Zavrieť

Porady

Ako tlacit z dos programu ked tlaciaren nema LPT port?

Zdravím. Mam menši problém. Potreboval by som po lopate vysvetliť ako môžem tlačiť z DOS účtovného programu ak nemá tlačiareň LPT port? Som úplný laik v tomto smere a ocenil by som odpovede s presným popisom ako na to.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andyrs1 je offline (nepripojený) andyrs1

    andyrs1
    Toto som uz skusal ,ale tlaci mi to same bludy. Skusil som dnes aj tlacovy manager PFAND ktory je na tento problem riesenim no je to pomale ako slak. Asi sa na to ..... a vo stvrtok kupim nejaku laser tlaciaren s lpt portom lebo v piatok akutne potrebujem vela tlacit.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    skúšal si pred tlačou vypnúť účtovný program (asi je dosť náročný na pamäť a pc nezvláda) a až potom tlačiť?

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Mám skúsenosť s týmto prípadom. Ja som dodal hardvér a programátor si už musel poradiť sám. Musel som doložiť do PC takúto kartičku:http://www.najnakup.sk/Porovnaj_disk...rd_282812.html
    Potom už to zostalo len na programátorovi. Najprv to bolo riešené cez USB redukciu, ale dosovský program sa s tým nevedel zosynchronizovať aby bola tlač taká aká má byť.

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    Len zadavatel nenapisal aku ma vlastne tlaciaren.Niektore tlaciarne je nemozne korektne rozbehat s DOS aplikaciami.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Nešlo by to cez LAN a USB printserver? Ovladače pre LAN byvaju aj pre DOS.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    mám starý dosovsky program, z ktorého tlačím na starú tlačiareň. Dva týždne dozadu sa ale pokazila (má cca 14 rokov) a ja som po dni nariekania sadla k vyhľadávaču a za 30€ kúpila úplne rovnakú starú nepoužívanú tlačiareň. Má to pre mňa viacero výhod - okrem toho, že som nemusela nič preinštalovávať, len som na káble nasadila novy kus, tak hlavnú výhodu vidím v toneroch. Oproti novým typom tieto vydržia oveľa viac, keď je už náplň slabšia, tak tonerom potrasiem a v pohode vytláčí ďalší balík papiera, samozrejme nie naraz
    A čo ma najviac prekvapilo, našla som aj firmu, čo sa tomu venuje viac, teda starým tlačiarňam. A tam som sa dozvedela, že po niektorých starých tlačiarňach je veľký dopyt, idú na objednávky a ak sa náhodou niečo voľné objaví, okamžite to predajú.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Dáša_ Pozri príspevok
    mám starý dosovsky program, z ktorého tlačím na starú tlačiareň. Dva týždne dozadu sa ale pokazila (má cca 14 rokov) a ja som po dni nariekania sadla k vyhľadávaču a za 30€ kúpila úplne rovnakú starú nepoužívanú tlačiareň. Má to pre mňa viacero výhod - okrem toho, že som nemusela nič preinštalovávať, len som na káble nasadila novy kus, tak hlavnú výhodu vidím v toneroch. Oproti novým typom tieto vydržia oveľa viac, keď je už náplň slabšia, tak tonerom potrasiem a v pohode vytláčí ďalší balík papiera, samozrejme nie naraz
    A čo ma najviac prekvapilo, našla som aj firmu, čo sa tomu venuje viac, teda starým tlačiarňam. A tam som sa dozvedela, že po niektorých starých tlačiarňach je veľký dopyt, idú na objednávky a ak sa náhodou niečo voľné objaví, okamžite to predajú.
    To naozaj? a my sme mali dobré Epsonky s dlhým valcom s pridaným traktorom - a ani neviem, kde skončili ...

    Pred pár rokmi sme používali tlačový manažér od MRP, fungoval k spokojnosti pre tlačenie z DOS programov na WIN tlačiarňach.

    Ako tlacit z dos programu ked tlaciaren nema LPT port?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.