Zavrieť

Porady

Ako zamestnat bez odvodov a dane prip. nasledne oslobodit od dane

Dobrý deň,

chcem zamestnat studentov na prilezitostnu pracu, trvanie cca 3 tyzdne odmena cca 300€. Cital som o moznosti zamestnat ich na zmluvu o dielo s tým, že prijem do 500€ je oslobodeny od dane podla §9 ods1 pism g, ale ked som si ten zakon pozrel lepsie, zmluva o dielo sa v nom vylucuje. Vite mi teda poradit nieco aby to bolo legalne a nebolo to drahe?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Dávidr Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem zamestnat studentov na prilezitostnu pracu, trvanie cca 3 tyzdne odmena cca 300€. Cital som o moznosti zamestnat ich na zmluvu o dielo s tým, že prijem do 500€ je oslobodeny od dane podla §9 ods1 pism g, ale ked som si ten zakon pozrel lepsie, zmluva o dielo sa v nom vylucuje. Vite mi teda poradit nieco aby to bolo legalne a nebolo to drahe?

    Dakujem
    ,

    dajte im DoBPĎ na nepravidelný príjem v trvaní min. 2 mesiace, výplata po ukončení prác...
    nezaplatíte ani SP a ani preddavky na daň , ale to všetko za predpokladu, že Vám podpíšu čestné vyhlásenie na oslobodenie od poistného (sú denní študenti) a vyhlásenie k dani .....
    je to oveľa čistejšie ako nejaké zmluvy o dielo

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Dávidr Pozri príspevok
    student v takom pripade taktiez nebude za seba nic odvazdat?
    ani študent, ani organizácia

    Ako zamestnat bez odvodov a dane prip. nasledne oslobodit od dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.