Zavrieť

Porady

Má ZSS pravo minut dedicstvo klienta?

Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu.

Moj stryko je z dovodu dusevnej choroby dlhodobo v zariadeni socialnych sluzieb. Po smrti jeho rodicov dostal samozrejme svoj podiel dedicstva na ucet.

Teraz je vazne chory, je predpoklad, ze zomrie, preto nas ZSS vyzvalo na vyjadrenie, ci uhradime pohreb s tym, ze on nema ziadne finacne prostriedky.

Je pravne v poriadku, ze minuli jeho dedicstvo (cca 2000 eur) napriek tomu, ze dostaval dochodok a teda mali peniaze na starostlivost? A nikomu z rodiny o nicom nedali vediet?

Velmi pekne vam dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked sa na vas obratili,lebo chcu inkasovat nejake peniaze,podla mna vy mate tiez pravo od nich ziadat nahliadnut aj spatne do financii vasho stryka a aj presneho zuctovania, ako s peniazmi hospodarili.

    Treba si dokladne precitat aj zmluvu,kde by malo byt presne napisane,kto ma urcenu zodpovednost a opatrovnictvo za stryka a jeho majetok. Ak vam bude zmluva nejasna, radsej navstivte pravnika, ktory vam poradi konkretne...

    mafiosna je offline (nepripojený) mafiosna

    mafiosna
    (dolezity fakt, dakujem za dotaz) je nesvojpravny a zodpovedny je za neho ustav. z coho mi teda logicky vyplyva, ze mali pravo tie peniaze minut. ale aj tak mi pride prinajmensom neeticke, ze mu neodlozili na pohreb, kedze jeho stav je dlhodobo zly a disponuju vsetkymi jeho financnymi prostriedkami.

    Má ZSS pravo minut dedicstvo klienta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.