Zavrieť

Porady

SOI chce kontrolovať objednávky v eshope

Dobrý deň.

Dnes mi volali zo SOI, že chcú kontrolovať ako rýchlo posielame objednávky zákazníkom. O takejto kontrole som v živote nepočul, čo má SOI s časom dodania objednávky. Vraj že mám doniesť všetky vytlačené objednávky (asi tak 5000) + čísla objednávok z pošty a neviem čo všetko, je mi to divné, eshopy už mám 8 rokov, mám tony ľudí okolo čo majú eshop aj dlhšie, ale nikdy toto nikto nekontroloval. Má SOI na toto právo? Môže mi pozerať do účtovníctva, mailov, adminu eshopu atď.? Reklamácie keď kontroluje, to chápem, na to sú tam, ale toto neviem. Teta v telefón nepovedala či dal niekto podnet, ale ak aj hej, tak len konkurencia. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LeaSl je offline (nepripojený) LeaSl

    LeaSl
    Ak vám len volali, žiadala by som to písomne, lebo zavolať a predstaviť sa ako pracovník SOI môže hocikto. Overte si či to číslo, z ktorého vám volali, či skutočne patrí SOIke.
    O kontrole vybavovania objednávok som tiež ešte nepočula a už vôbec nie o vytlačení všetkých objednávok, keby to ohraničili obdobím 2-3 mesiacov.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    preco by si jej mal tlacit objednavky? objednavka je vytvorena elektronicky, tak jej ju dones kludne aj na disketach ano, disketach. 1,44 MB, mozno si ich este niekto pamata.

    Dalej nevidim dovod, preco by mali kontrolovat dobu odoslania objednavky. Leda by si mal v obch. podmienkach, ze sa odosiela nasl. pracovny den.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tiez by ma zaujimal konkretny § ucelu kontroly

    ale myslim, ze by to mohol byt §13 zakona 108/2000 Z.z.

    § 13
    Ďalšie zmluvné podmienky

    (1) Ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, predávajúci je povinný objednávku spotrebiteľa splniť do 30 dní od jej doručenia.


    § 14
    Dozor nad dodržiavaním zákona a pokuty

    (1) Dozor nad dodržiavaním tohto zákona vykonávajú orgány dozoru podľa osobitných predpisov.23)
    (2) Orgán dozoru predávajúcemu uloží pokutu do 100 000 Sk, ak porušil ustanovenia § 3, 6, § 7 ods. 1 a 3, § 8 ods. 3, § 10 ods. 1 až 4, § 12 ods. 4 a § 13 ods. 1, 3 a 4.

    (3) Pri ukladaní pokuty podľa odseku 2 orgán dozoru prihliada na závažnosť porušenia povinností alebo zákazu, čas ich trvania a škodlivé následky.
    (4) Pokutu podľa odseku 2 možno uložiť do troch rokov odo dňa, keď k porušeniu povinnosti došlo.


    Pravomoci SOI: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-128
    Vyziadaj si pisomne oznamenie kontroly. Kedze v ziadnom zakone nie je definovane, co je to objednavka v eshope, za doklad sa povazuje to, co dokladom je - napriklad vystavena faktura. Kludne im ich ukaz, mas ich predsa vsetky v uzatvorenych uctovnictvach za dane roky.

    Ako pise 1Dara, § 13 (1) Ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, predávajúci je povinný objednávku spotrebiteľa splniť do 30 dní od jej doručenia.

    Ak sa ty s niekym dohodnes, kludne vybavuj objednavku aj 10 rokov. Naozaj by ma zaujimalo, ako by chcela SOI skumat roky dozadu, ci si sa niekym nedohodol - telefonicky, osobne, emailom, postou.

    Rovnako, ak ty ako predajca jednoducho napriek vsetkej snahe nevies dodat tovar vobec alebo ho dodavas dlho, je to na dohode dvoch zmluvnych stran, ci budu akceptovat trvanie zmluvy, alebo sa dohodnu na nahradnom plneni.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft


    jayheff
    Dnes mi volali zo SOI, že chcú kontrolovať ako rýchlo posielame objednávky zákazníkom.
    Mám dojem, že niekto si prdel robí a chce mariť e-shop. SOI nikdy nevolá - listom upozornia, osobne prídu.

    Objednávky z obchodu k zákazníkovi - už tu je vidieť, že niekto si z jayheff robí "našich deväť.....".

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Podla mna je to hlupost.
    Je prevadzkovatel eshopu vobec povinny archivovat objednavky? Ved napriklad k takej telefonickej objednavke nema ani doklad.

    Sabina0207 je offline (nepripojený) Sabina0207

    Sabina0207
    Poraďáci majú pravdu, ku nám vždy prišla SOI bez ohlásenia a legitimovala sa. Ak by to bola pravda, kontrolujú Tvoje Obchodné podmienky a Reklamačný poriadok. Napíš, ako to dopadlo...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    nejaky nahnevany zakaznik, ktoremu si neskoro dodal si z teba si robi srandu

    SOI chce kontrolovať objednávky v eshope

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.