Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru cez inzerciu

Chcela by som poprosiť o radu. Pred 5 mesiacmi som predala na inzertnom portáli používaný mobil. Po doručení jednému pánovi mi napísal, že na mobile mu nejde displej a že mi ho pošle naspäť. Súhlasila som a slúbila že mu peniaze vrátim ak pošle mobil naspäť, aj keď sa mi nezdalo poškodenie mobilu. Pán kupujúci mi mobil poslal naspäť po 5 mesiacoch a žiada vrátenie peňazí a vyhráža sa súdom aj keď sa jedná o sumu 37 €. Chcela som sa spýtať, či existuje nejaká lehota na vrátenie tovaru pri predaji medzi dvoma fyzickými osobami. Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A 5 mesiacov bol kde?
    Ty mozes tvrdit, ze mobil pokazil on. Je to tvrdenie proti tvrdeniu.
    Kupoval starsiu, pouzivanu vec,takze musel ratat, ze zaruku ako pri kupe novej veci v obchode nedostane.
    To je vzdy riziko pri kupe z druhej ruky. Ty ako sukromna osoba mu nemusis poskytovat zaruku ako obchodnik.

    Pan sa moze vyhrazat a stazovat kolko len chce,nepochodi...
    arizona Pozri príspevok
    A 5 mesiacov bol kde?
    Ty mozes tvrdit, ze mobil pokazil on. Je to tvrdenie proti tvrdeniu.
    Kupoval starsiu, pouzivanu vec,takze musel ratat, ze zaruku ako pri kupe novej veci v obchode nedostane.
    To je vzdy riziko pri kupe z druhej ruky. Ty ako sukromna osoba mu nemusis poskytovat zaruku ako obchodnik.

    Pan sa moze vyhrazat a stazovat kolko len chce,nepochodi...
    Mám na to taký istý názor..ale pre istotu som chcela vedieť názor aj iných ľudí. Ďakujem .

    Vrátenie tovaru cez inzerciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.