Zavrieť

Porady

zrusenie sro a znovuzalozenie sro

Dobry den, mna by zaujímalo ako je to ked chcem zrusit sro-cku. Hypoteticky by som rok podnikal velmi by to nevynasalo tak by som zrusil sro-cku? Ako by to prebiehalo? stálo by to nieco, nejake poplatky? ako by vyzeral postup zrusenia?


A este dalsia otazka. Ak by som znova zalozil sro-cku s novym predmetom podnikania po troch mesiacoch nezamestnanosti mal by som narok na príspevok z upsvr ?
dakujem za odpoved
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
logo
TriviTax,s.r.o.
sro sa zakladá, a ak chceš zmeniť predmet podnikania, tak sa urobí zmena a zapíše do OR.
Sro je samostatný právny subjekt, ak v nej nebudeš zamestnaný, tak z toho neevyplývajú nároky.
Ak budeš zamestnaný, a splníš podmienky tak by si mohol mať nárok, ale kedže v tej sro budeš aj spoločníkom, tak tento fakt bráni tomu aby si mohol poberať podporu.
Máš to akosi všetko pomýlené. zakladanie rušenie sro nie je ako začať podnikať ako SZČO.
založíš sro za 2-3 týždne, ale zrušít, až po výmaz z OR trvá 3-4 mesiace.
samozrejme zadarmo to nie je.

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Emka Roman
7mathew7 Pozri príspevok
Tym prispevkom som myslel prispevok na podnikanie.
Nebudem v nej zamestnany a budem jedinym zakladatel. to zrusenie ma zaujima kvoli tomu prispevku. Pretoze ak prvy raz zalozom sro bez prispevku tak ho chcem ziskat pri druhom zalozeni. Bolo by to mozne? a teda kolko asi by stálo to zrusenie?
Zrušenie nebude nejaké drahé, ale trochu to potrvá
potom môžeš na UP
tam musíš byť asi 3 mesiace
byť preškolený

potom môžeš uvažovať o príspevku
založenie sro by ti mohlo vojsť do 500

ale najprv si prever, či je príspevok aj na sro, lebo ak
- sa zamestnáš máš odvody dvojmo
- sa nezamestnáš nevytvoríš pracovné miesto ako pri SZČO

PS
presnejšie :
Príspevok je na začatie podnikania (nie na podnikanie ) - na sro budeš písať papiere a musí tam byť správna formulácia

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
7mathew7 Pozri príspevok
takze tych 23% budem platit aj ked nebudem platca DPH?
nepúšťaj sa do sro, ak ti základné pojmy nie sú známe.
23% nie je DPH ale daň z príjmu - daň zo zisku.
nemusíš byť nutne platiteľom DPH - ked nesplníš podmienky.

7mathew7 je offline (nepripojený) 7mathew7

7mathew7
Tym prispevkom som myslel prispevok na podnikanie.
Nebudem v nej zamestnany a budem jedinym zakladatel. to zrusenie ma zaujima kvoli tomu prispevku. Pretoze ak prvy raz zalozom sro bez prispevku tak ho chcem ziskat pri druhom zalozeni. Bolo by to mozne? a teda kolko asi by stálo to zrusenie?
Naposledy upravil 7mathew7 : 14.03.13 at 21:39 Dôvod: doplnenie

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
založenie do 300 EUR
zrušenie cca tiež tak
ale to je minimum.
Emka Roman Pozri príspevok
Zrušenie nebude nejaké drahé, ale trochu to potrvá
potom môžeš na UP
tam musíš byť asi 3 mesiace
byť preškolený

potom môžeš uvažovať o príspevku
založenie sro by ti mohlo vojsť do 500

ale najprv si prever, či je príspevok aj na sro, lebo ak
- sa zamestnáš máš odvody dvojmo
- sa nezamestnáš nevytvoríš pracovné miesto ako pri SZČO

PS
presnejšie :
Príspevok je na začatie podnikania (nie na podnikanie ) - na sro budeš písať papiere a musí tam byť správna formulácia

7mathew7 je offline (nepripojený) 7mathew7

7mathew7
ok dakujem.
A este by ma zaujimalo:
Ak teda zalozim sro, nebudem v nej zamestnany, nebudem platcom DPH, lebo neprekrocim rocny zisk 49 000 eur, ake budem mat vydavky? budem platit nejake dane alebo odvody?

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
7mathew7 Pozri príspevok
ok dakujem.
A este by ma zaujimalo:
Ak teda zalozim sro, nebudem v nej zamestnany, nebudem platcom DPH, lebo neprekrocim rocny zisk 49 000 eur, ake budem mat vydavky? budem platit nejake dane alebo odvody?
Myliš si DPH a DPPO
netusim ake budeš mat vydavky
tie si zasa mýliš s nakladmi
daň z prijmov je 23% zo zakladu dane

7mathew7 je offline (nepripojený) 7mathew7

7mathew7
ved preto sa pytam, lebo som si nebol isty. Aj ked sa to moze niekomu zdat, ze je to zakladna vec, radsej sa dvakrat opytam ako by som to mal zle pochopiť.

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
7mathew7 Pozri príspevok
ved preto sa pytam, lebo som si nebol isty. Aj ked sa to moze niekomu zdat, ze je to zakladna vec, radsej sa dvakrat opytam ako by som to mal zle pochopiť.
Bez urážky. Mal by si si hlavne nechať od nejakej účtovníčky vysvetliť základné pojmy a informácie okolo SRO a hlavne dane z príjmu a dane z pridanej hodnoty. Splietaš piate cez deviate.

7mathew7 je offline (nepripojený) 7mathew7

7mathew7
pozrite, toto su stranky o poradeni. keby som mal k dispozicii uctovnicku alebo niekoho kto sa v tom vyzna tak sa to nepytam tu. ja nevravim, ze idem hned zajtra podnikat, mozno o rok mozno vobec. iba sa informujem a zistujem si co ma zaujima. A to, ze sa vam to zda neodborne alebo amaterske si nechajte pre seba. ak mi nechcete poradit, prosim ale nevysmievajte sa mi, ze nemam take znalosti ako VY a nepoukazujte na nedostatky...

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
7mathew7 Pozri príspevok
pozrite, toto su stranky o poradeni. keby som mal k dispozicii uctovnicku alebo niekoho kto sa v tom vyzna tak sa to nepytam tu. ja nevravim, ze idem hned zajtra podnikat, mozno o rok mozno vobec. iba sa informujem a zistujem si co ma zaujima. A to, ze sa vam to zda neodborne alebo amaterske si nechajte pre seba. ak mi nechcete poradit, prosim ale nevysmievajte sa mi, ze nemam take znalosti ako VY a nepoukazujte na nedostatky...
poradim ti konkretne

prestuduj si nasledovne zakony:

zivnostensky zakon
obchodny zakonnik
zakon o dani z prijmov
zakon o dani z pridanej hodnoty
zakonnik prace
zakon o cestovnych nahradach
zakon o ERP
...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.