Zavrieť

Porady

ratanie ceny kurier

DPD ma cenu na baliky do 10 kg 2,90 a do 30 kg 3,90 bez DPH, k tomu palivovy priplatok, dobierka, ked mi vsak prisla faktura, tak som zostala v soku, boli mi tam priratane sluzby v hodnote 4 €, co vobec netusim, za co je, cize z 3,90 je skoro 8 €,
jasne, ze zajtra budem volat, len mi to nejde do hlavy, co to je, v zmluve sa nic nespomina.
Dakujem za reakcie
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

máš nejakú špeciálnu zmluvu s DPD ?
0 0
martina833 martina833

martina833 je offline (nepripojený) martina833

co je specialna zmluva? nic specialne tam nemam
teraz som zistila, ze mi ani nesedia hmotnosti balikov....dufala som ze s DPD sa vyhnem natahovackam, ale asi maju v tom rovnaky bordel ako slovenska posta
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ak posielaš viac balíkov, tak samozrejme zmluva, vtedy sú ceny iné.

Len teda ak nemáš zmluvu, netuším, kde si úrišla k takej cene, ako si písala 3,9 bez dph do 30kg.
Plus dobierka, plus sms avizo napríklad
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja som dlho rozmyslal, ci zalozit o tomto temu.

Len strucne. Dopravcovia su uplne specificka kategoria dodavatelov. Minuly rok sme mali predrazenych cca 60% faktur od roznych dopravcov. Faktury boli predrazene v sumach od par EUR az po predrazenia o niekolko 100%.


Skusali na nas uplne vsetky predstavitelne finty:

-Fakturovali vyssie ako cennikove ceny za kg.
-Fakturovali sluzby, ktore sme nikdy neobjednali a ktore oni nikdy nedodali.
-Fakturovali vyssie hmotnosti a rozmery. Niekedy dokonca destnasobne, ked sa "akoze" pomylili o desatinnu ciarku. Zaujimave, ze sa vzdy pomylili jednym a tym istym smerom - nahor.
-V jednej fakture dokazali skombinovat casto aj vsetky tieto metody.
-Este aj dopropisy vystavene po reklamacii neboli vzdy korektne, aj tam sa snazili obcas dobropisovat iba ciastocne.

Teraz sme dospeli do stavu, kedy je kazda jedna faktura dokladne preskumana este pred zaplatenim. Ak je rozdiel hoci iba 1 cent, neplatime, do zblbnutia reklamujeme. Ak je uctovnicka/fakturantka na dovolenke, neplatime faktury, az pokym nepride a neskontroluje to.

Mam silny dojem, ze toto je ich hlavny zdroj prijmu. Spoliehaju na to, ze vo velkych firmach to asi nikto neriesi. Predpokladam, ze tam jedno oddelenie odosiela zasielky, dalsie oddelenie plati faktury a vsetci spoliehaju na to, ze sa to fakturuje automaticky spravne. Velmi odporucam kontrolovat si kazdu fakturu od dopravcov.

Asi malokto by cakal, ze najhorsie su v tometo "renomovane" zahranicne firmy, ktore tu posobia, vratane vsetkych tych najznamajsich leteckych prepravcov, zo vsetkymi tymi ISO certifikatmi.
3 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Mne zatiaľ GLS a UPS fakturovali všetko správne, je pravda, že patrím medzi drobných odberateľov a viem si to teda ľahko odsledovať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso, zaujímavé.

Ani ma to nenapadlo kontrolovat. Ale teraz som si dala robotu a celú jednu faktúru som prekontrolovala aj s hmotnosťami - a rozdiely su maximálne 100-200g. Ale to je pochopitelne, ja som vážila iba na obyčajnej osobnej váhe, len orientačne.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Ved na konci fa od DPD sú vysvetlivky. Napr. DPD10 - doručenie do 10:00 hod., VP - vyžiadaná preprava, STB - nadrozmer alebo nadváha... Niektoré položky sú flexibilné, napr. palivový príplatok, platba kartou a podobne. Je pravdou, že o niektorých položkách sa pred odoslaním nehovorí, ale vo VOP sú a treba ich odkomunikovať. Podľa mňa je nepravdepodobné, že by sa účtovalo nad rámec VOP a objednávky.
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj zavidim vam tu vieru v automaticku cestnost a poriadok. Pre uplnost, ja som nepisal zrovna o DPD, ale je pravda, ze zle skusenosti mame s viacerymi dopravcami. Dokonca nasledkom nespravneho dorucenia (dorucenia do inej krajiny, inemu zakaznikovi) nam vznikla skoda na tovare za 3000 EUR, dopravca nam povedal, ze v ramci ichj moznosti nam muzu preplatiti maximalne 500 - a to bola zasielka poistena na plnu sumu - naklady za extra poistenie sme samozrejme platili spolu s dopravou my.

Naposledy, ked som riesil chybnu fakturaciu niekolkuch faktur za sebou a celil som pokusom o zahmlievanie tym, ze dopravca chyby sice uznal, ale v naslednych dobropisoch sa snazil opat nieco "prehliadnut" a "zabundut" opravit, som im uz povedal, ze ak sa to stane znova, dovolim si im poslat fakturu za uctovne a administrativne sluzby. Riesenim tychto pripadov znova a znova sme stratili cele hodiny.

Nakoniec im neostale one, ako vsetko uznat a dobropisovat. Odporucam kazdu fakturu od kazdeho dopravcu kontrolovat.
2 0
martina833 martina833

martina833 je offline (nepripojený) martina833

Nastastie to bol omyl z ich strany, takze odporucam, aby ste si davali pozor
0 0
martina833 martina833

martina833 je offline (nepripojený) martina833

Jasne, ze mam zmluvu, sms v cene, dobierka 0,90.
Len som nevedela, co sa mysli tym "specialna". Normalna zmluva na pocet balikov....

Dáša_ Pozri príspevok
ak posielaš viac balíkov, tak samozrejme zmluva, vtedy sú ceny iné.

Len teda ak nemáš zmluvu, netuším, kde si úrišla k takej cene, ako si písala 3,9 bez dph do 30kg.
Plus dobierka, plus sms avizo napríklad
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
misomiso, zaujímavé.

Ani ma to nenapadlo kontrolovat. Ale teraz som si dala robotu a celú jednu faktúru som prekontrolovala aj s hmotnosťami - a rozdiely su maximálne 100-200g. Ale to je pochopitelne, ja som vážila iba na obyčajnej osobnej váhe, len orientačne.
Lenze hmotnost je iba jedna z mnohych poloziek, kde mozu podvadzat. Faktury sa obycajne skladaju z viacerych poloziek, napriklad poistenie, palivove priplatky, potom napr. poplatok za vystavenie papierovej faktury, ktoru sme my nikdy nevideli, zatial co ten poplatok sme mali "omylom" naucovany uz X krat, a to aj po opakovanych reklamaciach znova a znova.

Velmi by som sa cudoval, keby sme my boli na Slovensku jedina firma, ktore sa pokusaju dopravcovia fakturovat nekorektne.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Lenze hmotnost je iba jedna z mnohych poloziek, kde mozu podvadzat. Faktury sa obycajne skladaju z viacerych poloziek, napriklad poistenie, palivove priplatky, potom napr. poplatok za vystavenie papierovej faktury, ktoru sme my nikdy nevideli, zatial co ten poplatok sme mali "omylom" naucovany uz X krat, a to aj po opakovanych reklamaciach znova a znova.

Velmi by som sa cudoval, keby sme my boli na Slovensku jedina firma, ktore sa pokusaju dopravcovia fakturovat nekorektne.
no, ja sa snažím každému dopredu veriť - ale nasadil si mi chrobáka do hlavy. Zatiaľ čo som prekontrolovala, tak je OK. Uvidíme, ako ďalej.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
no, ja sa snažím každému dopredu veriť
No ved my sme to tiez povodne nekontrolovali. Raz sme si to nahodou vsimli, a potom sme sa zhrozili, ze naslednou kontrolou faktur pol roka dozadu sme zistili, ze v podstate vsetky boli predrazene. Reklamacie zacali riesit najprv velmi zldhavo, tak sme museli prestat platit faktury, to cely reklamacny proces nasledne velmi urychlilo.

Nasledovalo opakovane uistenie, ze take sa uz nestane prestriedane s opatovnymi pokusmi o nekorektnu fakturaciu. To nam zabralo celu druhu polovicu roka 2012. Stary rok sme ukoncili s tym, ze a ich strany boli prijate take opatrenia, ze uz k ziadnemu podvadzania prist nemoze.

Prva faktura v tomto roku nasledne vyzerala tak, ze namiesto 4.2 kg nam ratali veselo 42 kg + vsetky tie priplatky. "Banalna" chyba desatinnej ciarky. Je zaujimave, ze sa nikdy nepomylili opacnym smerom...
1 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

mali sme takéto problémy so spoločnosťou remax. Nikdy nám nesedela faktúra. Vždy sa musela reklamovať. Aj tak nám to neuznali. Mali síce najlepšie ceny ale v konečnom dôsledku po ich výpočtoch to bolo vždy viac ako sme to my vypočítali. Nakoniec po ich sľuboch že všetko sa vyrieši sme radšej ukončili spoluprácu. Momentálne máme zmluvu s DPD a nepamätám si že by bol nejaký problém.
Naposledy upravil xtriadax : 01.03.13 at 15:29
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

Zdravim, zmeňte kuriéra na Remax, máte systém, kde Vám presne vypočíta kompletnú cenu..Len s nimi treba uzavriet zmluvu o spolupráci( plati len ked ste firma)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mišo, tak daj konkrétne vedieť v ktorej špedičke takto podvádzajú, nech si dáme pozor. Ja máme-shop a nikdy sa mi nestalo, že by ma táto naša špedička podviedla. Povedala by som, že máme veľmi dobré vzťahy aj kuriérmi (až na jedného nevrlého), aj s fakturovaním, s ochotou kuriérov, aj na zákazníckom servise. Ja teda nemám absolútne žiaden problém ...ani s doručením zákazníkom ešte nebol žiaden problém hlásený za tie roky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nebudem uvadzat spolocnost, pretoze s nou stale este spolupracujeme. Je to jeden z leteckych dopravcov kusovych zasielok, pokial viem, posobia tu celkovo styria.

Ale nema zmysel uvadzat jedneho konkretneho, pretoze pred tym sme polupracovali s inymi a tiez to nebolo vzdy bez problemov (hoci tito su extra experti). Skratka, na zaklade mojich skusenosti velke mnozstvo dopravcov podvadza. Netvrdim ze vsetci, ale znacna cast.

Ja teraz uz automaticky ked vidim fakturu od akehokolvek dobravcu, tak pred platbou 3 x kontrola.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ked ma nastvu do tej miery, ze s nimi prerusime spolupracu, tak napisem, o koho islo.
0 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

alpland Pozri príspevok
Zdravim, zmeňte kuriéra na Remax, máte systém, kde Vám presne vypočíta kompletnú cenu..Len s nimi treba uzavriet zmluvu o spolupráci( plati len ked ste firma)
Mali sme s nimi aj zmluvu a bola to katastrofa. Ako som už písal vždy bol problém s faktúrou. Každá faktúra sa reklamovala a bez výsledku. Odpoveď že je to správne. Ich zástupca len sľuboval a nikdy nič nevybavil.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Dajte preveriť svojich prepravcov Poštovému regulačnému úradu. Ten kontroluje všetky spoločnosti, ktoré majú licenciu na poštové a kuriérske služby. Podania príjme od fyzických osôb nepodnikateľov aj od právnických osôb.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať