Zavrieť

Porady

exekucia - pomoc

Dobry den potreboval by som poradit: Asi pred tyzdnom mama dostala telefonat od exekutora ze mame exekuciu ale nakoniec sa ukazalo ze na mojho brata v 4-tom mesiaci (april) minuleho roku dala ex-manzelka na exekuciu . Exekutor sa domaha aby niekto z rodiny alebo brasko prevzal exekucne upovedomenie . Lenze bracho je v zahranici a on nam povedal ze v 5-tom mesiaci (maj) minuleho roku jej pohladavku zaplatil kde nam aj poslal vypis z banky ze jej to uhradil. Tak by som rad vedel ci moze exekutor este nieco exekuovat, ved jej to vyplatil sice1 mesiac po tom co zacala exekucia ale zaplatil ci ? A teraz ako mame postupovat ? Dakujeme za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ešte by ma zaujímalo, ako môžeš exekútor žiadať, aby niekto prevzal upovedomenie o začatí exekúcie miesto povinného §49 EP Upovedomenie o začatí exekúcie sa doručí oprávnenému a povinnému do vlastných rúk. Náhradné doručenie upovedomenia o začatí exekúcie povinnému, ktorý je fyzickou osobou, je vylúčené.

    keďže oprávnenou je exmanželka, asi pôjde o výživné (opakujúce sa plnenie) a tam sa trovy exekúcie tak nezmyselne počítajú, že brat bude musieť zaplatiť možno ešte raz toľko

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No kedže to dala ex exekútorovi, tak bratovi vzniká povinnosť platiť aj trovy exekúcie, takže poplatky exekútorovi ... a tam sa to nabalí ... ak bude brat hrať mrtveho chrobáka roky ... treba sa spojiť s exekútorom a opýtať sa o čo vlastne ide. Brat nech mu zo zahraničia volá , že akú sumu treba zaplatiť ...

    hengl je offline (nepripojený) hengl

    hengl
    ale ked je pohladavka uz zaplatena tak bude musiet zaplatit 10% exekutorovi zo sumi + jej pravnika a este co vlastne? A kolko si moze uctovat jej pravnik ,lebo tiez si nemoze narubat cenu len tak hala -bala ale zo zakona: neviete nahodou kolko si moze uctovat pravnik od-do podla zakona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.