Zavrieť

Porady

Mam inteligentne dieta, bohuzial v skolke neposlucha, co robit

Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

v prvom rade gratulujem

v druhom rade, nedramatizuj, decko malo "vyvádzací" deň v škôlke, ty robíš dlhosiahle závery a dobre, že ho neposielaš k psychiatrovi. Je to 3,5 ročné decko, nič strašné sa nedeje, starosti by si si mala robiť, ak by naozaj menilo svoje správanie, bolo agresívne dlhodobo a nie, keď hodilo 3 vankúše a nechcelo spať
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

mattto Pozri príspevok
v prvom rade gratulujem

v druhom rade, nedramatizuj, decko malo "vyvádzací" deň v škôlke, ty robíš dlhosiahle závery a dobre, že ho neposielaš k psychiatrovi. Je to 3,5 ročné decko, nič strašné sa nedeje, starosti by si si mala robiť, ak by naozaj menilo svoje správanie, bolo agresívne dlhodobo a nie, keď hodilo 3 vankúše a nechcelo spať
Verím, že to ani neurobíš. Už naňho čakajú s pochybnou dg ADHD. A personál v škôlke nech nekreslí katastrofické scenáre.
1 0
zana51 zana51

zana51 je offline (nepripojený) zana51

Asi ano, asi to naozaj dramatizujem, suhlasim, lenze ucitelka si nas dala s muzom zavolala na "kobercek" a pekne sa o nom vyrozpravala, az mi vlasy dupkom stavali, som nevedela, ci sa mam smiat, alebo plakat.
K psychiatrovi by som s nim nesla, to nie, ani k psychologovi, chcem to vyriesit pekne doma dohovaranim, ale ako, ked doma je vsetko ok a v skolke, katastrofa :-(
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Mala som podobné problémy ale syn mal vtedy asi 5 rokov. Potom učiteľky prišli nato, že sa mu musia viac venovať ak nechcel spať kreslil alebo chodil na nejaký krúžok v škôlke k starším deťom. A to náhodou prišla nato iná zastupujúca učiteľka. Ta jeho ho totiž mala v r.ti.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

No moja dcéra mala podobný problém. Do škôlky išla ako 2,5 ročná, nie preto, že by musela ( ja som bola doma tak či tak), ale v jej veku vedela skoro všetky riekanky, krásne kreslila, poznala písmenká, popri bratovi prvákovi sa naučila čítať (išlo jej to lepšie ako jemu..). Od začiatku chodila do triedy so staršími deťmi, lebo s rovesníkmi sa nudila. Od 4 rokov chodila do triedy len s predškolákmi, a to asi nebolo veľmi dobre, lebo postupom času sa začala nudiť aj s nimi, a trošku "vyvádzala".. Ale mala šťastie na vynikajúce pani učiteľky, ktoré ju počas týchto jej chvíľok primerane zamestnali, a bol pokoj. Samozrejme mi to vždy oznámili, keď sa takéto niečo dialo (no nebolo to často). Od prvej triedy ZŠ navštevuje matematicko-jazykovú triedu, kde chodia deti viac nadané, a tam sa postupne "ukľudnila", a už je pokoj.
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

zana51 Pozri príspevok
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.
Nemáte náhodou v blízkosti škôlku, kde uplatňujú Montessori pedagogiku?
Moja známa mala možno podobné problémy so synom a táto škôlka mu pomohla.
1 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

zana51 Pozri príspevok
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, no to si mylím v žiadnon prípade nemôže byť negatívum, skôr naopak priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba,tak to už vôbec nie, v škôlke predsa nemôžeš byť a zodpovedať za to, čo tam dieťa robí my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.

Co by ste mi poradili, dakujem.
Ja si myslím, že učiteľka a učiteľka sú dve úplne rozdielne veci, naša malá chodí do školky mesiac a pol a majú tam 2 učiteľky, ktoré sú, ako by som to povedala, jedna je akokeby vyhorená, deti ju znervózňujú, za všetko ich hneď napomína, po olovrante im už nedovolí vybrať si žiadnu hračku, len nech si ich rýchlo rodičia zoberú preč a druhá milá kľudná osoba, deti ju poslúchajú, žiadny problém, tým chcem povedať, že predsa ona je tam pedagóg, ktorý by mal vedieť s deťmi pracovať a nie sa sťažovať Vám, čo vy môžte spraviť, keď tam nieste. Jedine tak dohovor doma, čo si myslím pri takom malom dieťati nemá dlhšietrvajúci dopad, situácie s takými deťmi treba riešiť hneď na mieste. Tiež si mylím, že ho málo zamestnávajú a sa nudí. M
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ak sa môžem spýtať, koľko máte rokov - vy a manžel?
PS: A nepýtam sa mimo témy...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Velmi dolezite su vynikajúce ucitelky.....a nie len v školke,ale celkovo....
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vymenit ucietelky, najlepsie za ucitelov. :-)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Zana, mne tvoj syn pripomína jedného z mojich vnukov. Je tiež taká silná osobnosť, rád veci organizuje, vyvíja nadmernú aktivitu, rád pomáha, vždy je veľmi aktívny. Dlho mu trvalo, kým pochopil, že v škôlke sa musí prispôsobiť, ale mal šťastie na úžasné učiteľky, chodil vtedy do súkromnej škôlky, bolo tam menej detí, dalo sa. Učiteľkám vždy niečím vyrazil dych, museli sa otáčať, aby nevidel, ako sa smejú z jeho výmyslov. Časom sa skľudnil, naučil sa, že je tam nejaký režim a teraz funguje v pohode v štátnej škôlke, už má niečo cez 4 roky. V tejto druhej škôlke bol však potrebný rozhovor s učiteľkou, ktorá sa tiež neustále na neho sťažovala, vnuk bol z toho nešťastný, keď mu maminka dohovárala, veď on ani nevedel, prečo. Takže je to aj o prístupe učiteliek v MŠ.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zana51 Pozri príspevok
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.
...hm ... čo je to tá nadmerná inteligencia ??? ...( netvrdím ale opak - aby ste ma zasa nezjazdili jak toho psa ...)

Takejto katastrofe sa ale zvykne vravievať hyperaktivita ...viď google ....
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ved je to jednoduche... Sama pises, ze si malemu venovala vela casu kym si snim bola doma. Teraz zacal chodit do skolky. Myslis, ze sa mu ucitelka venuje celych cca 8 (?)hodin co je tam? Samozrejme ze nie. Ved ucitelka ma okrem neho na starosti dalsich - no kolko, povedz? 10-15 deti...

Maly si proste chce touto cestou vynutit pozornost, aby sa mu niekto venoval. Nic na tom nie je, skor to ucitelka nezvladla.. Ako dlho tam robi "problemy"? Den - tyzden - pol roka??

Nic z zlom, ale sle na svoje decko napisat ze je velmi inteligente zasluhou rodicov... si ma trochu pobavila a daco aj zasmrdelo. . Daj ho na IQ testy, a potom sa o tomto budeme bavit dalej. Ale neberiem ti to. Ak je naozaj na svoj vek vyspely, tak sa tam moze so svojimi rovesnikmi proste nudit a tak vyvadza...
Good luck a nech maly ucitelky riadne prevetra ked sa mu nevenuju..
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač Pozri príspevok
...hm ... čo je to tá nadmerná inteligencia ??? ...( netvrdím ale opak - aby ste ma zasa nezjazdili jak toho psa ...)

Takejto katastrofe sa ale zvykne vravievať hyperaktivita ...viď google ....
Nemýliť si dojmy s pojmami.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

zana51 Pozri príspevok
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.

Myslim si, ze tvoje dieta zacalo zit detstvom. Doteraz doma nemalo moznost sa prejavit, ako dieta, ak si sa tak venovala, vychovavala. Urcite doma neskakal a nerobil vsetko, co si popisala. Tak to robi teraz, ked sa ta "zbavil" a uziva si.

Inak- inteligencia sa posudzuje podla inych parametrov, nie podla toho, ako sa dietatu venujes, lebo sa rodic moze venovat dietatu aj cely den, a .....

ADHD/ADD syndróm je nieco uplne ine, ako sa tu odporuca. Tvoje dieta je len maly cloviecik, ktory chce robit vsetko to, na co ma chut, ked nie je pod dozorom matky.

Podla mna to v skolke prejde, ked sa vyjasi.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zana51 Pozri príspevok
Asi ano, asi to naozaj dramatizujem, suhlasim, lenze ucitelka si nas dala s muzom zavolala na "kobercek" a pekne sa o nom vyrozpravala, az mi vlasy dupkom stavali, som nevedela, ci sa mam smiat, alebo plakat.
K psychiatrovi by som s nim nesla, to nie, ani k psychologovi, chcem to vyriesit pekne doma dohovaranim, ale ako, ked doma je vsetko ok a v skolke, katastrofa :-(
Nabuduce si pani ucitelku zoberte na kobercek vy dvaja s manzelom a povedzte jej, ze dobra ucitelka zvladne kazde dieta,lebo ma k tomu vzdelanie a urcite aj vztah, ked sa dala na takuto pracu

Ona tam je na to,aby dieta dokazala usmernit a zvladnut, nie na to,aby rodicov volala na kobercek,ked ma male,trojrocne dieta trochu rusnejsi den...
3 0
Tina štúdio Tina štúdio

Tina štúdio je offline (nepripojený) Tina štúdio

Tento problem nech si riesia ucitelky v skolke. Neexistuju neposlusne deti v pravom slova zmysle - kazde dieta hlada hranice, to je prirodzene.
Ak to v skolke nezvladaju a "hadzu" obvinenia na rodica-rodicov, treba zmenit skolku, kde maju profesionalny pedagogicky dozor - nie obycajny dohlad nad detmi.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vieš, každé dieťa si to vyrieši svojím spôsobom.
Máme v rodine učiteľku v MŠ. Od útleho veku jej vysnívané povolanie. Už prichádza pomaly do stredného veku.
Po pár rokoch strávených v škôlke dostala do triedy dieťa z výrazne intelektuálneho prostredia, celá rodina, dedo ešte dnes ospevovaný, jeho dcéra z tej istej branže priniesla dieťa do škôlky, aby bolo medzi deťmi.
Ťažká individualita, ako sa ráno posadilo na stoličku, tak sa z nej obrazne zdvihlo až pri odchode. Proste - pozorovateľ. Rodičia o tom vedeli. Pre učiteľku to bol v tomto prípade možno lepší prípad, že nebolo čo riešiť, nikoho neohrozovalo, ani samo seba a pod.
Za rok sa nič nezmenilo. A čo? Rešpektovala osobnosť, ale vnútorne sa bavila na tom dieťati, že to vydržalo. Vôbec to nebrala ako tragédiu.
Dnes pôsobí v TV ako normálny šikovný človek.
"Milujem kolektívy."
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

dalid Pozri príspevok
Ved je to jednoduche... Sama pises, ze si malemu venovala vela casu kym si snim bola doma. Teraz zacal chodit do skolky. Myslis, ze sa mu ucitelka venuje celych cca 8 (?)hodin co je tam? Samozrejme ze nie. Ved ucitelka ma okrem neho na starosti dalsich - no kolko, povedz? 10-15 deti...

Maly si proste chce touto cestou vynutit pozornost, aby sa mu niekto venoval. Nic na tom nie je, skor to ucitelka nezvladla.. Ako dlho tam robi "problemy"? Den - tyzden - pol roka??

Nic z zlom, ale sle na svoje decko napisat ze je velmi inteligente zasluhou rodicov... si ma trochu pobavila a daco aj zasmrdelo. . Daj ho na IQ testy, a potom sa o tomto budeme bavit dalej. Ale neberiem ti to. Ak je naozaj na svoj vek vyspely, tak sa tam moze so svojimi rovesnikmi proste nudit a tak vyvadza...
Good luck a nech maly ucitelky riadne prevetra ked sa mu nevenuju..
Bude horšie, ak ho pedagógovia zablokujú. To sa bude ťažšie naprávať.
Ja by som ho asi vytiahla hneď kým mu nezablokujú čakry a dala buď do súkromnej, kde je menej detí, do montessori prostredia, alebo našla človeka, ktorý sa mu bude venovať individuálne, chodiť s ním aj do prírody, hrať s ním šachy, ev. cudziu reč. Nájdeš. Manželova kolegyňa pred 40-imi rokmi si našla takéhoto "pestúna". Fungovalo výborne. O.i. to bol športovec. Už sa osloboďme od kolektívneho myslenia, tam kde to nie je potrebné.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...hm ... čo je to tá nadmerná inteligencia ??? ...( netvrdím ale opak - aby ste ma zasa nezjazdili jak toho psa ...)
Takejto katastrofe sa ale zvykne vravievať hyperaktivita ...viď google ....
Ešte raz sa opakujem ...
Hyperaktivitu teraz dávam bokom ....

Ale na obe , t.j nadmerná inteligencia a aj tá hyperaktivita vyžaduje nejaké to ( nazvem ) skúmanie ....
dalid Pozri príspevok
Ved je to jednoduche... Sama pises, ze si malemu venovala vela casu kym si snim bola doma. Teraz zacal chodit do skolky. Myslis, ze sa mu ucitelka venuje celych cca 8 (?)hodin co je tam? Samozrejme ze nie. Ved ucitelka ma okrem neho na starosti dalsich - no kolko, povedz? 10-15 deti...

Maly si proste chce touto cestou vynutit pozornost, aby sa mu niekto venoval. Nic na tom nie je, skor to ucitelka nezvladla.. Ako dlho tam robi "problemy"? Den - tyzden - pol roka??

Nic z zlom, ale sle na svoje decko napisat ze je velmi inteligente zasluhou rodicov... si ma trochu pobavila a daco aj zasmrdelo. .
Tiež si myslím .....
Daj ho na IQ testy, a potom sa o tomto budeme bavit dalej.
JJ...
Ale neberiem ti to. Ak je naozaj na svoj vek vyspely, tak sa tam moze so svojimi rovesnikmi proste nudit a tak vyvadza...
Good luck a nech maly ucitelky riadne prevetra ked sa mu nevenuju..
Moja vnučka ja v tom istom veku , má tiež 3,5 roka a tiež od septembra nastúpila do škôlky ...
- zmeny v správaní a vo vývoji šli neskutočne hore ...
- zásadne tam nespáva
- lieta jak ďábel po triede
- učke pomaly prostredník ukáže ...
- ...o všetkom neviem ...hehehe...
Doma si sama zapne TV , dá do videa CD a spustí ...pri PC detto ...

Teraz neviem , či je nadmerne inteligentná , alebo hyperaktívna...

P.S.:
...zajtra idem k nej na vartovanie - a sám ...hehe , už teraz mám traumu , čo ma čaká ......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať