Zavrieť

Porady

Čipovanie psov

Dobrý deň všetkým.Potrebujem radu,či aj 11 ročná krížená fenka musí byť začipovaná?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Vidím, že tu je zbytočné o tom diskutovať. Aj ja som už všetko napísal. alaya1 a ivka70, nič z toho, čo ste napísali nie sú argumenty voči tomu, čo som napísal ja. Okrem toho, že samozrejme zákony treba dodržiavať. Opakujem, evidencia psov tu už je, stačí dať k nej veterinárom prístup. Prirovnávať čipovanie zvierat s evidenciou vozidiel je detinské. Ak mi zákon prikáže zastreliť voľne pohybujúceho sa psa alebo mačku, tak to musím spraviť? Je to choré. Kedysi zo zákona napr. nesmeli ženy voliť a argument, prečo to tak bolo nebudem radšej ani spomínať . Tiež krádež zo zákona trestali useknutím ruky. Takže o dodržiavaní zákona v právnom štáte mi nehovorte. Zákony sa menia rýchlejšie, než politici. Som zvedavý, či to budete tak obhajovať, keď čipovanie ľudí nahradí občianske preukazy.
Naposledy upravil Samir : 03.03.13 at 16:24
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

kopretinka Pozri príspevok
Je to len ´další spôsob,ako z nás vytiahnuť peniaze.Že nariadenie EU? Veď nech sa začipujú iba psy,ktoré idú za hranice SR do krajín EU.
Absolútne súhlasím. Je to iba ďalší nezmyselný zákon, ako z ľudí dostať peniaze, pretože žiadny konkrétny problém u nás v SR nerieši. Až rozmýšľam, aký má z neho alaya1 prospech, keď ho tak strašne obhajuje.
1 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

ivka70 Pozri príspevok
Potom povazujes za vydieranie ja to, ze ked si kupis auto, musis ho zaregistrovat ako majitel na policii a musis na nom nosit pripevnene evidencne cisla, inak nemies do verejnej dopravnej prevadzky?????? A dokonca veselo za tie znacky platis a este aj ked ti ich ukradnu, zaplatis za nove.
Alebo sa rozhodnes auto nevlastnit .... to sa mozes rozhodnut aj pri spolocenskom zvierati.
Nemusis ho mat, ale ak ho mas, musis dodrziavat zakony okolo jeho vlastnictva.
A čo tak čipovanie rybičiek (tie sa tiež v mojom akvarku bezstrestne množia), anduliek alebo sliepok. Obzvlášť na dedine je so sliepkami problém, pretože sa volne chodia pásť na humná. Bolo by lepšie ich začipovať, aby sa dalo presne určiť ich vlastníctvo, aby si ich susedia nepomiešali. Napr. takých 20€ za jeden čip pre každú sliepku nie je veľa s ohľadom koľko vajec znesie jedna nosnica a akú majú cenu. Takže by som navrhoval očipovať všetko čo vlastníme, aby sa dodržiavali zákony ohľadom vlastníctva. Všetky televízory, mikrovlnky a pod. Takáto evidencia majetku má pre štát obrovské výhody. Nehovoriac o výhodách pri odhaľovaní krádeží, podvodov, pri presunoch majetku, platení daní a pod. Samozrejme pekne za to štátu zacvakať. Bože baby, vy tomu ale riadne dneska dávate. Až ma desí, keď si predstavím, že tomu všetkému aj veríte a že to myslíte vážne.
Naposledy upravil Samir : 03.03.13 at 16:47
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

další nezmysel politikov, ktorý nič nerieši a zaťažuje občanov...aj finančne...

a z príspoevkov v debate mám pocit, že vela z vás keby páni na pánskom bičovali a vypadol im z rúk bič, tak im ho s úctivou poklonou vložíte naspäť do rúk...
ako v pachovi......
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nechapem, aky mate problem.

Kto nechce, nech to nerobi. Pokuta /300-40000 eur/.Opakujem, keby ludia mali len PP psov,alebo by zobrali psika s adopcnou zmluvou, mali by ovela vyssie pravne povedomie aj v tejto oblasti. Lebo ak je niekomu luto dat 20 eur za cip, ktory im psa ochrani, ked sa strati a je lahsie ho najst, tak potom neviem, kolko do psa investuje pocas jeho zivota na kvalite stravy, veterinarnej starostlivosti. len verim, ze aspon ockovanie proti besnote nezavrhujete, aj ked sa besnota nevyskytuje, tak naco ockovat, ze?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ako PP zvýši právne povedomie majitela psa ? ))

a máš to s pomýlené s investíciami do psa...
ten čip nie je investícia do psa, ale do gágora štátneho molocha a lobostickych firiem....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Nechapem, aky mate problem.

Kto nechce, nech to nerobi. Pokuta /300-40000 eur/.Opakujem, keby ludia mali len PP psov,alebo by zobrali psika s adopcnou zmluvou, mali by ovela vyssie pravne povedomie aj v tejto oblasti. Lebo ak je niekomu luto dat 20 eur za cip, ktory im psa ochrani, ked sa strati a je lahsie ho najst, tak potom neviem, kolko do psa investuje pocas jeho zivota na kvalite stravy, veterinarnej starostlivosti. len verim, ze aspon ockovanie proti besnote nezavrhujete, aj ked sa besnota nevyskytuje, tak naco ockovat, ze?
Ty si absolútne nepochopila,prečo sme niektorí takí nadšení čipovaním psov.Tento zákon absolútne nič nerieši,je to iba o vyťahovaní peňazí z našich vačkov.Kto to bude sankcionovať? Ako chceš od babky 80 ročnej vymáhať 300 evri? Aj firmy vlastnia psov,sa ti vykašlú na nejaké čipovanie,poznám pár prípadov,keď firma zkrachovala a psov nechali v areáli opustenej firmy odsúdených na smrť hladom a smädom,netrápilo to majiteľa.....povypúšťajú psov aby nemuseli platiť za čipovanie,alebo vieš,koľko neskutočne veľa psov je v rôznychobjektoch iba na stráženie,človek tam príde raz za týždeň možno,taký pes v živote nevidí vetoša,kto donúti majiteľa k čipovaniu?
A za cigánov bude platiť kto čipovanie a pokuty? Kto platí sterilizácie a očkovanie psov v osadách?
Ja nehovorím,že to nemá výhody....teda jednu jedinú to má,že keď sa pes stratí,a niekto ho nájde,tak pomocou čipu možno nájsť pôvodného majiteľa.ALE je tu kopu AK . Ak vôbec psa niekto nájde a nezastrelí ho predtým nejaký snaživý debil,ak ho niekto aj nájde,môže si ho nechať,nie je povinný hľadať majiteľa,alebo nebude tušiť o čipovaní,lebo povedzme si,nikto neveríme tomu,že všetci o tom vedia,ak ho nájdu cigáni,urobia si ho na večeru.Ak sa pes nestratí,ale bude ukradnutý,tak nemá šancu ani s čipom-buď skončí v hrnci,alebo v nelegálnom psom zápase alebo ho nejaký chuj ukradne preto,aby si na ňom vybil svoje zvrhlé chute a utýra ho..........aby tento zákon mal význam,tak by ľudia museli inak myslieť.......a potom takýto zákon by nemal zmysel,lebo by sa starali o psov aj bez čipovania.....
6 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
plný súhlas s KOPRETINKA, celé čipovanie je jedna veľká hovadina, v našom prípade nemá význam ani to:...že, keď sa pes stratí...máme dokonalé oplotenie, z ktorého naša suka nemá absolútnu šancu sa podhrabať....takže asi tak...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslim, ze tak isto, ako aj na ine zakony, najdu sa ludia, co somru aj tu. Opakujem, ja som kupila psa tetovaneho, cipovanie som dala malickemu psikovi, absolutne som neriesila tych 20 eur, ma pas, viem, ze je najditelny, ak by sa stratil, ze hocikto si moze overit v registri, ze mam vsetky ockovania,a pod.

Kazdy ma narok na svoj nazor, ja a ine poradacku tu, tiez.
Naposledy upravil alaya1 : 03.03.13 at 20:53
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

alaya1 Pozri príspevok
Nechapem, aky mate problem.

Kto nechce, nech to nerobi. Pokuta /300-40000 eur/.Opakujem, keby ludia mali len PP psov,alebo by zobrali psika s adopcnou zmluvou, mali by ovela vyssie pravne povedomie aj v tejto oblasti. Lebo ak je niekomu luto dat 20 eur za cip, ktory im psa ochrani, ked sa strati a je lahsie ho najst, tak potom neviem, kolko do psa investuje pocas jeho zivota na kvalite stravy, veterinarnej starostlivosti. len verim, ze aspon ockovanie proti besnote nezavrhujete, aj ked sa besnota nevyskytuje, tak naco ockovat, ze?
ja do psa investujem dosť, kupujem drahé granule, doplnky výživy atd. proti besnote dávam očkovať pravidelne.
ale v tomto nevidím zmysel, mám staršieho psa, doteraz mi neušiel nakoľko býva v byte a ked idem s ním von, tak dávam pozor. a keby aj ušiel, tu kde žijem ani v okolí nemá nikto takého psa, takže by všetci vedeli, že je môj aj bez čipu.
a zase ako píšu aj ostatný, zodpovední majitelia si na psov dávajú pozor, pravidelne ich očkujú, platia za nich poplatky a tí čo neplatia poplatky, neočkujú atd aj tak psa nezačipujú a pochybujem že ich niekto za to postihne.

je to jedno veľké svinstvo takto to nariadovať, tieto nariadenie únie sú pomaly horšie ako komunizmus. pomaly nám nariadia aj ako často môžme dýchať a že čip máme mať aj mz.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som mala k tomuto neutralny postoj, ani som to neriesila, urobila som si, ako som chcela, opakujem, je to hlavne koli tomu, aby sa zlegalizoval chov - mnozenie psov, ktory sa tymto aspon ciastocne eliminuje, v to verim, ale to uz je ina tema.

Ale niekto je proti cipovaniu psov, niekto si neda zaockovat deti.....no taky je svet. Tot vsjo.
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Jedna vec ma na tom irituje a to je opakované vyhrážanie sa vysokými pokutami a neposkytnutím zdravotnej starostlivosti nezačipovaným zvieratám. Pokiaľ by bol zákon dobrý, chránil by ľudí alebo zvieratá, nemám s ním absolútne žiadne problémy. Ale tu je očividne vidno, že s ochranou zvierat nemá absolútne nič spoločné a všetky pseudovýhody sú len veľkou nálepkou zastrešujúcou zisk. A akonáhle vidím, že zákon je zlý a po odpadnutí všetkých akože argumentov zostane iba strašiak vo forme vysokej pokuty, tak začnem uvažovať v akej spoločnosti to žijeme. Keď štát snahu po zisku pre niektoré skupiny nemá problém dať na úroveň zákona.

alaya1 - v tom je ten problém, človek nemôže spraviť tak, ako sám chce. Je to zákon, ktorý sa netýka množenia a legalizácie chovu. Týka sa miliónov psov v celej EU. Aj toho, ktorého mám ja na dvore, alebo moja 85 ročná suseda, ktorá ledva vyžije z dôchodku a pes je jej jediný spoločník. S týmito psami nebude nikto nikdy obchodovať, ani ich kradnúť a nikdy v živote sa nedostanú z okresu, nie to ešte do inej krajiny. A takisto verím, že sú aj ľudia, ktorí keby mali riskovať pokutu, tak dajú psa radšej utratiť. Keby bolo čipovanie na úrovni slobodnej vôle každého človeka, nemám s tým absolútne žiadny problém. Ale tu ide o niečo úplne iné. toť vsjo. Myslím, že povedané už bolo všetko.
Naposledy upravil Samir : 03.03.13 at 21:30
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Samir Pozri príspevok
Jedna vec ma na tom irituje a to je opakované vyhrážanie sa vysokými pokutami a neposkytnutím zdravotnej starostlivosti nezačipovaným zvieratám. Pokiaľ by bol zákon dobrý, chránil by ľudí alebo zvieratá, nemám s ním absolútne žiadne problémy. Ale tu je očividne vidno, že s ochranou zvierat nemá absolútne nič spoločné a všetky pseudovýhody sú len veľkou nálepkou zastrešujúcou zisk. A akonáhle vidím, že zákon je zlý a po odpadnutí všetkých akože argumentov zostane iba strašiak vo forme vysokej pokuty, tak začnem uvažovať v akej spoločnosti to žijeme. Keď štát snahu po zisku pre niektoré skupiny nemá problém dať na úroveň zákona.

alaya1 - v tom je ten problém, človek nemôže spraviť tak, ako sám chce. Je to zákon, ktorý sa netýka množenia a legalizácie chovu. Týka sa miliónov psov v celej EU. Aj toho, ktorého mám ja na dvore, alebo moja 85 ročná suseda, ktorá ledva vyžije z dôchodku a pes je jej jediný spoločník. S týmito psami nebude nikto nikdy obchodovať, ani ich kradnúť a nikdy v živote sa nedostanú z okresu, nie to ešte do inej krajiny. A takisto verím, že sú aj ľudia, ktorí keby mali riskovať pokutu, tak dajú psa radšej utratiť. Keby bolo čipovanie na úrovni slobodnej vôle každého človeka, nemám s tým absolútne žiadny problém. Ale tu ide o niečo úplne iné. toť vsjo. Myslím, že povedané už bolo všetko.
mam dojem, ze sa siria dezinformacie ohladne cipovania

cipovat moze len povereny veterinarny lekar ...
nenasla som v zakone ani vyhlaske povinnost lekara odmietnut zdravotnu starostlivost ak pes nie je zacipovany
veterinarny lekar je ale povinny oznamit prislusnemu organu veterinarnej spravy kazde podozrenie na porusenie zakona - technicke vybavenie na identifikaciu je ale povinný mat len povereny veterinarny lekar

zakon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39
vyhlaska http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-19
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1Dara Pozri príspevok
mam dojem, ze sa siria dezinformacie ohladne cipovania

cipovat moze len povereny veterinarny lekar ... tvrdí niekto niečo iné?
nenasla som v zakone ani vyhlaske povinnost lekara odmietnut zdravotnu starostlivost ak pes nie je zacipovany
veterinarny lekar je ale povinny oznamit prislusnemu organu veterinarnej spravy kazde podozrenie na porusenie zakona - technicke vybavenie na identifikaciu je ale povinný mat len povereny veterinarny lekar

zakon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39
vyhlaska http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-19
.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Už to vidím,ako budú cigáni chodiť k vetošovi,aby začipoval psa,ktorého za pár dní zožerú.

Už si predstavujem, ako budú cigoši pípať, keď budú mať v sebe psí čip.
Róm: evidovaný na Slovensku, očkovaný proti psinke a besnote, číslo 0213366498, narodený/á: xxxxxx, sučka (a Cigoš bude mať strednú "klobásku" )
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kopretinka Pozri príspevok
.
v tejto teme som postrehla len slovo "veterinar" nie "povereny veterinar" - tak som povazovala za dolezite na to upozornit
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
cip je blbost, nic mi neda, preco mam kupovat produkt, ktory mi nic neda?
nechcem..
a podme sa sudit..

A tomu verte, ze by som svojho psa nevymenil ani za mliardu EUR.
Cize citova hodnota je nekonecne vysoka.

Ale je to bohapuste klamstvo a propaganda, vsetko to "a co ak sa ti strati?"
na to mam jednoduchu odpoved "a co ak mi uleti ruka a dam ti do nosa?"
- riesenie je jednoduche! kup si helmu! odomna! len 19evri! ak nie, dostanes pokutu!
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

1Dara Pozri príspevok
mam dojem, ze sa siria dezinformacie ohladne cipovania

cipovat moze len povereny veterinarny lekar ...
nenasla som v zakone ani vyhlaske povinnost lekara odmietnut zdravotnu starostlivost ak pes nie je zacipovany
veterinarny lekar je ale povinny oznamit prislusnemu organu veterinarnej spravy kazde podozrenie na porusenie zakona - technicke vybavenie na identifikaciu je ale povinný mat len povereny veterinarny lekar

zakon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39
vyhlaska http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-19
Takže pán xy má psa ale nemá ho očipovaného
Bolo by ho treba zaočkovať proti besnote tak ako každý rok.Tento rok však nastal problém ak pôjde psa zaočkovať tak k cene za očkovanie si hned môže prirátať nejakú pokutu vo víške svojho mesačného dôchodku.
No čo asi spravý? Hm,snád by sa len na to očkovanie nevykašlal beťár jeden.Možno sa nám tu nakoniec rozšíri už takmer neexistujúca choroba.
Mohol by som napísať mraky prípadov kedy tento zákon majitelom ale v prvom rade psom uškodí a takmer nič čo by niekomu pomohlo.Len samé ak a keby.
Proste tu je k ničomu a mám pocit že EU už nám bude zachvilu strpčovať život viac ako komunisti.
Ako vždy sa politici hrabú v niečom v čom nieje problém a tam kde je,na to kašlú.

Kočky,tie čo to obhajujete,ja viem že to robíte v dobrej viere ale vedzte že vždy ide o peniaze aj tam kde by ste to vôbec nečakali,to že to možno niečomu pomôže je len sekundárny efekt.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ockovanie je ina story, podla zakona a nalepky to ma byt napr na 1 rok (besnota), no vo skutocnosti je ucinna latka funkcna aj viac ako 3 roky.
Cize lobby, "jak hovado" ...

Nech si daju zacipovat svoj pohlavny organ politici z naziBruszelu, aby ich zeny videli, do ktorych bordelov ich cteni manzelia chodia.. Ale mojho psa, jedine cez moju mrtvolu. (a povedzme si uprimne, nova identita na ciernom trhu nestoji az tak vela).

Cip sluzi len ako databaza, ci platim/neplatim dane. Tie platim. Takze nemam strach, nemam moralne ziadny hriech. Dovi dopo... dopi...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
1Dara Pozri príspevok
podla mna je cipovanie dobre aj preto, ze takeho psa ked niekto vyhodi na ulicu, sa vie identifikovat majitel a pes nezostane v utulku ... ak toho psa majitel uz nechce, vlastnictva sa moze zbavit bud predajom, darovanim alebo ...

Nic v zlom, ale ten nazor postrada elementarnu logiku
za 1. ak by som chcel vyhodit psa, a predtym bol natolko v nalade, ze ho dam zacipovat, tak mu logicky ten cip vyrezem nejakym nozikom, ci kombinackami. samozrejme, nie som vrah psov, takze mu to urobim za ziva. pes strati identitu. veterinari ho aj tak zachrania a mna nikto nemoze obivinit, lebo ved.. stratil sa mi pes, ale cip nemal, nie je moj, a basta..
za 2. psa nebudem vyhadzovat, ale rovno ho zakopem na zahrade, ci dam susedovmu psovi - vola sa to "prey model"

cize ani tento nazor neberiem, jedine, ze sa chyti par totalnych magorov, co ani nevedia poriadne logicky uvazovat (tj. zacipiju a o rok ho vyhodia, mysliac si, ze cipu uz odsli baterie..)


alaya1 Pozri príspevok

Ak zijes v pravnom state si povinny respektovat zakony statu.Aj s hundranim.
.
Nic v zlom, ale na dejepise sme chybali?
Alebo do koncentracnych taborov chodili dobrovolne ?
HMMMM ??

Nic v zlom, ale osobne povazujem tvoju pasivitu za extremne a najnebezpecnejsiu zo vsetkych.. Cusat a drzat krok.

Opakujem, nie je to utok na tvoju osobu (ani nazor), len sa snazim ZVYRAZIT, moj nazor
A moj jasny a tvrdy postoj k danej problematike.



ivka70 Pozri príspevok
Cip pes nestrati, nezlomi, neosucha .....
Cipovanie nie je o tom, ci ma vyznam pre majitela (aj ked ma), .

Potom povazujes za vydieranie ja to, ze ked si kupis auto,....


UFFF, porovnavat auto so psom, pricom mas psika v avatere?
ufff.. ja mam tiez psa, krasny biely trpasilici pudel s PP a rodicmi blablabla..
krasna srst (aj podla slov kadernicky a podobne), poslusny, povaha extremne v pohode.
dokonaly pes..
ale nikdy by som nepovedal slovne spojenie "kupil som si psa"
hovorim, "zaobstaral som si psa"
auto som si kupil.. a znacky samozrejme ma (slovenske a na moje meno, samozrejme)
a tak isto ako nedokazem (moralne) povedat, ze "vlastnim psa", skor by som povedal ze "mam psa v prenajme" - ale to uz znie morbidne..
ziva vec sa nikdy neda vlastnit, i ked casto si ludia myslia ze ano, a potom kazda stvrta zena znasa nasilie od muza, lebo "vlastnictvo" ci co...

Totalna blbost, zase, nic v zlom, ale mam psa, idem s nim von, mimochodom 49 z 50 pripadov nema voditko, ani vodzku, ani nic - iba obojok (neonovo zeleny) s menom a cislom.

Vyhody?
- clovek ktory ho najde, nepotrebuje citacu?
otazka - aky je pomer citaciek a mobilov vo spolocnosti?

Nemam tie vysacky na nom, on NIE JE vianoscky stromcek !!
- mam ich na klucoch, prijemne to pripomina psika a stale ich mam pri sebe, keby chceli kontrolovat (uz sa stalo, nebol problem, normalny policajti a nie blazni a fanatici do zakonov, pointa je mat, a nie mat na nose tancujuc sambu dole hlavou na trinastom "poschodi" rebriku..)

A ze sa odpoji?
Ehm, no nech.. Kludne sa stavim, - vlastne aj stavkujem svojho psa!

Za dalsie, moj pes JE VYCHOVANY dobre, cize neutecie. (nema psychicky problem, je OK)

A to najdoleiztejsie, - vzdy mam 1 oko na psovi, vzdy ho pozeram, rozmyslam kedy ho privolat (napr deti, nove a nezname deti, ludia a podobne)

jednoducho, triezov a pricetne a blablabla, nepotrebujem NAVOD ako "vlastnit" psa.

Uz aby uzakonili, ze pred velkou potrebou je nutne vyzliect si spodne pradlo.. lebo ani toto neviem, fakt neeee....

Ale nic v zlom uz nemam nervy na propagandu a kedze mam tiez psa, nemienim podlahnut tak lahko, moju kozu lacno nedam!


Aaa este nieco, ak si zaobstaram PRASA, tak cip nepotrebujem A ANI DANE MESTU PLATIT NEMUSIM !!

zavedieme novu modu? obcania Slovenska ?

HMmm, ked uz sme pri slove PRASA, zeby zhoda okolnosti, ze politici nemusia platit dane z tych ich platov?

EDIT:
cisto legalne, a tato otazka je hlavne pre mikrocipovych fanatikov.
mam psa, "kupim" si sucku, alebo aj desat.. pes bude mat radost, ta ňe ?
budem mat 10 vrhov naraz, nie som povinny ich zacipovat, vyhodim von oknom.

V COM POMOHOL CIP ?

A EDIT naposledy,
velmi doelzita otazka, taktiez hlavne pre cip fanatikov.
"nasiel sa pes po 3 rokoch, vdaka cipu"
takych medializovanych pripadov sme mal ihabadej, vsak ze?
drzite krok so mnou?
tka to skuste teraz :
CIZE ja mam kupit cip, ktory mi MOZNO najde psa ZA TRI (3) ROKY ???
takze ak by som robil stastistiku v roku 2,99 - tak by pes s cipom nebol najdeny, vsak ze?
este drzim krok spolu?
Co myslite, kolko pripadov je, kde mas pes cip a nenaisel sa?

TAKZE este raz, pytam sa a pytam - O COM JE TOTO CIPOVANIE ????

Moj psik ma pelech vsade, spi mi priamo pod perinou, ma najlepsiu kozmetiku, kefy, hrebene, feny, drahsie ako v profi kozmetickych salonoch, ked sme uz pritom (dolezita regulacia teploty atd..), varim mu jedlo (maso z rakuska, zelenina tiez v zimnom obddobi, vlastna produkcia v lete, klicky/microgreens samozrejmostou), dostava dobry vybeh (okrem velmi dazdiveho pocasia, aco je dobry? kludne aj 15km prechazdky ak vladze (a on vladze viac nez ja )), ma socialny konakt (rodina, kamarati, nakupne centra, mesta). ma vsetko co moze mat, hracky (aj intelektualne), na mieru site oblecenie (s tel. cislom), bezpecnostny pas v aute (nie len pre pripad nehody, ale aj prudkeho brzdenia), rozne vitaminove doplnky, starostlivost o vsetko, od labiek az po usi, skrz oci a usi ci zuby, dalej samozrejme vsetku pozornost, kedykolvek len mozem, napr teraz spi o mna oprety, je to vyborny pocit mimochodom..
cize ako vidite, nemam limit ked sa jedna o mojho psa, ci uz financny, alebo casovy, akykolvek proste.
Beriem ho nie ako "je to len pes" ale "je to clen svorky" - sice nemozem povedat ze je pre mna ako dieta, alebo surodenec, milujem ho aj tak, tak ako sa zviera milovat da samozrejme.. mam rad zvierata, asi viac ako ludi (i ked to sa neda porovnat)..

Ale cip nechcem, a pytam sa - pytam sa, PRECO ???

zeby som bol debil, co nevie co je pre mojho psa dobre a správne ?

To uz necham na vas... teda tu odpoved, domyslite si...

a dufam ze dnes uz posledny EDIT

cip ma byt 11,5mm "maly ako ryza"
no ok, pytam sa, kto je ochotny si pichnut pod kozu rovnaky cip. lenze v rovnakom pomere cip-telo ? hm? cize ak ma obvod krku moj pes 23cm, ja mam 46cm, tak by to musel byt 23mm cip.
som zvedavy, kto si ho nebude vsimat, ked sa otaca krkom.

funny fact - hovoria ze "pes sa ved nestazuje, tak neciti"
moj realny fakt - je dokazane, ze pes nedava najavo bolest - preto je velmi narocne sledovat jeho zdravotny stav, nie je to ako dieta ze "hej boli ma zub"..

cize dalsi paradox, ci podvod a klamstvo ?!

dalsia vec je, ze mnoho veterinarov (pozdravujem) asi nakupilo privela cipov o dlzke 11,5mm, a klamu ma ze mensi nie je.
Google, 15 sekund, a nasiel som 8,5mm cip, takze o com?

dalsia vec je, ze nakupna cena cipu je tak 50eurocentov, predajna ? no variabilne

a mohol by som pokracovat do rana.

Aj keby je ten cip 0,1x0,1mm, z PRINCIPU ho nedam do psa !!!

Ak ho budem potrebovat, dam mu aj ten 8,5mm ..

Ale kedze nepotrebujem helmu proti padajucim kvetinacom z balkonov pri prechadzke, tak nepotrebuje moj pes ani cip.

Ak si myslite ze hej, nech sa paci, spytajte sa ho..
Naposledy upravil SamuelSK : 03.03.13 at 23:55
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať