Zavrieť

Porady

Vyživné na plnoleté dieťa

Dobrý deň.
Potrebujem poradiť ohladom vyživneho na plnolete dieta.
Mam 20 rokov. Som nezamestnany a momentalne som na urade prace, nemam ziaden prijem.Ked som mal 1 rok matka ma opustila ako aj otec a vzala si ma matkina mama cize moja babka do opateri aby som neskoncil v detskom domove, cize sa o mna starala ako by bola moja matka. Z mamou sa nestretavam ani z otcom. Moja otazka znie kedze neplatili namna pocas tych 20tich rokov ani jeden vyzivne ani sa o mna nestarali a neprispievali mi na nic (bol som odkazany len na svoju babku a jej dobre srdce ze si ma nechala a starala sa o mna) je mozne podat na mojich biologickych rodicov trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho alebo nieco take? Je mozne teraz to od nich nejako sudne vymahat alebo sa sudit o platenie vyzivneho kedze som odkazany len na moju babku? poradte prosim co s tym robit? Da sa nejako sudit alebo? Dakujem za kazdu radu odbornika.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    kedze si vedeny na urade prace, z coho vyplyva ze uz nestudujes, s najvacsou pravdepodobnostou si schopny sam sa zivit, cize narok na vyzivne uz nemas ... ale ak by si zacal studovat na VS, mas sancu vyzivne vysudit ...

    to ze na teba rodicia neplatili babke vyzivne nie je trestne, pokial vyzivne babka nepozadovala a ani sud o vyzivnom nerozhodol, takze ani v otazke mozneho trestneho oznamenia nemas sancu ...

    kedze si plnolety, mozes priamo ty ziadat vyzivne maximalne za 3 roky dozadu, ak preukazes ze si nebol schopny sam sa zivit (ak si este studoval) ...

    Vyživné na plnoleté dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.