Zavrieť

Porady

Vodicak - rozhodnutie o zadrzani vodicskeho preukazu

Ahojte,
prišlo mi rozhodnutie o zadržaní vodičského preukazu (Bola som stanovená za vinníka, keďže som išla z vedľajšej cesty. Zistila som, že vtedy sa až tak neprihliada na okolnosti nehody a skôr je podstatou že som išla z vedľajšej, pritom som križovala hlavnú a zle som predvídala, že on ide prirýchlo a tak som nedala z hľadiska zákona a bezpečnosti prednosť.). Je tam vyjadrené, že dôvody zadržania trvajú, t.j. možno uložiť sankciu zákazu činnosti spočívajúcu v zákaze vedenia motorového vozidla. Chyba tam, ale výška trestu a na ako dlho mi ho odoberajú alebo či mám úplný zákaz šoférovať. V poučení je, že sa proti tomuto rozhodnutiu možno odvolať do 15 dní od jeho doručenia. Čo myslia pod tým odvolaním, môže sa ten trest nejako skrátiť alebo čosi sa pohnúť dopredu? Máte niekto s týmto skúsenosť alebo vedeli by ste mi poradiť? Čo v takomto prípade robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    O treste polícia zatiaľ nerozhodovala. Z popisu vyplýva, že VP zadržal policajt na mieste z dôvodu, že za priestupok, ktorý ste spáchali, možno uložiť zákaz šoférovať. Rozhodnutie o zadržaní VP je formálnou stránkou fyzického zadržania VP. O samotnom treste bude polícia rozhodovať v následnom správnom konaní.

    mariotto je offline (nepripojený) mariotto

    mariotto
    V akom rozsahu možno rozhodnutie napadnúť riadnym opravným prostriedkom (odvolaním) sa takto nedá povedať, tam je už potom potrebné vidieť celé rozhodnutie. Treba v prvom rade pozerať či rozhodnutie obsahuje všetky zákonom predpísané náležitosti tzn. výrok, odôvodnenie a poučenie o opravnom prostriedku a či tieto náležitosti sú formálne a obsahovo správne.Dôvodom na podanie odvolania v takýchto prípadoch býva nezákonnosť alebo nesprávnosť rozhodnutia správneho orgánu.
    Naposledy upravil mariotto : 16.03.13 at 14:22

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    MySpace Pozri príspevok
    Aha, dakujem A to odvolanie je voci comu? Ma vyznam sa odvolavat do 15 dni?
    Odvolať sa v tomto prípade možno voči samotnému zadržaniu VP, ak by na to napríklad neboli dôvody.

    Vodicak - rozhodnutie o zadrzani vodicskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.