Zavrieť

Porady

Kde sa mám obrátiť na akú inštitúciu? !!!

Prosím niekoho kto by mi vedel poradiť. ... Rozvedená matka dvoch maloletých detí, 17 ročná dcéra a 6 ročný syn, som na plnom invalidnom dôchodku, ktorý poberám vo výške 248 euro. Exmanžel platí na deti výživné spolu 420 euro. Môj problém je v tom, že som išla požiadať Úrad práce sociálnych vecí a rodiny a príspevok v hmotnej núdzi a tam som sa dozvedela že môj príjem je aj výživné a preto na žiadny príspevok v hmotnej núdzi nemám nárok, ale v rozsudku o rozvode sudkyňa píše, citujem: "Odporkyňa NEMôŽE svoju vlastnú nepriaznivú situáciu riešiť cestou výživného na deti, nič jej však nebráni riešiť otázku uspokojovania jej vlastných potrieb prostredníctvom iných inštitútov, ktoré Zákon o rodine pripúšťa."
Dáva to nejakú logiku? Pre ÚPSVaR je výživné MôJ príjem ale na druhej strane, v rozsudku je uvedené že ho pre seba použiť nemôžem.
Podala som si na súd návrh na výživné na rozvedeného manžela, pretože k diagnozam ktoré mám mi ešte pribudla cukrovka. Takže možnosť zamestnať sa je nemožná. Napísala som bývalému manželovi, ale ten sa mi vyhráža, že mi platiť nič nebude, iba ak tak raz za pol roka. Žije v Anglicku a vymáhateľnosť je nulová. ... Poradí mi niekto čo mám robiť? Ďakujem ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kuzmin Pozri príspevok
    od mája minulého roku, ale právoplatnosť rozsudku bolo až v septembri, lebo môj ex predlžoval prebratie v anglicku
    Príspevok na výživu rozvedeného manžela

    Rozvedený manžel, ktorý nie je schopný sám sa živiť, môže žiadať od bývalého manžela, aby mu prispieval na primeranú výživu podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.
    Ak sa bývalí manželia nedohodnú, určí rozsah príspevku na výživu na návrh niektorého z nich súd. Prihliadne pritom aj na príčiny, ktoré viedli k rozvratu vzťahov medzi manželmi.
    Príspevok na výživu rozvedeného manžela možno priznať najdlhšie na dobu piatich rokov odo dňa právoplatnosti rozhodnutia o rozvode. Súd môže výnimočne túto dobu predĺžiť, ak rozvedený manžel, ktorému súd príspevok priznal, nie je z objektívnych dôvodov schopný sám sa živiť ani po uplynutí tejto doby, najmä ak ide o toho manžela, ktorému bolo v konaní o rozvod manželstva zverené do osobnej starostlivosti dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, alebo o manžela, ktorý má sám dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav vyžadujúci sústavnú opateru.
    Právo na príspevok na výživu zanikne, ak oprávnený manžel uzavrie nové manželstvo alebo ak povinný manžel zomrie.
    Viac o rozvode sa dozviete v životnej situácii Rozvod.

    viac info

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri posudzovaní nároku na dávku v hmotnej núdzi sa spolu s tebou posudzujú aj tvoje deti. Preto sa aj príjem detí pri stanovení nároku zahrňa do príjmu.
    Bohužial, pracovníčky UPSVaR majú pravdu, nárok na dávku v HN ti nevznikne.

    Odkedy si rozvedená ?

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    od mája minulého roku, ale právoplatnosť rozsudku bolo až v septembri, lebo môj ex predlžoval prebratie v anglicku

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    veronikasad Pozri príspevok
    Pri posudzovaní nároku na dávku v hmotnej núdzi sa spolu s tebou posudzujú aj tvoje deti. Preto sa aj príjem detí pri stanovení nároku zahrňa do príjmu.
    Bohužial, pracovníčky UPSVaR majú pravdu, nárok na dávku v HN ti nevznikne.

    Odkedy si rozvedená ?
    od mája minulého roku, ale právoplatnosť rozsudku bolo až v septembri, lebo môj ex predlžoval prebratie v anglicku

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kuzmin Pozri príspevok
    Ano, toto som si tiež vyhľadala v Zákone o rodine §72
    Píšeš o cukrovke, skús požiadať o príspevok na stravovanie.

    http://www.employment.gov.sk/penazny...ravovanie.html

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    veronikasad Pozri príspevok
    Píšeš o cukrovke, skús požiadať o príspevok na stravovanie.

    http://www.employment.gov.sk/penazny...ravovanie.html
    Ďakujem, na to sa chystám hneď ako ma prepustia z nemocnice. Na plnom invalidnom dôchodku som 75%, po dvoch infarktoch, zaradená do III. skupiny ťažkej hypertenzie, teraz k tomu ešte cukrovka - inzulín. Myslíte, že by som mohla žiadať aj kompenzáciu alebo peňažný príspevok na motorové vozidlo a ZŤP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kuzmin Pozri príspevok
    Ďakujem, na to sa chystám hneď ako ma prepustia z nemocnice. Na plnom invalidnom dôchodku som 75%, po dvoch infarktoch, zaradená do III. skupiny ťažkej hypertenzie, teraz k tomu ešte cukrovka - inzulín. Myslíte, že by som mohla žiadať aj kompenzáciu alebo peňažný príspevok na motorové vozidlo a ZŤP?
    ak splňaš podmienky ...
    http://www.employment.gov.sk/pp-na-k...o-vozidla.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.