Zavrieť

Porady

Energetické centrum - odstúpenie od zmluvy z dôvôdu nevykonania vyúčtovania

Vo všeobecných zmluvných podmienkach EC je napísané že vykonávajú zúčtovanie raz za dvanásť mesiacov. Ja som ich klientom od januára minulého roku a stále nemám vyúčtovanie za plyn . Je to podľa Vás dôvod na odstúpenie od zmluvy, nakoľko nedodržali zmluvné podmienky ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

trisestri
je pravda ze Energeticke centrum konci na Slovensku?-nieco nahodou som zachytil na gugli,ale ten clanok bol cez Piano spoplatneny a dalej uz nenaslo nic.

willma je offline (nepripojený) willma

willma
možné to je, URSO zistilo závažné pochybenia a hrozí im vysoká pokuta, a k článku - zajtra to už aktuálne nebude - tak ho možno odomknú

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

trisestri
zase 35 stran porusenia zakonov a nic sa nedeje,vraj stat poskytne pravnu pomoc-nuz aby vlk bol syty aj ovca cela,stat mal inkasovat pokutu a zobrat licenciu,nie sa alibisticky hrat na pomoc obetiam tychto podvodnych praktik-to ako keby nesudili vraha a namiesto toho poskytli pozostalym texty kondolecnych textov.

wagner je offline (nepripojený) wagner

wagner
Bolo v správach, že štát podporí žalobu na súd. Ide to vymáhať nejaká firma z Prešova, treba sa prihlásiť a dať súhlas so zastupovaním. Inak riaditeľ energetického centra chce mimosúdne vyrovnanie. Snáď Vám svitá na lepšie časy.
oravce Túto informáciu som zachytila aj ja, len neviem, kde sa treba prihlásiť

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
wagner
Inak riaditeľ energetického centra chce mimosúdne vyrovnanie.
A tušíte, prečo to chce? Súdne trovy by ich vyšli poriadne vysoko. Plus k tomu pokuta od štátu. Pokiaľ sa mimosúdne niekto vyrovná - už nemá istotu, že to aj v skutočnosti dostane a EC odrazu bude mať o jednu žalobu menej.
Ja byť právnikom a vidieť, ako táto "firma" pôsobila - odporúčal by som, aby na mimosúdne vyrovnania nepristúpili. Len tvrdo po nich - vrátiť všetko, čo nahrabali i s úrokmi, zaplatiť pokuty, zrušiť všetky zmluvy získané podvodom, zrušiť a vymazať spoločnosť z registra a zakázať konateľom akúkoľvek podobnú činnosť.

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

trisestri
no neviem ci nenatahuju cas,aby vytunelovali co sa da a zdrhli-ved sudy trvaju roky,ale stat ma paky na odobranie licencie a zablokovanie majetku-dajak uz ani pokutu nespominaju.

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

JanoL
misoft Pozri príspevok
....zrušiť a vymazať spoločnosť z registra a zakázať konateľom akúkoľvek podobnú činnosť....
Súhlasím, lenže kuken na ORSR:
Od 27.2.2013 je vlastníkom EC firma? Cromicron SA c/o
Enrico Manfredini, Via Scuole Vecchie 22c
Tenero-Contra 6598 Švajčiarsko

To je asi tiež garáž s jednou schránkou ako vyšitá.......

Doterajší majiteľ
ENERGY SUPPLIER NO. 1 a.s.
Karadžičova 8/A
Bratislava 821 08
s predstvenstvom veľkým súdruhom Kozmonom, Zagoždžonom atď. už presúvajú svoje potápačské aktivity k južným a severným susedom. (pánbožko ich ochraňuj)

Terajšie predstavenstvo EC Ing. Jan Slabý
( v Prahe mal firmu Cordiant, s.r.o.)
- tvári sa vééééľmo prekvapkaný v akom hnoji sa Energetické centrum nachádza. Bude to kompetentná figúrka ako bola Liptáková.

Dám do pozornosti aj fakt, že firma Klaro, ktorá školila podomových predajcov EC s konateľom Romanom Klamom sa premenovala na Trade Tech Company s.r.o. Takže keď EC rozviazalo spoluprácu s Klarom, môže znova spolupracovať s hyenami pod novým menom.


JanoL

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

trisestri
JanoL Pozri príspevok
Súhlasím, lenže kuken na ORSR:
Od 27.2.2013 je vlastníkom EC firma? Cromicron SA c/o
Enrico Manfredini, Via Scuole Vecchie 22c
Tenero-Contra 6598 Švajčiarsko

To je asi tiež garáž s jednou schránkou ako vyšitá.......

Doterajší majiteľ
ENERGY SUPPLIER NO. 1 a.s.
Karadžičova 8/A
Bratislava 821 08
s predstvenstvom veľkým súdruhom Kozmonom, Zagoždžonom atď. už presúvajú svoje potápačské aktivity k južným a severným susedom. (pánbožko ich ochraňuj)

Terajšie predstavenstvo EC Ing. Jan Slabý
( v Prahe mal firmu Cordiant, s.r.o.)
- tvári sa vééééľmo prekvapkaný v akom hnoji sa Energetické centrum nachádza. Bude to kompetentná figúrka ako bola Liptáková.

Dám do pozornosti aj fakt, že firma Klaro, ktorá školila podomových predajcov EC s konateľom Romanom Klamom sa premenovala na Trade Tech Company s.r.o. Takže keď EC rozviazalo spoluprácu s Klarom, môže znova spolupracovať s hyenami pod novým menom.


JanoL
velka vdaka za uzitocne info,dufajme ze uz velmi nestihnu spolupracovat,skor to vyzera ze este vytuneluju co sa da a zdekuju sa-zjavne maju krytie na najvysich miestach, ked statne organy konaju pomaly a neskoro a uplne v rukavickach,velke halo o pokute a lehota uplynula a nic sa nedeje.

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

JanoL
trisestri Pozri príspevok
no ani to plnomocenstvo sa my nezda,da sa lahko zneuzit
... už mi tam chýba iba vzdanie sa svojprávnosti...

​JanoL

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

trisestri
je az absurdne ako zastupcovia tejto spolocnosti vedia drzo klamat a to nielen svojich klientov ale aj kontrolne organy.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
JanoL Pozri príspevok
Súhlasím, lenže kuken na ORSR:
Od 27.2.2013 je vlastníkom EC firma? Cromicron SA c/o
Enrico Manfredini, Via Scuole Vecchie 22c
Tenero-Contra 6598 Švajčiarsko

To je asi tiež garáž s jednou schránkou ako vyšitá.......

Doterajší majiteľ
ENERGY SUPPLIER NO. 1 a.s.
Karadžičova 8/A
Bratislava 821 08
s predstvenstvom veľkým súdruhom Kozmonom, Zagoždžonom atď. už presúvajú svoje potápačské aktivity k južným a severným susedom. (pánbožko ich ochraňuj)

Terajšie predstavenstvo EC Ing. Jan Slabý
( v Prahe mal firmu Cordiant, s.r.o.)
- tvári sa vééééľmo prekvapkaný v akom hnoji sa Energetické centrum nachádza. Bude to kompetentná figúrka ako bola Liptáková.

Dám do pozornosti aj fakt, že firma Klaro, ktorá školila podomových predajcov EC s konateľom Romanom Klamom sa premenovala na Trade Tech Company s.r.o. Takže keď EC rozviazalo spoluprácu s Klarom, môže znova spolupracovať s hyenami pod novým menom.


JanoL
S tou garážou si mal pravdu - adresa presne sedí na obytný blok.

blbá je offline (nepripojený) blbá

blbá
Stani3 Pozri príspevok
Vo všeobecných zmluvných podmienkach EC je napísané že vykonávajú zúčtovanie raz za dvanásť mesiacov. Ja som ich klientom od januára minulého roku a stále nemám vyúčtovanie za plyn . Je to podľa Vás dôvod na odstúpenie od zmluvy, nakoľko nedodržali zmluvné podmienky ?
Viete niekto poradiť? Ja mám s nimi zmluvu od 31.3.2012 - šikovná na 5 rokov - dá sa odstúpiť kvôli tomu, že nemám vyúčtovanie???
PeterP73 Ja som im z toho dôvodu už poslal výpoveď zmluvy. Už som tesne pri hranici 30 dní na odpoveď z ich strany. V pondelok tam budem opäť volať a ak opäť budem počuť výhovorku o nefunkčných systémoch, tak si ju jednoducho overím tak, že už som pozastavil preddavky a ak mi príde upomienka skôr ako vyúčtovanie (malo byť začiatkom februára!!!) a vyjadrenie k výpovedi zmluvy, tak okamžite podávam ďalší podnet na URSO.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.