali vacsie vydavky s osetrenim psa u veterinara.

    Nakolko zakon hovori o tom, ze vodic ma prisposobit jazdu a predvidat!
    Hlavne pri jazde v obytnych zonach by mal vodic predvidat, ze mu moze vybehnut dieta,chodec ci zviera a tomu prisposobit svoju jazdu a hlavne rychlost,aby dokazal bezpecne zabrzdit...

    Bez ohladu na to, ci to bola tvoja chyba,alebo chyba psa, spytala si sa majitela, ci nepotrebuje odviest psa na osetrenie,alebo ci netreba zavolat veterinara?
    misoft Na druhej strane - aj majiteľ zvieraťa má nejaké povinnosti ohľadom voľného pohybu zvieraťa po komunikáciach!
    Megi11 Na to som vobec nemyslela, bola som sa na psa pozriet ked sa to stalo, mal nieco s nohou. Bola som taká rozčúlená z toho ako zrazu ten pes nikoho nebol, a že sa ho snažili rýchlo schovať, a tak sa zbaviť zodpovednosti za škody

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ja som tiež raz zrazil psa v meste bez vodítka (pes urobil naozaj čo sa dalo aby som ho zrazil) ,rozbil som si svetlo,prednú masku a roh nárazníku,ked som vyšiel z auta a videl zúfalé dievča ako tam narieka nad svojim psíkom tak by ma fakt ani vo sne nenapadlo od nich pýtať nejaké peniaze.
    Policajti aj merali nejakú brzdnú dráhu,šetrili to nejako? Robila si dychovú skúšku na alkohol,ono totiž ani pri zrazení psa nemusí byť vždy na vine pes.Stejne ako pes by tam mohlo vybehnúť malé dieťa.Práveže dosť záleží ako sa k tomu postavia oni,či uznajú že je to ich chyba alebo budú špekulovať ako sa tomu vyhnúť.Ešte sa s nimi skús dohodnúť bolo by to lepšie riešenie ako potom behať trebárs až po súdoch.
    Inak samozrejme na políciu,kam inam.
    Megi11 Dychovú skúšku som robila, brzdnú dráhu nemerali a myslím, že ani žiadna nebola ja som totiž nebrzdila, nešla som ani 50, pes šiel po chodniku a zrazu mi len skočil do cesty tak som stihla len strhnut volant, inak by si to odnieslo svetlo

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    necitlivý prístup, vôbec ťa nezaujíma zviera, iba tvoj posr..ý blatník a ja hlupák som ti radil v inej téme
    Megi11 zviera by malo zaújmať hlavne jeho majitela, keď vie že je starý a slepý a môže sa takéto niečo stať.

    Ako vymôcť peniaze za poškodené auto od majiteľov psa, ktorého som zrazila?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.