Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku a dividenda

Ahojte, som spolocnikom v jednej sro. V roku 2011 spolocnost vykazala zisk, ktory sme rozdelili v roku 2012. Ja ako spolocnik, ktoremu bola vyplatena dividenda, musim si podat danove priznanie z prijmov FO? Alebo ake mam povinnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si nemal iné príjmy, tak nie. Dividendy nepodliehajú zdaneniu, ale podliehajú ZP.

    UFI je offline (nepripojený) UFI

    UFI
    Tweety Pozri príspevok
    Ak si nemal iné príjmy, tak nie. Dividendy nepodliehajú zdaneniu, ale podliehajú ZP.
    Bol som aj zamestnany... co potom? a zdravotnej poistovni to nejako ohlasujem? ci iba im mam zaplatit odvod 10%? ci uz je to 14%?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    UFI Pozri príspevok
    Bol som aj zamestnany... co potom? a zdravotnej poistovni to nejako ohlasujem? ci iba im mam zaplatit odvod 10%? ci uz je to 14%?
    http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...oku-2013.xhtml

    Viera J je offline (nepripojený) Viera J

    Viera J
    Chcem sa spýtať, či podlieha odvodom aj iný prídel zo zisku akcionárom, napr. sociálny fond alebo iný fond pre akcionárov, ktorý je vyplatený a tvorený len pre zamestnancov-akcionárov spoločnosti.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Z 1. vlny privatizácie mi spoločnosť vyplatila dividendy z roku 1994 až 2011.
    Tieto dividendy mi boli vyplatené teraz 02/2013.
    Valné zhromaždenie tejto spoločnosti sa uskutočnilo 12/2012.
    Viem, že príjem z rozdelenia zisku za roky 2003 a neskoršie podliehajú dani z príjmu.
    Len teraz neviem, či príjem z týchto dividend mám priznať v daňovom priznaní za rok 2012 alebo to bude až príjem r.2013 ?
    Ďakujem Vám.

    Rozdelenie zisku a dividenda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.