Zavrieť

Porady

Čipovanie psov

Dobrý deň všetkým.Potrebujem radu,či aj 11 ročná krížená fenka musí byť začipovaná?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mnoho chovatelov psov, aj zodpovednych chovatelov byva na dedine, nakolko tam maju lepsie podmienky na chov psov. Aj psiky z utulku , bastardiky by mali byt cipovane, takze sa to neda diferencovat podla bydliska. Skor podla rozumu majitela.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lužkin Pozri príspevok
Ná neni si ty náhodu z velkomesta??? Predstav si minulý týden nám na dzedzinu zavédli aj eletriku, ale trase...
Prave kvoli tomu, ze sme chceli psa a macky sme sa pred mnohymi rokmi prestahovali na dedinu,aby nas zverinec mal velku zahradu a aby sme s havom mali blizsie k prechadzkam v prirode

Mojim prispevkom som nechcela urazat dedincanov,ale mala som na mysli tych starych ludi,ktori so svojimi psami nechodia k veterinarovi,ich pes je cely zivot na dvore,v horsom pripade na retazi. Ked je pes problemovy,alebo stary, jednoducho zavolaju "polovnika"ktory psa zastreli a hotovo. Takychto ludi som mala na mysli...
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no, teda, toto je diskutabilné...lebo môj šarkan je pravidelne očkovaný,veterinár nás pozná a nikdy nespomenul, že treba začipovať...aj som sa na to pýtala,ale odpoveď bola ,že pokiaľ necestujem do zahraničia, nie je to povinnosť,a aj tak by mi ho tam nikto nehľadal podľa čipu...treba si dávať na havoška pozor!..toľko šarkanov súkromný vetoš...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lužkin Pozri príspevok
Ná neni si ty náhodu z velkomesta??? Predstav si minulý týden nám na dzedzinu zavédli aj eletriku, ale trase...
..

..lužko, nerob si srandu!..únia si vymyslí,že ja ako majiteľ musím byť zodpovedná ku zdraviu svojho šarkana a dá mi to príkazom!..ako sa k tomu postaví rodinný veterinár, to je už iná parketa!..
...alaya to nemyslí zle,treba byť obozretný a pri takých šarkanoch, ako je môj, veru aj ostražitý, no a to veru nie sú všetci majitelia, či chovatelia psíkov...často majú psíka len ako doplnok exterieru, k domu, aby "vyzerali" že na to majú,prípadne,len aby im votrelec nebehol do dvora...a tí havoškovia- že trpia, bez lásky, to tiež je na dlhú debatu..
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

podla mna je cipovanie dobre aj preto, ze takeho psa ked niekto vyhodi na ulicu, sa vie identifikovat majitel a pes nezostane v utulku ... ak toho psa majitel uz nechce, vlastnictva sa moze zbavit bud predajom, darovanim alebo ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som sa fakt absolutne nezamyslala nad tym, zeby som psa nedala cipovat, aj keby sme s nim nejazdili mimo. Nas pes sice bol identifikovatelny z tetovania,/ co sa niekedy moze stat, ze tetovanie vybledne/, ale aj tak, niekedy su ludia proti, uz len z principu, ze su proti vsetkemu, co sa prikaze nariadenim. A to, ze ti to povedal vetos, svedci o jeho vysokej profesionalite.U nas napr. moj vetos nezaockuje necipovaneho psa, V zakone je jasne definovane, dokedy sa ake psy maju zacipovat. Nie je to ani bolestivy zakrok, ani az tak drahy.
Podla mna je to dobra vec, ze su psy registrovane, ved to nikomu neskodi, len pomoze, v pripade potreby.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
50e minulý rok....
Lujza, naša stará dáma bola začipovaná v marci 2009, keď ju operovali, už som niekde písala, cestovali sme do ČR, mám pred sebou doklad z operácie, kde jedna položka na faktúre je mikročip + vystavenie petpas, cena 55€.
Inak, starám sa o dedinské mačky, kupujem im konzervy a granule, majú u nás urobený pelech, suseda sa odsťahovala, sú to moje mačky? Nebývam na chalupe trvale, bol mi ich ľúto, ešte stále nemajú ani mená. Ideme teraz dať cca 4 cicušky kastrovať, najvyšší čas, ako som včera videla kocúra. No dosť to ide do financií, ale zvládame. To ich mám dať aj začipovať?
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak som rada, ze u nas na vychode maju aj veterinari normalne ceny. Mnou uvedene ceny si mozete preverit na veterinach v PO.je to aktualny udaj.

Vid- cipovanie maciek
http://wildcats.sk/otazky-odpovede-k...ipovanie-macky
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1Dara Pozri príspevok
podla mna je cipovanie dobre aj preto, ze takeho psa ked niekto vyhodi na ulicu, sa vie identifikovat majitel a pes nezostane v utulku ... ak toho psa majitel uz nechce, vlastnictva sa moze zbavit bud predajom, darovanim alebo ...
nikto nevyhodí na ulicu začipovaného psa práve preto,lebo je začipovaný a podľa toho čipu majiteľa nájdu.Vyhodia (alebo zabijú) psa preto,aby ho NEMUSELI začipovať. A vôbec neverím tomu,že čipovanie psov vyrieši množičov.Zlaté oči! My zodpovední platíme dane,dávame ich očkovať a začipovať. Už to vidím,ako budú cigáni chodiť k vetošovi,aby začipoval psa,ktorého za pár dní zožerú.Alebo nejaký množič vezme tie svoje úbohé vyrodené fenky k veterinárovi?? Na začipovanie?? HAHAHA......úplne na hovno bude čip psovi,ktorého cigáni ukradnú aby ho zožrali.....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka Pozri príspevok
nikto nevyhodí na ulicu začipovaného psa práve preto,lebo je začipovaný a podľa toho čipu majiteľa nájdu.Vyhodia (alebo zabijú) psa preto,aby ho NEMUSELI začipovať. A vôbec neverím tomu,že čipovanie psov vyrieši množičov.Zlaté oči! My zodpovední platíme dane,dávame ich očkovať a začipovať. Už to vidím,ako budú cigáni chodiť k vetošovi,aby začipoval psa,ktorého za pár dní zožerú.Alebo nejaký množič vezme tie svoje úbohé vyrodené fenky k veterinárovi?? Na začipovanie?? HAHAHA......úplne na hovno bude čip psovi,ktorého cigáni ukradnú aby ho zožrali.....

Kopretinka- Ak by si si bola len precitala zakon, pise sa v nom, ze clovek, ktory odchova steniatka je povinny psov predavat uz zacipovanych. Teda, aj ten "mnozitel", ktory predava mnozene steniatka je podla znenia zakona povinny steniatko pred predajom zacipovat. Tak, ak to neurobi a niekto od neho steniatko kupi je chyba toho kupujuceho, ze to urobi, potom je zodpovednost na nom, aby psika cipoval. Ale keby kazdy dodrziaval zakon, aj mnozenie psikov by sa eliminovalo, nakolko by psy boli registrovane a ja si myslim, zeby sa sledoval pocet reprodukcii psov. Urcite je to beh na dlhe trate, ale opat je to len v zmyslani ludi,. Ze porovnavas Romov- ved ich nie je mozne porovnat s nami pri dodrziavani ziadnych zakonov.
0 0
peterslovak peterslovak

peterslovak je offline (nepripojený) peterslovak

Tak ako autá, budú registrované aj zvieratá. A začipované zviera bude podliehať ďalšej kontrole. Bude sa presne vedieť napr. či bolo každý rok očkované proti besnote, čo je povinné. Ak k čipu nebude priradené každý rok preočkovanie proti besnote, bude nasledovať pokuta pre majiteľa. Podobne budú vedieť zistiť, či prípadné utratenie zvieraťa realizoval veterinár, či utratené zviera skončilo v kafilérii atď. Veterinári budú úradovať, vykazovať, priraďovať a nám ostane zas za všetko veselo platiť a povinnosť vedieť všetko o každom čipovanom zvierati zdokladovať. Ale buďme radi, však sme v EU.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kopretinka Pozri príspevok
nikto nevyhodí na ulicu začipovaného psa práve preto,lebo je začipovaný a podľa toho čipu majiteľa nájdu.Vyhodia (alebo zabijú) psa preto,aby ho NEMUSELI začipovať. A vôbec neverím tomu,že čipovanie psov vyrieši množičov.Zlaté oči! My zodpovední platíme dane,dávame ich očkovať a začipovať. Už to vidím,ako budú cigáni chodiť k vetošovi,aby začipoval psa,ktorého za pár dní zožerú.Alebo nejaký množič vezme tie svoje úbohé vyrodené fenky k veterinárovi?? Na začipovanie?? HAHAHA......úplne na hovno bude čip psovi,ktorého cigáni ukradnú aby ho zožrali.....

ja netvrdim, ze cipovanie vyriesi mnozicov ... vo svojej odpovedi som dala jeden z dovodov, koli ktoremu ja osobne cipovanie schvalujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

pepsikova Pozri príspevok
..no, teda, toto je diskutabilné...lebo môj šarkan je pravidelne očkovaný,veterinár nás pozná a nikdy nespomenul, že treba začipovať...aj som sa na to pýtala,ale odpoveď bola ,že pokiaľ necestujem do zahraničia, nie je to povinnosť,a aj tak by mi ho tam nikto nehľadal podľa čipu...treba si dávať na havoška pozor!..toľko šarkanov súkromný vetoš...
Nemusel vas zatial upozornovat, lebo povinnost pre psov narodenych pred r.2011, teda starsich ako 2 roky, je az od 1.10.2013, bolo tam pre nich preklenovacie obdobie.

Ale od jesene uz by ich bez cipu (alebo existujuceho tetovania) nebude moct ockovat a bude musiet hlasit, ma tu povinnost danu zakonom.
1 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Ja ale akosik stále nechápem, aké výhody má čipovanie oproti dnešným evidenčným známkam - tu na Slovensku, keď práve evidenčné známky sú na presnú evidenciu psov a ich majiteľov. Takisto nechápem čo má spoločné zodpovednosť alebo nezodpovednosť chovateľa psa s čipovaním - ako tu niektorí uvádzajú, že človek, ktorý nechce dať psa začipovať, je nezodpovedný, zlý chovateľ a pod. Nikto tu zatiaľ nenapísal nič, čo by ma presvedčilo o tom, že začipovať psa má pre mňa alebo pre psa nejaký význam a že to je v niečom lepšie, než súčasná evidencia. Samozrejme okrem toho, že mi zákon prikazuje zaplatiť za niečo, v čom nevidím význam a čo nechcem. Vydieranie, že mi nezaočkujú alebo neošetria psa, pokiaľ si ho nedám očipovať, je už o niečom inom.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Kopretinka- Ak by si si bola len precitala zakon, pise sa v nom, ze clovek, ktory odchova steniatka je povinny psov predavat uz zacipovanych. Teda, aj ten "mnozitel", ktory predava mnozene steniatka je podla znenia zakona povinny steniatko pred predajom zacipovat. Tak, ak to neurobi a niekto od neho steniatko kupi je chyba toho kupujuceho, ze to urobi, potom je zodpovednost na nom, aby psika cipoval. Ale keby kazdy dodrziaval zakon, aj mnozenie psikov by sa eliminovalo, nakolko by psy boli registrovane a ja si myslim, zeby sa sledoval pocet reprodukcii psov. Urcite je to beh na dlhe trate, ale opat je to len v zmyslani ludi,. Ze porovnavas Romov- ved ich nie je mozne porovnat s nami pri dodrziavani ziadnych zakonov.
Je jedno,či ja som ten zákon čítala alebo nie,ja mám psa už začipovaného.Donúť čítať,ale hlavne DODRŽIAVAŤ tento zákon tých ostatných.Pre množiča je to výdavok navyše,oni ich čipovať nebudú,budú veselo množiť a zarábať ďalej.Budú tvrdiť,že začipovať psa musí nový majiteľ,a nový majiteľ,neznalý,ho začipuje,alebo aj nie,veď kto kedy to bude kontrolovať,a pokutovať,vieme,ako sa dodržiavajú zákony a ako sa pokutuje nedodržiavanie....čiže,ja tvrdím,že tento zákon množičov nijako nerieši.A tvrdiť,že nemám cigánov porovnávať s nami? A prečo nie? Kedy pre nich začnú platiť rovnaké zákony ako pre nás?
Je to len ´další spôsob,ako z nás vytiahnuť peniaze.Že nariadenie EU? Veď nech sa začipujú iba psy,ktoré idú za hranice SR do krajín EU.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Samir Pozri príspevok
Ja ale akosik stále nechápem, aké výhody má čipovanie oproti dnešným evidenčným známkam - tu na Slovensku, keď práve evidenčné známky sú na presnú evidenciu psov a ich majiteľov. Takisto nechápem čo má spoločné zodpovednosť alebo nezodpovednosť chovateľa psa s čipovaním - ako tu niektorí uvádzajú, že človek, ktorý nechce dať psa začipovať, je nezodpovedný, zlý chovateľ a pod. Nikto tu zatiaľ nenapísal nič, čo by ma presvedčilo o tom, že začipovať psa má pre mňa alebo pre psa nejaký význam a že to je v niečom lepšie, než súčasná evidencia. Samozrejme okrem toho, že mi zákon prikazuje zaplatiť za niečo, v čom nevidím význam a čo nechcem. Vyvieranie, že mi nezaočkujú psa, pokiaľ si ho nedám očipovať, je už o niečom inom.
ja som uz na toto vsetko odpovedala.
1.Evidencne znamky, su znamky, ze mas psa prihlaseneho na mestskom, ci obecnom urade, sluzia na to, aby mesto vedelo, ci si za psa zaplatil, ci nezaplatil dan. Toto oznacenie uviduje psov len na MU, OU. Ani veterinar, ani nikto iny nevie zistit podla tejto znamky, kto je ten pes. A tieto znamky su pripevnene na obojku psa, nedas psovi obojok, nikto nevie, ake ma cislo na znamke.

Cip eviduje psa v medzinarodnom registri. Ak je napr. pes ukradnuty, podla cipu ti ho identifikuju aj v Taliansku, ale aj tu, v utulkoch a pod.

Ak zijes v pravnom state si povinny respektovat zakony statu.Aj s hundranim.

Odporucam precitat si menovany zakon.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Samir Pozri príspevok
Ja ale akosik stále nechápem, aké výhody má čipovanie oproti dnešným evidenčným známkam - tu na Slovensku, keď práve evidenčné známky sú na presnú evidenciu psov a ich majiteľov. Takisto nechápem čo má spoločné zodpovednosť alebo nezodpovednosť chovateľa psa s čipovaním - ako tu niektorí uvádzajú, že človek, ktorý nechce dať psa začipovať, je nezodpovedný, zlý chovateľ a pod. Nikto tu zatiaľ nenapísal nič, čo by ma presvedčilo o tom, že začipovať psa má pre mňa alebo pre psa nejaký význam a že to je v niečom lepšie, než súčasná evidencia. Samozrejme okrem toho, že mi zákon prikazuje zaplatiť za niečo, v čom nevidím význam a čo nechcem. Vydieranie, že mi nezaočkujú alebo neošetria psa, pokiaľ si ho nedám očipovať, je už o niečom inom.
Nuz, napriklad tu, ze cip chodi so zvieratom bez toho, ci jeho pana napadne alebno nenapadne mu ho pripnut na obojok.
Cip pes nestrati, nezlomi, neosucha .....
Cipovanie nie je o tom, ci ma vyznam pre majitela (aj ked ma), .

Potom povazujes za vydieranie ja to, ze ked si kupis auto, musis ho zaregistrovat ako majitel na policii a musis na nom nosit pripevnene evidencne cisla, inak nemies do verejnej dopravnej prevadzky?????? A dokonca veselo za tie znacky platis a este aj ked ti ich ukradnu, zaplatis za nove.
Alebo sa rozhodnes auto nevlastnit .... to sa mozes rozhodnut aj pri spolocenskom zvierati.
Nemusis ho mat, ale ak ho mas, musis dodrziavat zakony okolo jeho vlastnictva.
Naposledy upravil ivka70 : 03.03.13 at 15:22
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka Pozri príspevok
Je jedno,či ja som ten zákon čítala alebo nie,ja mám psa už začipovaného.Donúť čítať,ale hlavne DODRŽIAVAŤ tento zákon tých ostatných.Pre množiča je to výdavok navyše,oni ich čipovať nebudú,budú veselo množiť a zarábať ďalej.Budú tvrdiť,že začipovať psa musí nový majiteľ,a nový majiteľ,neznalý,ho začipuje,alebo aj nie,veď kto kedy to bude kontrolovať,a pokutovať,vieme,ako sa dodržiavajú zákony a ako sa pokutuje nedodržiavanie....čiže,ja tvrdím,že tento zákon množičov nijako nerieši.A tvrdiť,že nemám cigánov porovnávať s nami? A prečo nie? Kedy pre nich začnú platiť rovnaké zákony ako pre nás?
Je to len ´další spôsob,ako z nás vytiahnuť peniaze.Že nariadenie EU? Veď nech sa začipujú iba psy,ktoré idú za hranice SR do krajín EU.
Ja? ved na to je statna moc, preco ja? ja som obcan, dodrziavam zakony.
Ak by si citala zakon, vedela by si, ze ked mnozitel nezacipuje svoj odchov,novy majitel pride na 1.ockovanie na besnotu a vet.zisti, ze nie je cipovany, nebude postihovat majitela, ale toho budu postihovat, kto psa odchoval. Vsetko je v zakone, len si ho treba precitat. Mozes suhlasit, nemusis.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Ja? ved na to je statna moc, preco ja? ja som obcan, dodrziavam zakony.
Ak by si citala zakon, vedela by si, ze ked mnozitel nezacipuje svoj odchov,novy majitel pride na 1.ockovanie na besnotu a vet.zisti, ze nie je cipovany, nebude postihovat majitela, ale toho budu postihovat, kto psa odchoval. už si to predstavujem.....Vsetko je v zakone, len si ho treba precitat. Mozes suhlasit, nemusis.
veter. od koho ste kúpili šteňa?
majiteľ:neviem,ako sa volá....
vet.: a kde býva?
majiteľ:neviem,my sme sa stretli v meste xy.........ja som mu dal na ruku peniaze,on mne psa
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka Pozri príspevok
veter. od koho ste kúpili šteňa?
majiteľ:neviem,ako sa volá....
vet.: a kde býva?
majiteľ:neviem,my sme sa stretli v meste xy.........ja som mu dal na ruku peniaze,on mne psa
netusim, ako by sa toto riesilo, opytaj sa veterinarov, su pouceni,nepohybujem sa medzi takymito ludmi, co si kupia psa, priatela, rodinneho prislusnika, ktory s nimi bude aj 15 rokov, na ulici bez toho, aby poznali od koho psa kupili atd.....

Opat zdoraznim, keby ludia kupovali psov len s PP,kde je toto daaaavno vyriesene, alebo brali tych, co su teraz v utulkoch, mnozicov by ubudlo a aj takychto problemov.

Ale mohla si kludne zakon pripomienkovat , ked bol pripraveny na verejne pripomienkovanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať