Zavrieť

Porady

Spolocna cesta

Dobry den mam taky problem mame spolocnu cestu s jednym panom. Viete ja mam dom na konci tejto cesty on ma predomnou zahradu ked chcem prejst k svojmu domu tak musim prejst cez jeho/ nasu spolocnu cestu a tak na svoju.

Viete teraz je zima ma aj on nejake povinosti napr. starat sa o cestu viete ja musim celu cestu sam odhadzovat lebo on vobec sa na zahradu v zime nedojde pozriet.

PROSIM poradte mi su nejake paky ze aj on sa musi starat o svoju cestu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Napr. porozprávať sa s ním o tom?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
richard8888 richard8888

richard8888 je offline (nepripojený) richard8888

s nim sa neda rozpravat len sa smeje z toho
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

richard8888 Pozri príspevok
s nim sa neda rozpravat len sa smeje z toho
Ste na cestu dvaja, tak sa musíte nejako dohodnúť.
0 0
richard8888 richard8888

richard8888 je offline (nepripojený) richard8888

Ved ja preto potrebujem nejake povinosti nas oboch musia byt neverim ze zakon ide len jednym smerom
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Využíva tú cestu aj on?

A cestu využívate a základe vecného bremena na susedovom pozemku?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Skúste sa na to pozrieť z druhej strany. Ak by ste mali niekde záhradku, ktorú používate len od jari do jesene, chodili by ste tam v zime odhŕňať sneh, aby sused mohol prejsť k svojmu domu?
1 0
richard8888 richard8888

richard8888 je offline (nepripojený) richard8888

Viete ja chcem radu urcite nato nejaky zakon alebo tak je viete je to spolocna cesta je vlastnik musi sa nieco do uvahy brat.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Využíva tú cestu aj on?

A cestu využívate a základe vecného bremena na susedovom pozemku?

Keď zodpovieš tieto otázky budem sa ti vedieť vyjadriť.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Ma tam zahradu a byva aj v tej dedine niekde?

P.S. toto je aka otazka? "A cestu využívate a základe vecného bremena na susedovom pozemku?"
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

erik555: normálna len som tam zabudol dať na. Lebo môžu to využívať len z jeho dobrej vôle, alebo na základe VB, ak na základe VB a sused danú cestu nevyužíva všetky náklady na opravy a údržbu neznáša vlastník, ale oprávnený z vecného bremena. Povinný teda vlastník hradí náklady pomerne ak ju využíva aj on.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

MarcoM Pozri príspevok
erik555: normálna len som tam zabudol dať na. Lebo môžu to využívať len z jeho dobrej vôle, alebo na základe VB, ak na základe VB a sused danú cestu nevyužíva všetky náklady na opravy a údržbu neznáša vlastník, ale oprávnený z vecného bremena. Povinný teda vlastník hradí náklady pomerne ak ju využíva aj on.
A nechces si to upravit ani v jednom prispevku!?
0 0
richard8888 richard8888

richard8888 je offline (nepripojený) richard8888

Na ceste je tarcha kazdy z vlastnikov moze po tej ceste ist ako ja ku svojmu domu aj on ku svojej zahrade. Nie nebyva tu ale zase 40km nie je daleko kedze vie chodit na zahradu mal by sa aj starat.

Dakujem kazdemu kto mi pomaha
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

richard8888 Pozri príspevok
Na ceste je tarcha kazdy z vlastnikov moze po tej ceste ist ako ja ku svojmu domu aj on ku svojej zahrade. Nie nebyva tu ale zase 40km nie je daleko kedze vie chodit na zahradu mal by sa aj starat.

Dakujem kazdemu kto mi pomaha
takze podla teba, hned ako nasnezi tak sused ma cestovat 40 km, aby si sa TY dostal z domu bez problemov? to uz co je za logiku?
0 0
richard8888 richard8888

richard8888 je offline (nepripojený) richard8888

Starat sa znamena dbat na cestu a podobne chcel by som vidiet vas keby ste museli odhrabavat 400metrov co by ste povedali. Ty co tak pisete

Preto hladam nieco co sa da posluzit na nejaku moju pomoc
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

richard8888 Pozri príspevok
Starat sa znamena dbat na cestu a podobne chcel by som vidiet vas keby ste museli odhrabavat 400metrov co by ste povedali. Ty co tak pisete

Preto hladam nieco co sa da posluzit na nejaku moju pomoc
AK by tá cesta bola len tvoja, tak čo by si robil? Čakal do jari?
0 0
richard8888 richard8888

richard8888 je offline (nepripojený) richard8888

Prosim nech komentuju ludia co mi vedia pomoct a nie BUZEROVAT

ja som cestu vybudoval rukami urobil vsetko a ty pisete

AKO PISEM PiSTE MI KTO MI VIEPOMOCT nie ludia co pisu co o tom nic nevedia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

richard8888 Pozri príspevok
Prosim nech komentuju ludia co mi vedia pomoct a nie BUZEROVAT

ja som cestu vybudoval rukami urobil vsetko a ty pisete

AKO PISEM PiSTE MI KTO MI VIEPOMOCT nie ludia co pisu co o tom nic nevedia
SKús dať teda návrh na súd. Budeš mať čierne na bielom, čo ak ako máte s tou cestou riešiť, ak zdravý rozum nepomáha.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Pokial by som mal takýto problém ja u nás tak by som sa skúsil dohodnúť s pánom čo s traktorom odhrna bočné cesty po dedine aby mi to tam semtam prešiel za nejaký groš. Neviem ako je to u vás a či je taká možnosť. Pretože aj ja dosť pochybujem že ho donútiš odhrnať tú cestu.Poznám ludí ktorí sa cez zimu s autom vôbec k domu nedostanú a je uplne nereálne aby ju niekto odhrnal.Proste kôli jednému domu obec nebude odhrnať 2-kilometre cesty v zlom terene ktorá bude aj tak za hodinu zafúkaná.Bud tam chodia pešo alebo majú autá ktoré sa tam dostanú.
A musíš ju odhrnať? Ja v záhrade to robím tak že sneh proste utláčam z autom ked napadne,prejdem to aj viackrát aby som s toho spravil takú tvrdšiu plochu.
2 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Cesta, ktorou sa dostávaš k domu je zrejme časť pozemku, ktorý ste si so susedom vyčlenili z pozemkov tak, aby ste mali prístup každý na svoj pozemok. Ty si urobil cestu, aby si mal dobrý príjazd k domu. Je to súkromný pozemok. Oprávnený z vecného bremena má právo prechodu alebo aj prejazdu. O odhŕňaní snehu tam nie je nič.
Každý máme niekde svoj dom. Niekto nemusí odhŕňať sneh skoro vôbec, niekto sa pri tom riadne nadrie. To už podľa toho, kde si kto postavil dom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja po jednom známom prípade, kedy si vlastník prístupovej cesty k asi k siedmim rod. domom osadil závoru, a jeden z majiteľov týchto novostavieb zdravotne nezvládol naťahovačky, náhle skonal, riešenie vidím v zakúpení snehovej frézy.
400 m síce nie je málo, prejdeš zo 5x, a máš pokoj. Ak bývaš južnejšie, tak snehu nebýva už dnes tak veľa, posúď sám podľa polohy.
Porovnaj náklady, je mizivá pravdepodobnosť, že to bude odhŕňať.
A ručne to dávať niekomu robiť je neperspektívne. Máš to aspoň na rovine, alebo so sklonom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať