Zavrieť

Porady

DoBPŠ s DôchP s nulovým mesačným príjmom pod akým kódom sa zahlasuje na RLFO do SP?

Poslali sme mesačný výkaz za 01/2013. Vo výkaze sme mali 205 chýb. Zistili sme, že chyby sú z dôvodu, že študenti na DoBPŠ, ktorý nepodpísali výnimku z platenia DP, sme zahlásili s kódom 7 (DoBPŠ - pravidelný príjem). Ale keďže nemali príjem, program ich vygeneroval do mesačného výkazu s kódom 9 (DoBPŠ bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem). Kontaktovali sme programátora, ktorý potvrdil, že vraj z dôvodu, že títo študenti nemali príjem, Sociálna poisťovňa žiada, aby boli zahlásení s kódom 9 (DoBPŠ bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem). Zavolali sme do Sociálnej poisťovne, kde nám nevedeli dať informáciu, že tieto DoBPŠ majú byť zahlásení s kódom 7. alebo 9. Prosím o vyjadrenie v tejto veci. Ďakujem. Lisa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    ostal by som s kódom 7, neviem ako máte postavenú dbč, myslím ako je odmena vyplácana. Vynimku si neuplatnujte teda ide odvod zo všetkeho keby mal príjem teda aj keby mal 1 €. Lenže nemal, teda nemal ist z coho...Ak mate v DBC napisane ze bude odmena pravidelne mesacne splacana, tak ak je jeden mesiac nulový, tak program to nemoze len tak menit na kod 9.
    Neviem aký mate softver ale podla man je to softverova vec...

    lisa79 je offline (nepripojený) lisa79

    lisa79
    Máme program MRP. Ale zavolali sme programátorovi, ako som už spomenula, a tvrdí, že dostali usmernenie od Sociálnej poisťovne, že ak má DoBPŠ nulový príjem, tak má byť s kódom 9 (aj keď nepodpísal študent výnimku z platenia DP), ale SP nám to nepotvrdila. Aj podľa nás je to absurdné.
    Preto by sme chceli vedieť, či existuje nejaký predpis na túto problematiku.

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Viete ak Vám Vás programator povie že to ma potvrdené tak si pýtajte kontakt na toho kto mu to potvrdil...Lebo vy volate na SP a oni sami Vám to nechu potvrdiť.
    Nech Vám pošle to usmernenie...Ja to počujem prvý krat a vravim, vykaz mi oprešiel v poriadku aj pri nulových dohodároch....

    lisa79 je offline (nepripojený) lisa79

    lisa79
    Dobrý deň!
    Dostali sme medzitým odpoveď od SP na našu žiadosť o vysvetlenie v tejto veci, v ktorom písali, že ak nie je podpísaná výnimka, DoBPŠ musí byť prihlásený pod kódom 7 (resp. 8). V MVP/VP sa tento študent vykazuje pod tým istým kódom, pod akým je prihlásený do poistenia. Čiže vykázať ho musíme pod kódom 7 (resp. 8).
    Vykazovať študentov pod kódom 9 (resp.10) možno len v prípade, ak majú podpísaný výnimku. Takže to máme vyriešené aj s programátorom.
    Ďakujeme za rýchlu reakciu.

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    Dobry den, mam studenta s podpisanou vynimkou, ktory prekrocil limit. Program mi vygeneroval kod 71, ale SP mi nechce spracovat vykaz kvoli chybam registracie. Neviete mi prosim niekto poradit? Dakujem

    DoBPŠ s DôchP s nulovým mesačným príjmom pod akým kódom sa zahlasuje na RLFO do SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.