Zavrieť

Porady

tatrabanka spoplatnila vypisy - da sa zdarma odist?

zdravim, mam ucet v tb a prislo mi teraz ze od aprila spoplatnuju vypisy 50 centov PLUS postovne. platim im balik sluzieb az 5 eur mesacne a teraz chcu este extra za vypisy, chcem sa spytat to musim nato pristupit? pokial nesuhlasim s dalsim ich zdrazovanim tak mam pravo na odstupenie a zdarma zrusenie uctu a platobnej karty alebo mi to spoplatnia? teda ci sa berie do uvahy ze mam zaujem odist lebo stale nieco spoplatnuju alebo dvihaju poplatky, dakujem za radu
duves Bol zrušeny poplatok za úverový učet. Prešlo to v zakone, pretože vedenie uveroveho účtu neprinaša žiadny osoh klientovi. Je iba "logicke", že banky to budu dobiehať inak. Banky su v majetku zahraničnych akcionarov a nemate predstavu ake su tlaky na rast zisku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tatrabanka spoplatnila a zvysila ceny nielen za vypisy :
    Ale aj ine banky zvysovali ceny za svoje sluzby... http://sliedic.financnahitparada.sk/archiv/

    Tatra Banka

    od 31. 3. 2013
    Bežné účty v eurách a cudzích menách

    • vedenie účtu 4 €/mesiac/ (predtým 2,50 €/mesiac),
    • výpis z účtu (v závislosti od spôsobu doručenia),
    • osobné odovzdanie 3 €/kus (predtým 2 €/kus). Bezhotovostné operácie – tuzemský prevod
    • spracovanie prijatej platby 0,17 €/(predtým 0,15 €),
    • realizácia trvalého platobného príkazu na úhradu, inkasa 0,17 €/(predtým 0,15 €),
    • spracovanie platobného príkazu expresne 25 €/(predtým + 0,02 percenta zo sumy platby, min. 16,60 € max. 66,39 €), SEPA inkaso – realizácia 0,17 €/(predtým 0,15 €),
    • poplatok za spracovanie platby kartou 0,17 € (predtým 0,15 €)
    • vydanie náhradnej karty 10 €/(predtým 5 € ).
    • http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...h-netusia.html
    Naposledy upravil arizona : 10.03.13 at 21:22

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    mr2 Pozri príspevok
    zdravim, mam ucet v tb a prislo mi teraz ze od aprila spoplatnuju vypisy 50 centov PLUS postovne. platim im balik sluzieb az 5 eur mesacne a teraz chcu este extra za vypisy, chcem sa spytat to musim nato pristupit? pokial nesuhlasim s dalsim ich zdrazovanim tak mam pravo na odstupenie a zdarma zrusenie uctu a platobnej karty alebo mi to spoplatnia? teda ci sa berie do uvahy ze mam zaujem odist lebo stale nieco spoplatnuju alebo dvihaju poplatky, dakujem za radu
    stačí 10 platieb s kartou a poplatok potom stojí 2,5€.

    Použi službu online chat http://www.tatrabanka.sk/sk/o-banke/...podmienky.html

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Samozrejme, ze banka ta vzdy odrbe, s tym vela nenarobis.

    Mne TB zalokovala kartu, ked som sa vratl z Talianska, vraj preventivne, ze sa velmi ospravedlnuju a tak.. No dobre, chapem, musel, som ju odovdzat na pobocke a potom si znova prist na pobocku po novu. Ze ma to nebude stat nic.

    Tak karta ma stala nic, ale samozrejme, asi zamerne mi tam nedali moj stary PIN, pretoze za zmenu PINu si uz vypytali 5 EUR...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mattto Pozri príspevok
    daj si elektronické výpisy mailom, vybavené
    nie, nie je to vybavene ... oni usetria postovne, papier, toner, obalky, a ja mam platit nadalej rovnaky mesacny poplatok ? mam sa tesit ze budu na mne zarabat este viac ako doteraz ?
    vybavene by to bolo, keby o euro znizili mesacny poplatok ...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    misomiso Pozri príspevok
    Samozrejme, ze banka ta vzdy odrbe, s tym vela nenarobis.

    Mne TB zalokovala kartu, ked som sa vratl z Talianska, vraj preventivne, ze sa velmi ospravedlnuju a tak.. No dobre, chapem, musel, som ju odovdzat na pobocke a potom si znova prist na pobocku po novu. Ze ma to nebude stat nic.

    Tak karta ma stala nic, ale samozrejme, asi zamerne mi tam nedali moj stary PIN, pretoze za zmenu PINu si uz vypytali 5 EUR...
    by ma zaujímalo, či tie banky majú nejaké špeciálne týmy, ktoré tieto odrby vymýšľajú alebo proste im to tak prirodzene ide...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    bubkoch Pozri príspevok
    nie, nie je to vybavene ... oni usetria postovne, papier, toner, obalky, a ja mam platit nadalej rovnaky mesacny poplatok ? mam sa tesit ze budu na mne zarabat este viac ako doteraz ?
    vybavene by to bolo, keby o euro znizili mesacny poplatok ...
    a úplne najlepsie je, ked si do výpisov/faktúr dajú svoju vlastnu reklamu a ty tlačíš na vlastný papier, vlastným tonerom ich reklamy...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Dáša_ Pozri príspevok
    a úplne najlepsie je, ked si do výpisov/faktúr dajú svoju vlastnu reklamu a ty tlačíš na vlastný papier, vlastným tonerom ich reklamy...
    Presne tak, toto je uz najvacsia drzost, bohuzial, bezne sa to deje.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ja som v Mbank a som spokojný- TB sú najvačší vagabundi, zdierači...
    Vtipné.
    Neviem, čo je horšie.
    Či zdieračské praktiky,
    alebo hrubý amaterizmus.
    Braňo vieš povedať, aký hrubý amaterizmus myslíš?
    bodliak Praktiky, ktoré sa s bankou ťahajú od čias spackanej konverzie na EUR.
    Duplicitné zasielanie koncoročných zostatkov, e-mail notifikácia za včerajšok, sľubotechna účov pre práv. osoby, ... Je do dlhý zoznam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.