Zavrieť

Porady

exekucia-namietky

Ahojte neviete niekto nahodov ci mozem podat na tu istu exekuciu namietku voci trovam exekucie a namietku voci exekucie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    sylwanqa je offline (nepripojený) sylwanqa

    sylwanqa
    hengl Pozri príspevok
    Ahojte neviete niekto nahodov ci mozem podat na tu istu exekuciu namietku voci trovam exekucie a namietku voci exekucie

    Namietky voci celej 1.- exekucii su potrebne podat do 14dni od prevzatia upovedomenia o zacati exekucie (proti exekucii sa beru do uvahy namietky aj voci oprávnenému aj voci trovam exekucie) a potom su samostatne 2.- namietky voci trovam exekucie a tie je potrebne podat do troch dni od prevzatia upovedomenia o zacati exekucie... Tieto námietky treba podat osobne alebo postou na prislusny exekutorsky urad, ktory ma na to lehotu 5dni aby postupil tieto namietky prislusnemu sudu... Ak to budete posielat postou, berie sa aj posledny 14.den do uvahy (peciatka posty).

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Stala sa mi taká vec: V októbri 2012 som na základe výkazu nedoplatkov zaplatila Unionu 63,98 Eur. Kľudne som spala 6 mesiacov, až mi prišlo upovedomenie o začatí exekúcie samozrejme okamžite som mala na účte zablokovaných 223 E. Zistila som, že som vo var. symbole 10-miestnom zabudla na poslednú jednotku. Takže som okamžite na druhý deň napísala námietky voči exekúcii, že je neopodstatnená exekútorovi aj Union. Nehovorím, aký šok som zažila na pošte, vždy všetko platím načas, nikdy som nemala žiadne nedoplatky a tu zrazu exekúcia!!! Zašla som do Unionu v KE, kde to pani vybavila s Blavou, že priradia platbu ale vraj exekútorovi musím zaplatiť trovy 88 E /napr. cestovné 57 E ??!?!/. Teraz asi musím čakať na písomné vyjadrenie, ale nechápem prečo mám platiť exekútorovi, keď Union moju platbu predsa mal a za chybu vo var.symbole nebudem platiť exekútorovi! Neviem, prečo nemohli poslať upomienku, prihrávajú rovno exekútorom.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    gita Pozri príspevok
    Stala sa mi taká vec: V októbri 2012 som na základe výkazu nedoplatkov zaplatila Unionu 63,98 Eur. Kľudne som spala 6 mesiacov, až mi prišlo upovedomenie o začatí exekúcie samozrejme okamžite som mala na účte zablokovaných 223 E. Zistila som, že som vo var. symbole 10-miestnom zabudla na poslednú jednotku. Takže som okamžite na druhý deň napísala námietky voči exekúcii, že je neopodstatnená exekútorovi aj Union. Nehovorím, aký šok som zažila na pošte, vždy všetko platím načas, nikdy som nemala žiadne nedoplatky a tu zrazu exekúcia!!! Zašla som do Unionu v KE, kde to pani vybavila s Blavou, že priradia platbu ale vraj exekútorovi musím zaplatiť trovy 88 E /napr. cestovné 57 E ??!?!/. Teraz asi musím čakať na písomné vyjadrenie, ale nechápem prečo mám platiť exekútorovi, keď Union moju platbu predsa mal a za chybu vo var.symbole nebudem platiť exekútorovi! Neviem, prečo nemohli poslať upomienku, prihrávajú rovno exekútorom.
    ..

    ..Union síce platbu mal, ale nie pod tvojim variabilným symbolom, teda vlastne nemal..aj keď sa to dosť promptne vybavilo, nechápem, kam ten exekútor cestoval za 57€, a prečo?..všetko predsa vybavujú poštou...
    misoft ...už len tých 57€ cestovné - to vyzerá na neoprávnené náklady (mal by ich dokázať zdokladovať) - inak Slovenská komora exekútorov - podnet na toho exekútora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.