Zavrieť

Porady

Písomný zákaz vstupu na sukromný pozemok?

Dobrý deň,poradte mi prosím!!!!Vlastním rodinný dom,v ktorom býva moja mama a jej mama-stará matka....Už dlhé roky sa stará matka snaží mamku dostat na psychiatriu,aby si mohla na pozemku a v dome,kde má iba právo dožit,robit čo chce ona....Nerešpektuje mamine sukromie,do všetkého sa stará a všetko kontroluje......a o mamke všade rozpráva,že je psychicky chorá.....Mamka sa rozišla so svojim priatelom,ktorý prebýval istý čas u nej a požiadala ho,aby sa odstahoval.Spoločný majetok nemaju a pán do domu nepriniesol ani len stoličku........Teraz sa nechce odstahovat,ba naopak-prestahoval sa so svojim oblečením do prízemia k mojej starej matke a nechce opustit pozemok....Bohužial tam zatial má trvalý pobyt,ktorý mu chcem zrušit....Možem podat aj písomný zákaz vstupu na pozemok určitej osobe,alebo nie??????Velmi sa obávam,že spolčenie pána s mojou starou matkou bude pre moju maminu ešte horšie peklo,aké zažívala do teraz zo strany svojej matky a bola by som velmi nerada,keby ju psychicky uplne zničili!!!!!!Ďakujem vopred za rady!!!!!!!!KIKIKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš žiadať vypratanie nehnuteľnosti, pretože právo užívania časti nehnuteľnosti má len stará mať. Trvalý pobyt mu zruš hneď. Ak neodíde, môžeš dať na súd rozkaz na plnenie (§ 174b obč.súdneho poriadku), ktorý sa stane vykonateľným, ak nepodá do 15 dní odpor.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mamka sa rozišla so svojim priatelom,ktorý prebýval istý čas u nej a požiadala ho,aby sa odstahoval.Spoločný majetok nemaju a pán do domu nepriniesol ani len stoličku........Teraz sa nechce odstahovat,ba naopak-prestahoval sa so svojim oblečením do prízemia k mojej starej matke a nechce opustit pozemok....Bohužial tam zatial má trvalý pobyt,ktorý mu chcem zrušit....
    ...no tak mu ho zruš! Ako majiteľka máš na to plné právo. On nie je v žiadnom príbuzenskom vzťahu. Je to cudzia osoba. Ak mu zrušíš trvalý pobyt, vyzveš ho na opustenie nehnuteľnosti. Ak neuposlúchne, podáš žalobu na súd o vypratanie nehnuteľnosti, opustenie. Zároveň (ak ti to uznajú) - môžeš aj ten zákaz vstupu. Ak to bude právoplatné, už potom môžeš požiadať aj políciu o pomoc - lebo to by bolo marenie výkonu úradného rozhodnutia.
    Ešte jedna vec - aby to bolo rýchlejšie (po zrušení trvalého pobytu) - požiadať súd o predbežné opatrenie - vykázanie z nehnuteľnosti. Predbežné opatrenie ihneď vykonateľné (aj s políciou).

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    aj v pripade, ze tam ma trvaly pobyt ho mozes nechat vykazat, trvaly pobyt ma len evidencny charakter a nezaklada akekolvek pravo na uzivanie danej nehnutelnosti

    Písomný zákaz vstupu na sukromný pozemok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.