Zavrieť

Porady

drazba

kupil som dom cez drazbu . uz asi rok cakame na sudny proces a stale nic ziadna odpoved.byvali majitelia si uzivaju nas dom a ja platim hypoteku 8-(...chcem sa opytat niekoho ze ako dlho to trava .a ci sa neda neako urychlit ..
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bengoro232 Pozri príspevok
kupil som dom cez drazbu . uz asi rok cakame na sudny proces a stale nic ziadna odpoved.byvali majitelia si uzivaju nas dom a ja platim hypoteku 8-(...chcem sa opytat niekoho ze ako dlho to trava .a ci sa neda neako urychlit ..

Zákon č. 527/2002 Z.z. o dobrovoľných dražbách
§ 27 Nadobudnutie vlastníctva alebo iného práva


(1) Ak uhradil vydražiteľ cenu dosiahnutú vydražením v ustanovenej lehote, prechádza na neho vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby udelením príklepu. Ku dňu zaplatenia ceny dosiahnutej vydražením vydražiteľom zaniká pohľadávka veriteľa v rozsahu uspokojenia veriteľa z výťažku dražby.
(2) Ak ide o podnik, prechádzajú na vydražiteľa všetky práva a záväzky spolu s právami a povinnosťami vyplývajúcimi z pracovnoprávnych vzťahov, oprávnenie používať obchodné meno spojené s podnikom, ak to nie je v rozpore so zákonom alebo s právom tretej osoby a s právami z priemyselného a iného duševného vlastníctva, ktoré sa týkajú podnikateľskej činnosti vydraženého podniku, ak to neodporuje povahe práv z priemyselného a iného duševného vlastníctva alebo zmluve o poskytnutí výkonu týchto práv. Ak ide o časť podniku, prechádzajú na vydražiteľa všetky práva a záväzky, ktoré sa týkajú tejto časti, vrátane práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov.
(3) Ak ide o vydraženie podniku alebo jeho časti, ručí vlastník podniku za splnenie záväzkov, ktoré prešli s prechodom práv k podniku alebo jeho časti na vydražiteľa.

§ 28 Potvrdenie o nadobudnutí vlastníctva


(1) Ak sa nespisuje notárska zápisnica osvedčujúca priebeh dražby, dražobník vydá bez zbytočného odkladu vydražiteľovi, ktorý nadobudol vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby podľa § 27, písomné potvrdenie o vydražení predmetu dražby. Písomné potvrdenie obsahuje označenie predmetu dražby, predchádzajúceho vlastníka predmetu dražby, navrhovateľa dražby, ak nie je totožný s vlastníkom predmetu dražby, dražobníka a vydražiteľa, súčasťou potvrdenia o vydražení musí byť doklad, z ktorého bude zrejmý dátum a spôsob zaplatenia ceny dosiahnutej vydražením.
(2) Ak ide o nehnuteľnosť, podnik alebo jeho časť alebo o hnuteľnú vec, kde najnižšie podanie presiahne 33 193, 92 eura, dostane vydražiteľ dve vyhotovenia osvedčeného odpisu notárskej zápisnice bez zbytočného odkladu.
(3) Ak ide o byt, dom alebo inú nehnuteľnosť, zašle dražobník po zaplatení ceny predmetu dražby jedno vyhotovenie osvedčeného odpisu notárskej zápisnice spolu s potvrdením o zaplatení bez zbytočného odkladu príslušnej správe katastra.
(4) Súčasťou rovnopisu potvrdenia o vydražení je rovnopis zápisnice o dražbe vrátane podpísaného rovnopisu oznámenia o dražbe (§ 17 ods. 8). To neplatí, ak sa priebeh dražby osvedčuje notárskou zápisnicou.

§ 29 Odovzdanie predmetu dražby


(1) Ak nadobudol vydražiteľ vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby, je dražobník povinný podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe odovzdať predmet dražby a listiny, ktoré osvedčujú vlastnícke právo a sú nevyhnutné na nakladanie s predmetom dražby alebo osvedčujú iné práva vydražiteľa k predmetu dražby, bez zbytočného odkladu vydražiteľovi; vydražiteľ prevzatie predmetu dražby písomne potvrdí.
(2) Ak ide o predmet dražby podľa § 20 ods. 13, predchádzajúci vlastník je povinný odovzdať predmet dražby na základe predloženia osvedčeného odpisu notárskej zápisnice a doloženia totožnosti vydražiteľa podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe bez zbytočných prieťahov. Dražobník je povinný na mieste spísať zápisnicu o odovzdaní predmetu dražby. V zápisnici uvedie okrem označenia predchádzajúceho vlastníka predmetu dražby, dražobníka, vydražiteľa a predmetu dražby najmä podrobný opis stavu, v akom sa predmet dražby vrátane príslušenstva nachádzal pri odovzdaní práv a záväzkov viaznucich na predmete dražby.
(3) Ak ide o prechod práv voči tretím osobám, je dražobník povinný podľa podmienok uvedených v oznámení o dražbe oznámiť tento prechod tretím osobám bez zbytočného odkladu.
(4) Zápisnicu o odovzdaní predmetu dražby podpíšu predchádzajúci vlastník predmetu dražby, vydražiteľ a dražobník. Jedno vyhotovenie zápisnice dostane predchádzajúci vlastník a dve vyhotovenia dostane vydražiteľ. Ak niektorá osoba odmietne zápisnicu podpísať alebo ju prevziať, táto skutočnosť sa vyznačí v zápisnici a zápisnica sa považuje za odovzdanú aj tejto osobe; o tom dražobník túto osobu poučí.
(5) Všetky náklady spojené s odovzdaním a prevzatím predmetu dražby nesie vydražiteľ. Táto povinnosť sa nevzťahuje na náklady, ktoré by ináč nevznikli, ak ich svojou vinou spôsobil predchádzajúci vlastník, majiteľ alebo dražobník alebo ak im tieto náklady vznikli náhodou, ktorá ich postihla.
(6) Nebezpečenstvo škody na predmete dražby prechádza z navrhovateľa dražby na vydražiteľa dňom odovzdania predmetu dražby, v ten istý deň prechádza na vydražiteľa zodpovednosť za škodu spôsobenú v súvislosti s predmetom dražby. Ak je vydražiteľ v omeškaní s prevzatím predmetu dražby, nesi
e nebezpečenstvo škody a zodpovednosť za škodu vydražiteľ.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

2009 Pozri príspevok
Hm ...20 príspevkov a ani náznak odpovede zadávateľovi
To by musel najskôr sám zadávateľ odpovedať:
Xanti Pozri príspevok
Na aký proces čakáš?
Definuj presnejšie.
0 0
Vladi87 Vladi87

Vladi87 je offline (nepripojený) Vladi87

Známy takto kúpil dom. Pôvodný vlastník bol špekulant a nemal problém s peniazmi, len neplatil. Dom mu predali v dražbe a známy ho kúpil. Už po celom procese zaplatil a myslel si, že je to vybavené. Lenže dom bol už písaný a zaplatený známym. Špekulant svoje peniaze dostal, ale odmietal sa vysťahovať. Známy, keďže bol byt na neho, sa s ním chcel slušne dohodnúť, ale špekulant odmietal. Vypla sa voda, elektrika a plyn a špekulant odišiel po svojom.

Je to posledné a neslušné riešenie, ale mimoriadne účinné. Ak nefunguje dialóg, tak do toho.
0 0
Eric Bugsy Eric Bugsy

Eric Bugsy je offline (nepripojený) Eric Bugsy

Moj pripad je,ze dlh (pohladavku) som uhradil,ale drazba pokracuje! Pol roka som nezaplatil prehnany ucet za teplu vodu,ale potom ako som na nastenke pri vchode nasiel,ze hospodarka dava moj byt na drazbu a pod falosnymi vyhrazkami vydrankala podpisy od susedov,som pohladavku zaplatil.Ake je vsak moje prekvapenie,ked mi prislo od drazobnika,co je Gavila s.r.o.,ze drazba nadalej pokracuje a ze musim zaplatit 4000 eur tejto drazobnej spolocnosti ich naklady,inac drazbu neukoncia.Nutno este dodat,ze pohladavka bola 980 eur! Tak drazba este poriadne nezacala a uz taketo naklady?
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

Eric Bugsy
Moj pripad je,ze dlh (pohladavku) som uhradil,ale drazba pokracuje! Pol roka som nezaplatil prehnany ucet za teplu vodu,ale potom ako som na nastenke pri vchode nasiel,ze hospodarka dava moj byt na drazbu a pod falosnymi vyhrazkami vydrankala podpisy od susedov,som pohladavku zaplatil.Ake je vsak moje prekvapenie,ked mi prislo od drazobnika,co je Gavila s.r.o.,ze drazba nadalej pokracuje a ze musim zaplatit 4000 eur tejto drazobnej spolocnosti ich naklady,inac drazbu neukoncia.Nutno este dodat,ze pohladavka bola 980 eur! Tak drazba este poriadne nezacala a uz taketo naklady?
a potom- kto to vlastne na Slovensku sú najväčší šmejdi?
inak uhrádzať služby treba a potom sa sťažovať a súdiť
Naposledy upravil mackoivan : 17.12.13 at 13:24
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Eric Bugsy
Moj pripad je,ze dlh (pohladavku) som uhradil,ale drazba pokracuje! Pol roka som nezaplatil prehnany ucet za teplu vodu,ale potom ako som na nastenke pri vchode nasiel,ze hospodarka dava moj byt na drazbu a pod falosnymi vyhrazkami vydrankala podpisy od susedov,som pohladavku zaplatil.Ake je vsak moje prekvapenie,ked mi prislo od drazobnika,co je Gavila s.r.o.,ze drazba nadalej pokracuje a ze musim zaplatit 4000 eur tejto drazobnej spolocnosti ich naklady,inac drazbu neukoncia.Nutno este dodat,ze pohladavka bola 980 eur! Tak drazba este poriadne nezacala a uz taketo naklady?
Špekulanti?

Ale, predsa si dostal ročné vyúčtovanie, ktoré, ak sa ti nepozdávalo si mohol, najlepšie písomne, reklamovať. Reklamoval si, či len si si povedal, rozhodol, že nezaplatíš? Ak to druhé ??? Akcia vyvolala reakciu.

O dražbe, ak máte SVB, toto:

Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie

i) vykonanie dobrovoľnej dražby12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15.

Ak správcu? Tak toto:

Pri správe domu je správca povinný

i) podať návrh na vykonanie dobrovoľnej dražby 12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15, ak je schválený nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,

Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.12e) Zmluva o výkone správy obsahuje najmä

a) vzájomné práva a povinnosti správcu a vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome pri zabezpečovaní prevádzky, údržby a opráv domu,
b) spôsob výkonu správy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku,
c) zásady hospodárenia s prostriedkami fondu prevádzky, údržby a opráv vrátane rozsahu oprávnenia disponovať s nimi,
d) zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,
e) zásady určenia výšky platieb za správu,
f) rozsah a obsah správy o činnosti správcu podľa odseku 2.

Aj dobré medziľudské vzťahy sú dôležité. Ale hlavne v bytovom dome ide o peniaze, spoločné a jednotlivých vlastníkov. Všetko o peniazoch, spoločných by malo byť v zmluve o výkone správy. A o zmluve správy domu, môže sa písomne hlasovať?

(6) Ak nejde o rozhodovanie o zmluve o spoločenstve alebo o zmluve o výkone správy môže správca, zástupca vlastníkov alebo predseda vyhlásiť písomné hlasovanie.

Dražba je závažná vec, ktorá sa dotýka nie len toho, komu chce niekto dať byt vydražiť, predať, spraviť bezdomovca, ale aj ostatných spoluvlastníkov, susedov.

Že by zákon umožňoval zbierať podpisy len tak pri dverách bytov.

Šak to už ako ŠMEJDI môžeme a niektorí aj tak konajú.



A nie sme na seba až moc, kurevský, dobrí?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať