Zavrieť

Porady

Software pre SVB

Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

K tejto požiadavke sa pripájam i ja. Rada by som vedela, ktorý soft by bol vhodný pre vedenie SVB, pretože zatiaľ všetko robím pomocou excelu, všetko si vyrábam, a je to strašne zdĺhavé a komplikované. Jedinú výhodu mám v tom, že aspoň sa naučím, ako sa čo rozpočítava. Ale cez soft by to bolo určite pohodlnejšie. Peterf ja účtujem v JÚ,mám 36 bytov, ale myslím, že sa to odvíja od zákona o účtovníctve, kde je stanovené, kedy presne ideš podľa JÚ alebo PÚ. Takže budem rada, ak sa na túto tému vyjadria aj ostatní. Tiež by ma ale zaujímala aj finančná stránka, koľko taký špás stojí. Nemusím pripomínať prečo (ludia sledujú každú vyhodenú korunu a častokrát ich výsledný efekt nezaujíma). Vopred ďakujem aj ja za rady.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ja vediem účtovnítvo v ALFE, ale všetko ostané, zálohové platby, ročné vyúčtovanie a ďalši v exceli. Celkový soft by bol dobrý, ale taktiež sa pripájam k otázke ceny.
Čakáme a ďakujeme za dalšie príspevky
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahojte!

Vítam túto diskusiu, aj keď podobná tu už kedysi bola. Asi do nej nikto neprispieval, tak upadla do zabudnutia Dúfam že túto novú udržíme pri živote

Nám robí JÚ externá firma, lebo nikto v dome si na účtovníctvo netrúfa. Aj keď to nie je zatiaľ nevyhnutné, asi by som rád prešiel na PÚ, pretože afaik umožňuje sledovať náklady v podrobnejšom členení, a účtovať nielen v bežnom roku (mám na mysli napr. vyúčtovacie faktúry za plyn, vodu, el. energiu).

Čo sa týka programu na správu domu, už pár dní na túto tému diskutujeme so Zlaticou, ktorú týmto pozývam do tejto diskusie

Programov na správu SVB je niekoľko - ja som zatiaľ našiel 6Skúšal som prvé dva, ale moc mi "nezapasovali". Náš dom má niekoľko špecifík, takže od programu požadujem veľkú flexibilitu.
Ten posledný program má integrovať účtovníctvo a správu domu, tak som zvedavý. Dostal som demo, chystám sa ho v najbližších týždňoch vyskúšať.

Potreboval by som program, ktorý vie urobiť nielen vyúčtovanie raz ročne, ale "on-line", t.j. priebežne sleduje cash-flow (príjmy a výdavky v čase, sledovanie prijatia, splatnosti a úhrady faktúr, predpisov a ich úhrad, výpočet penále z omeškania...). Okrem toho, že to potrebujem vedieť pre vystavenie potvrdení pre kataster pri prevode vlastníctva bytov, by som to uvítal najmä pre lepšie riadenie toku paňazí. Napr. v lete, keď sa nekúri, sa kumulujú financie na našom b.ú., a pritom by sa dali od jari do jesene lepšie využiť - napr. uložiť na termínovaný účet.

Doteraz som robil vyúčtovania v exceli. Mal som dva sheety - na jednom vyúčtovanie výdavkov a príjmov za celý dom, a na druhom rozpísané jednotlivé karty bytov, a v nich:
  • meno vlastníka (-ov) a obyvateľov
  • osobomesiace
  • podlahovú plochu
  • predpis záloh
  • úhrady záloh
  • náklady (rozpočítané z nákladov na dom)
  • preplatok/nedoplatok z bežného roku a z predchádzajúcich období
  • mimoriadne platby na účet FPÚaO z dôvodu finacovania výmeny plynového potrubia v dome...
Vzhľadom na naše plány na obnovu domu nebudem mať tento rok dosť času hrať sa s excelom, takže by som chcel urobiť vyúčtovanie za rok 2005 už v nejakom vhodnom programe.

Peter
Naposledy upravil PeterNR : 06.03.06 at 12:31 Dôvod: Pridal som ďalší kontakt
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

PetrerNR už som tu ,je fakt že treba na to novu temu a to tuto...povodne som mala v plane napisat sem, ale akosi som sa zamotala, lebo tie temy sa prelíňaju, takže už som spravne...Na tvoju otazku z temy, ktorou si ma spravne nasmeroval ti zatial odpoviem len tolko, že mam vyregulovanu tepelnu sustavu, ale nemame merače, ale šef firmy od ktorej mam Spravbyt -www.kbsoft.sk-mi už pripravuje upgrade. S majetkom sa zatial nezapodievam lebo jediným majetkom je PC a tlačiaren a to wsjo. Viedla som ho v učtovnictve a bol hradený na splatky po dohode zhromaždenia vlastníkov z fondu oprav./viedla som ho len v JU, nie v spravbyte, to tam nepatri./
Naposledy upravil Halli : 06.03.06 at 21:02
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Slavica vitaj
Čo sa týka evidencie majetku - zatiaľ neviem, ktorý majetok a ako máme evidovať, a či sme povinní ho odpisovať. Nie je mi totiž jasná hranica medzi majetkom SVB a majetkom v spoluvlastníctve vlastníkov bytov. Ale to je asi na inú tému, a možno to už bolo niekde zodpovedané, tak idem hľadať.
0 0
Noras Noras

Noras je offline (nepripojený) Noras

Okrem iného... predseda SVB
Tiež som robila dlhé roky účtovníctvo v Alfe a všetko ostatné v Exceli - presne ako píše GabiZ malo to isté vyhody, ale bolo to veľmi prácne a dosť ľahko sa dalo pomýliť. Asi 2 mesiace robim s programom EasySVB a nedá sa to porovnať - jedným zápisom urobím všetko (Excel aj Alfu). Trochu času mi síce zabralo úvodné nastavenie programu (všetko som musela nastaviť podľa našeho SVB), ale teraz to ide naozaj rýchlo.
Tiež som vyskúšala viacero softov, kým som sa rozhodla - tento jediný mi vedel už pri nahrávaní rozčleniť platby od ľudí rovno do služieb - teraz mám stály prehľad o stave financií na každej z nich. Takisto ako jediný mi dovolil nahrávať do denníka "cez rok" (vyúčtovacie faktúry) a všetko zahrnul tam kam patrí. Ja môžem program len doporučiť. Dala som zan niečo cez 2700 Sk - my máme ale malé spoločenstvo a cena závisí od počtu bytov (treba sa informovať).
0 0
Monika333 Monika333

Monika333 je offline (nepripojený) Monika333

A umožňuje tento SW aj nastavenie vlastných kritérií na rozúčtovanie, mám na mysli "... ak sa vlastníci dohodnú inak... " . Naše SVB sa dohodlo na rozúčtovávaní nákladov na teplo TÚV v zmysle Dodatku č. 1 k metodike MH SR. ( prepočítavanie koeficientami podľa množstva spotrebovanej TUV)
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Prosím Ťa NoraS, kde sa dá ten EasySVB zohnať? Vieš poskytnúť kontakt, prípadne webovú stránku, kde by sa dalo na to pozrieť?
Ďakujem

Noras
Tiež som robila dlhé roky účtovníctvo v Alfe a všetko ostatné v Exceli - presne ako píše GabiZ malo to isté vyhody, ale bolo to veľmi prácne a dosť ľahko sa dalo pomýliť. Asi 2 mesiace robim s programom EasySVB a nedá sa to porovnať - jedným zápisom urobím všetko (Excel aj Alfu). Trochu času mi síce zabralo úvodné nastavenie programu (všetko som musela nastaviť podľa našeho SVB), ale teraz to ide naozaj rýchlo.
Tiež som vyskúšala viacero softov, kým som sa rozhodla - tento jediný mi vedel už pri nahrávaní rozčleniť platby od ľudí rovno do služieb - teraz mám stály prehľad o stave financií na každej z nich. Takisto ako jediný mi dovolil nahrávať do denníka "cez rok" (vyúčtovacie faktúry) a všetko zahrnul tam kam patrí. Ja môžem program len doporučiť. Dala som zan niečo cez 2700 Sk - my máme ale malé spoločenstvo a cena závisí od počtu bytov (treba sa informovať).
0 0
Noras Noras

Noras je offline (nepripojený) Noras

Okrem iného... predseda SVB
Môžeš to upresniť? Myslíš tým rozúčtovanie po starom (bez použitia základnej a spotrebnej zložky)?
Tak či onak je to možné - dá sa nastaviť rozúčtovanie každej služby podľa 1 až 2 kritérií - flexibilita (a prehľadnosť) je asi najväčšia výhoda tohoto SW.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Vyzerá to dobre, aj ja vyskúšam.

Btw Gabi, kuk sem

0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ďakujem, vyskúšam aj ja.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ja osobne som tu už raz začínal podobnú tému ale vtedy sa to moc nerozbehlo. A preto som rád, že je to tu opäť. Zháňam nejaký dobrý soft. už asi rok ale stále nie som spokojný s tým, čo som našiel.
Mám vyskúšané demo od firiem mmsoft, spravca ale moc mi nevyhovovali. Zdajú sa mi príliš komplikované a neprehladné.
Teraz sa tu objavil easysvb a tom som nevedel, tak idem aj ten vyskúšať. Som rád, že tu táto téma vznikla.
Ja doteraz používam Alfu a Excel - asi tak ako všetci.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Keď som išla na stránku EasySVB, nenašla som tam nič konkrétne. Demoverzia sa dá získať len cez e-mail, ktorý tam uvádzajú. Nemá niekto telefonický kontakt na nich? Rada by som sa s nimi spojila a zistila viac.
Ďakujem
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Napísal som email na adresu uvedenú na stránke, a dostal som túto odpoveď (dúfam že ju môžem zverejniť). Kto bude chcieť, tomu ho prepošlem.

"Program bol vytvorený na základe skúseností, ktoré sme spolu s manželkou
získali počas 10 rokov spravovania SVB. Dôraz bol pritom kladený na
jednoduchosť ovládania, úplnu konfigurovateľnosť parametrov SVB a maximálnu automatizáciu činností, spojených so spracovaním agendy SVB. Program EasySVB je vytvorený pomocou najmodernejších technologií (už 6 rokov programujem pre švajčiarsky trh), vďaka čomu má program moderný design, pokytuje vysoký komfort ovládania a zaručuje bezpečnost Vašich dát aj v prípade výpadku elektr. siete.

Demoverziu Vám doručím v priebehu zajtrajšieho dňa - spolu s popisom programu (veľkosť mailu bude okolo 2,5 MB - ak by Vám to malo robiť problémy, dajte mi prosím vedieť dopredu).

Cena programu pre 32 priestorov je 5 260 Sk - momentálne poskytujeme 30% zavádzaciu zľavu na nákupnú cenu - takže Vás to vyjde len na 3 682 Sk. Zároveň získavate Balík zákazníckej podpory (zasielanie nových verzií
programu a poradenstvo prostredníctvom mailu a telefónu) - v cene 1 052 Sk (20% z ceny programu) - na dobu jedného roka zdarma."
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

PeterNR
Napísal som email na adresu uvedenú na stránke, a dostal som túto odpoveď (dúfam že ju môžem zverejniť). Kto bude chcieť, tomu ho prepošlem.

"Program bol vytvorený na základe skúseností, ktoré sme spolu s manželkou
získali počas 10 rokov spravovania SVB. Dôraz bol pritom kladený na
jednoduchosť ovládania, úplnu konfigurovateľnosť parametrov SVB a maximálnu automatizáciu činností, spojených so spracovaním agendy SVB. Program EasySVB je vytvorený pomocou najmodernejších technologií (už 6 rokov programujem pre švajčiarsky trh), vďaka čomu má program moderný design, pokytuje vysoký komfort ovládania a zaručuje bezpečnost Vašich dát aj v prípade výpadku elektr. siete.

Demoverziu Vám doručím v priebehu zajtrajšieho dňa - spolu s popisom programu (veľkosť mailu bude okolo 2,5 MB - ak by Vám to malo robiť problémy, dajte mi prosím vedieť dopredu).

Cena programu pre 32 priestorov je 5 260 Sk - momentálne poskytujeme 30% zavádzaciu zľavu na nákupnú cenu - takže Vás to vyjde len na 3 682 Sk. Zároveň získavate Balík zákazníckej podpory (zasielanie nových verzií
programu a poradenstvo prostredníctvom mailu a telefónu) - v cene 1 052 Sk (20% z ceny programu) - na dobu jedného roka zdarma."
Ahoj posles si mi ten mail prosim Ta?
Inak ja prave rozmyslam nad vytvorenim niecoho podobneho, ja viem ako a co tam ma byt a kamarat vie ako to spravit v db-zivi sa tym...
Mohli by sme to spolocne vyvinut a potom pouzivat.. A ak by to este niekto chcel, tak predavat dalej
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

PeterNR, dnes som dostala ten istý e-mail ako ty z EasySVB, presne ten istý text, cena pre 36 bytov je 3953,- Sk (to už s tou 30% zľavou). Mali by poslať aj demoverziu, ktorú treba vyskúšať. Uvidíme, čo to bude za program, snáď nám pomôže zdolať naše problémy. A Peterf nie je to zlý nápad, ale dúfam že potom by si nám spravil dobrú cenu xixi. Ahojte
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ja som im tiež písal a zatial mi neprišla ani odpoved ani nič. Tak uvidime. A bolo by super keby niekto spravil dobry program pre SVB, držím palce. Ak bude dobry a aj dobra cena urcite sa nájde velmi vela klientov !
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Peter, preposlal som Ti tie maily s popisom programu a demom (3), tak mi prosím daj vedieť, či si ich dostal.

Gabi, Jozef, dostali ste odpoveď s tým demom? Alebo vám to tiež prepošlem?
Naposledy upravil PeterNR : 10.03.06 at 06:04
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Aj ja by som chcel vyskúšať ten soft.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Braňo, prepošlem Ti ho akonáhle zoženiem poštového holuba s GPS navádzaním
Btw všetko dobré k meninám
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať