Zavrieť

Porady

Prosim pomoc, FA z o2 po dvoch rokoch!

Som v prdeli,ale zacnem od zaciatku. Pred 2,5 rokmi som pracovala priamo v o2 /. Dostala som sluzobny telefon. Pracovala som tam 9 mes. Pri odchode som mala moznost sluzobnu sim kartu prepisat na seba,ale rozmyslela som si to,pisala som email do prace,ze nech ju bloknu, ze ju nechcem. Nepouzivala som tu karu dva,tri mesiace,ale potom som hladala pre syna nejaku sim a padla mi do ruk tato. Nejak som si neuvedomila,aka karta to je. Dokonca fungovala. Po prvom mesiaci som cakala fakturu,ale neprisla,v predajni som sa pytat nemohla,kedze nie je na moje meno /teda mozno je , ale ako sluzobna sim karta a ja tam uz nepracujem.../. Ani neviem ako moze fungovat. A tak nejak ubehlo dva a pol roka a vcera pipla sms,ze vazeny zakaznik,vystavilu sme vam fakturu na 6700 eur! pred 2 rokmi mi zomrel bratv prahe, casto a dlho som telefonovala s mamou... Este mi to neprislo na papieri,ale absolutne netusim,co mam robit (( vdaka za kazdu radu. Myslite, ze sa bude dat dohodnut na nejak splat.kalendari s vyskou max 100 eur? nemozem spavat, som total v prdeli..ani jedinu fakturu neposlali doteraz, nic. Netusim ako to pojde dalej...rada by som predisla exekucii a podobnym veciam



Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ale ved si o tom vedela a neriešila. 2,5 roka si telefonovala na čí účet to si si naozaj myslela ze na to nikto nepríde?
Dohodnut sa da ale ťazko ti budu akceptovať 100 eur splatky pojde to k exekutorovi a potom sa ti to ešte predraži
Tieto velke firmy nepresankuješ.
alebo zatajis ze si tu simku pouzivala? Tvar sa ze ti ju ukradli? Hod to na mrtveho? Nechcem byt morbidna ale napada ma len toto riesenie. Az vsak pride na dokazovanie tak sa mozno ziskaju preukazatelne fakty ktore budu dokazovat ze si to mohla byt len ty.
Na tvoju podporu moze sluzit to oznamenie ze si ziadala o blokaciu karty ak to mas mozes to dat ako dokaz ze SIMku simuz nepouzivala
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

KEJKA Pozri príspevok
Ale ved si o tom vedela a neriešila. 2,5 roka si telefonovala na čí účet to si si naozaj myslela ze na to nikto nepríde?
Dohodnut sa da ale ťazko ti budu akceptovať 100 eur splatky pojde to k exekutorovi a potom sa ti to ešte predraži
Tieto velke firmy nepresankuješ.
alebo zatajis ze si tu simku pouzivala? Tvar sa ze ti ju ukradli? Hod to na mrtveho? Nechcem byt morbidna ale napada ma len toto riesenie. Az vsak pride na dokazovanie tak sa mozno ziskaju preukazatelne fakty ktore budu dokazovat ze si to mohla byt len ty.
Na tvoju podporu moze sluzit to oznamenie ze si ziadala o blokaciu karty ak to mas mozes to dat ako dokaz ze SIMku simuz nepouzivala

No ano, neriesila som to, kedze FA mi nechodili, ani sms o FA... nechcem klamat, bolo by to zbytocne, kedze sme simku pouzivali a je lahke ziskat cisla naktore bola pouzita, brat zomrel prede 2 rokmi, cize by to nesedelo...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ten email o o blokácií ešte nájdete?

ale nerozumiem, prečo ste sa tam nešli informovať, prečo Vám nechodia faktúry ak sa to číslo používalo? Nemohli ste sa ísť spýtať, lebo nebola na Vaše meno??? Ale veď bola Vaša, ked ste tam pracovali. Podľa čísla by našli, čo za SIMku to je, vyriešili by ste či ostane Vám ale nie a bolo by po problémoch. či ste mysleli, že na to neprídu a vy alebo syn budete telefonovať zadarmo?

V prvom rade chodťe do O2, a asi bude najlepšie sa tváriť, že vy tú SIMku už nemáte vyhodili ste ju a niekto ju asi našiel a bláblá, možno uveria...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Inak neviem si predstaviť, ako môže O2 vyfakturovať služby po 2 rokoch bez porušenia zákonov, napríklad o účtovníctve, o DPH a ďalších.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

myslím, že tam nastala "chyba v systéme" určite ju mali evidovanú ako služobnú, takže náklady išli na o2, teraz tam na to niekto prišiel a žiadajú náhradu
0 0
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

tweedle Pozri príspevok
ten email o o blokácií ešte nájdete?

ale nerozumiem, prečo ste sa tam nešli informovať, prečo Vám nechodia faktúry ak sa to číslo používalo? Nemohli ste sa ísť spýtať, lebo nebola na Vaše meno??? Ale veď bola Vaša, ked ste tam pracovali. Podľa čísla by našli, čo za SIMku to je, vyriešili by ste či ostane Vám ale nie a bolo by po problémoch. či ste mysleli, že na to neprídu a vy alebo syn budete telefonovať zadarmo?

V prvom rade chodťe do O2, a asi bude najlepšie sa tváriť, že vy tú SIMku už nemáte vyhodili ste ju a niekto ju asi našiel a bláblá, možno uveria...
ale oni rychlo zistia, ake cisla sa pouzivali a hned na mna pridu klamstvom daleko nezajdem. Ja som si vedoma pochybenia, chcem to napravit, samozrejme.
No neriesila som to, mala som... uz je neskoro.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

teraz Vám skutočne asi ostáva len dohoda na neakých rozumných splátkach 6700 eur je riadna pálka, človek sa učí na chybách, ale táto je pridrahá,,
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ako jediné riešenie vidím dohodnúť sa na prípadných splátkach.
0 0
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

toto nepochopim ani ja...
0 0
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

pockam na FA a uvidime, obratom posielam ziadost o splatkovy kalendar, este nieco treba? Ked som na mateskej a poberam len rodicak, nejaky doklad?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No počítam, že tam bude istotne i nejaké to navýšenie za omeškanie. Preto žiadne e-maily - všetko osobne, sypať si popol na hlavu, oči smutného bernardína, komunikovať kľudne a s nejakým rozumným manažérom. Možno sa dosiahne splátkový kalendár, ak by tam boli nejaké tie poplatky z omeškania, skúsiť ich ukecať, nech aspoň čiastočne odpustia - šak na materskej vysoko vyskakovať sa nedá. A nechať si to potvrdiť lajstrom - pretože "Co je psáno - to je dáno!"

Možno to napokon ani 6700€ nebude, len možno nejakých 4000€ (ale i to je pálka ). Ale i to je rozdiel!
1 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

úplne súhlasím s misoft,,, žiadne maily, listy, ale osobne, dokonca ste tam pracovali, nemáte kontakt s bývalým kolegami, s nejakým manažérom, ktorý by vám vedel pomôcť? v tomto prípade treba vyskúšať všetko
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Je ešte jedno riešenie. Kamarát takto prešustroval veľké peniaze tým, že mu na pozadí Orange bežal internet, tuším za nejakých 400€. Odmietol to zaplatiť, všetko, čo vlastnil prepísal na sestru a synovca. Exekútor mu nemá čo zobrať. To je čistá pravda. Je nezamestnaný, nič nepoberá, živí ho družka...
Ty ako spomínaš na rozdiel od neho poberáš materskú..., na ktorú ti exekútor siahne.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mňa by zaujímalo, aký volací program, či limit je na tých služobných telefónoch, to by si mohla vedieť. Lebo aj keď si volala "dlho a často" pretelefonovať 6700, veď by som "hubu zodrala".


Preto som zástancom Pohody od Telekomu za 7 €.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

v prvom rade by som si nechal vyhotoviť podrobný rozpis hovorov, resp. položiek, z ktorých sa faktúra skladá. Prevolať 6700 EUR za 2 roky = 280 EUR účet za mesiac je umenie
0 0
občasník občasník

občasník je offline (nepripojený) občasník

nerozumiem úvahám niektorých o tom, že mali chodiť faktúry - aké a kam keď sim kartu dotyčná na seba neprepísala a teda naďalej figurovala ako služobná zamestnanecká karta. zrejme nejekým vnútorným auditom prišli na to, že kartu nepoužíva nikto zo zamestancov a preto príde rechnung.

ako môže byť niekto tak naivný a vyvolávať roky "zadarmo" ? nehrajte sa tu na svedomitú ale konajte. načo otázky na porade ? vôbec nebolo dotyčnej divné že nedostáva vyúčtovanie - divné to je prinajmenšom mne teraz že dotyčnej to divné nebolo.

tento problém treba riešiť tam kde vznikol a nie na porada.sk. čím skôr , tým lepšie.
0 0
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

no sorry, ze som si pytala radu prave tu.chcela som vediet, ci mozu poslat po ravnej stranke fa za dva roky naraz napr...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

iviatko Pozri príspevok
no sorry, ze som si pytala radu prave tu.chcela som vediet, ci mozu poslat po ravnej stranke fa za dva roky naraz napr...
poslať ti môžu hocičo, hocikedy, ak sa budú domáhať svojho práva na súde, môžeš namietať premlčanie, záleží od okolností
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
iviatko Pozri príspevok
no sorry, ze som si pytala radu prave tu.chcela som vediet, ci mozu poslat po ravnej stranke fa za dva roky naraz napr...
hovorí sa tomu nejako ako " neoprávnený majetkový prospech"
ja som tak doplatila pri ZSE. nesledovala som si spotrebu a po 2 rokoch sa akosi elektrárňam znevidelo, že mám nízke účty - ja som sa tešila ako úspešne šetríme. prišli skontrolovať zapojenie a bola chyba v nejakom kábli, že bol zapojený inak ako by mal, nemeral spotrebu. Niečo áno, takže vyúčtovanie nebolo nulové, to by som samozrejme riešila.
Takže - zaplatili sme na dva razy 54000 SKK !!!!, nepomohlo nič. vypli by nám prúd.
Odvtedy pravidelne zapisujem hodiny a sledujem spotrebu, či je "v norme".
1 0
iviatko iviatko

iviatko je offline (nepripojený) iviatko

mattto Pozri príspevok
poslať ti môžu hocičo, hocikedy, ak sa budú domáhať svojho práva na súde, môžeš namietať premlčanie, záleží od okolností
premlcanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať