Zavrieť

Porady

Zriadenie pohostinstva - dobry napad v dnesnej dobe?

Ahojte poradaci,

v podstate je toto moj prvy prispevok na tomto fore i ked si rad sem tam nieco precitam odtialto.
Ja by som sa chcel spytat na Vas nazor, ze co si myslite o mojom plane.
Napad sa tyka postavenia pohostinstva zruboveho formatu v obci cca 1000 ludi. V tomto pohostinstve by sa aj varilo, nie len pre miestnych alebo pocestnych, ale aj ako donaska do par km vzdialeneho mesta.
V danej obci je jedna krcma a to hned vedla miesta planu vybudovania niecoho co opisujem. Je to v podstate tragicka budova a priestory, ale ludia proste chodia lebo nie je na vyber kam by isli.
Pozemok mam vo svojom vlastnictve aj som si spravil fin. analyzu na projekt. Peniaze boli aj budu, cize neberem to tak ze skusim a ked nic tak nevadi...lebo nikto asi nechce prist o peniaze.

Ten nazor o ktory by som niekoho kto podnika v podobnom chcel poziadat, ci v dnesnej dobe a akym smerom to ide - nezamestnanost, setrenie, negativne vyhliadky v ekonomike,.... ci je dobry napad ist do takeho nieco ako by som chcel ist ja.

za odpovede Vam vopred dakujem a ak som napisal nieco mimo kontextu porady, tak sa ospravedlnujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

    Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac Peter S.
    Všetko závisí od cieľovej skupiny, kto tam bude chodiť. Babky do krčmy nedostaneš a pre štamgastov z druhej krčmy musia byť nízke ceny. Mladistvým je zakázané predávať alkohol a na zábavu budú chodiť asi do blízkeho mesta. Je tam teda dosť inej klientely? Leží to pri nejakej frekventovanej ceste?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Alfou a Omegou KAŽDÉHO podnikania,je DOSTUPNOSŤ pre zákazníkov a klientov.

    Teda jednak UMIESTNENIE prevádzky je rozhodujúce ako sa píše v príspevku #2
    a tiež uspokojenie existujúceho DOPYTU,

    umelo vytvárať dopyt k nejakej ponuke napr agresívnou reklamou nemá príliš veĺkú šancu na uspech.

    Tiež OČAKAVANIA predpokladaného zisku pre teba ako podnikateľa,možu byť určujúce pre tento projekt.

    mumburu je offline (nepripojený) mumburu

    mumburu
    urcite babky nie su moja cielova skupina. Ako som napisal, sucasna "krcma" je jedine miesto kam mozu chodit ludia, ktori si chcu pokecat, nieco popit, atd. Moja cielova skupina je siroka a kedze by som tam chcel aj vonkajsie posedenie v kultivovanom prostredi, tak si myslim ze by ani taka navsteva rodinneho formatu nebola zriedkava.
    Plan s cenotvorbou je taky ze by som to chcel uchovat na rovnakej linii s konkurenciou, skor vychadzam z prostredia ktore by bolo uplne o inom. Myslim si ze nie som vedla s nazorom, ze aj prostredie v ktorom ste je dolezite.
    Lokalita je priamo v strede obce. Frekventovana cesta - nieco ako dialnica, alebo pod. zial nie je.
    Moje ocakavania zisku nie su ako u klasickeho slov. podnikatela ktory chce mat po roku audi q7 a neviem co este...samozrejme dolezity je kladny hospodarsky vysledok a netahat nieco v minuse.
    Ja osobne som dost presvedceny ze moja vidina je realna, avsak z globalneho hladiska co sa bude diat v ekonomike - EU, SK,...mam v hlave "chrobaky" ci je to pre tuto dobu vhodna varianta podnikania v tejto sfere

    dakujem

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Napr. ja osobne by som nikdy neprevadzkoval krčmu, a ak, tak len cez nejakého zodpovedného človeka,

    ktorý by tam denne bol a viedol to tam.

    Totižto sediet celý deň v zafajčenej miestnosti a behať okolo všelijakých primitívov a počuvať ich blbe silacke reči...

    A nakoniec po záverečnej ich vyhadzovať....

    Nie , toto by nebolo moje kulturne vyžitie ani sposob trávenia mojho času a to bez ohĺadu na fin.efekt,ktorý by to mohlo priniesť.

    Zriadenie pohostinstva - dobry napad v dnesnej dobe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.