Zavrieť

Porady

obmedzenie platieb v hotovosti

Dobrý deň. Potrebujem poradiť: U dodávateľa kupujem pravidelne tovar. Faktúra je na 7500 Eur vystavená 15.02.13. Dostanem doklad z ERP z 15.02.13 na 5000 Eur -tie aj zaplatím v hotovosti a následne 16.02.13 dostanem znovu doklad z ERP na 4500 Eur-aj toto zaplatím v hotovosti. Je to takto OK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Keď kupuješ pravidelne u dodávateľa tovar, prečo je problém vystavenú FA uhradiť bankou ? Však ťa tvoj obchodný partner pozná, či ?

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Doplním a zároveň sa chcem od Kukuč uistiť.....ak je to nad 5 000 platba sa nemôže deliť ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie, nemôže deliť.... teda nie v hotovosti.
    Naposledy upravil kn-alka : 26.02.13 at 18:32

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Čiastkové úhrady boli aj budú. Zákon je "o veľkých obchodoch a povinnosti platiť ich na účet" nie o tom, že mám málo peňazí a tak zaplatím faktúru na trikrát.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ja sa opýtam na takýto prípad. Cena vozidla 8000, predané na autoúver. Zákazník uhradí 4400 akontáciu v hotovosti, dostane doklad z ERP. Zvyšok dostanem na účet od sprostredkovateľa autoúveru. Je to takto v poriadku?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Tu si ma dostala, platia vlastne dvaja, ale stále je to obchod nad 5 tis. Ja by som zákazníka poslala do banky vložiť peniaze na účet.
    Ak sa mýlim, opravte ma.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    No veď práve....beriem to čo písala Kukuč...čiže nemôžu podľa mňa tiež prijať "čiastkovú" platbu.

    Luky04 je offline (nepripojený) Luky04

    Luky04
    Ďakujem za odpovede. Ospravedlňujem sa za nejasnosť-moja chyba. Ja tých 7500 Eur zaplatím vlastne v hotovosti naraz 15.02.13, ale bločky z ERP mi dajú na 2x-vraj kvôli zákonu. Ja v skutočnosti nehradím faktúru čiastkovo , ale dodávateľ mi to takto rieši. Ja som zákon čítal a nezdá sa mi to správne. Preto som chcel poradiť. Zrejme ani môj dodávateľ nevie ako to má robiť a myslí si že je to takto oK. Takže asi nie je. Mám mu navrhnúť, že 5000 uhradím cash a 2500 bankou? To bude OK?

    Luky04 je offline (nepripojený) Luky04

    Luky04
    Ďakujem za odpovede. Ospravedlňujem sa za nejasnosť-moja chyba. Ja tých 7500 Eur zaplatím vlastne v hotovosti naraz 15.02.13, ale bločky z ERP mi dajú na 2x-vraj kvôli zákonu. Ja v skutočnosti nehradím faktúru čiastkovo , ale dodávateľ mi to takto rieši. Ja som zákon čítal a nezdá sa mi to správne. Preto som chcel poradiť. Zrejme ani môj dodávateľ nevie ako to má robiť a myslí si že je to takto oK. Takže asi nie je. Mám mu navrhnúť, že 5000 uhradím cash a 2500 bankou? To bude OK?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    E3šte raz - nemôžeš zaplatiť v hotovosti ani euro. Faktúru musíš zaplatiť na účet buď priamym vkladom, alebo prevodom - úhradu môžeš robiť na viackrát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.