Zavrieť

Porady

Zapinanie a vypinanie chladenia? na notebooku...

Zdravím všetkých,
mam takýto problém...
často sa mi zapína na notebooku chladanie-ventilátor-proste z boku pocut ako sa točí ventilátor a tiez cítit prúd vzduchu...(nevyznám sa v tom,niekde som čítal že môže isť aj o HDD ...)

stavalo sa mi keď som dlho pracoval s nb bez chlad.podložky že keď bol už nahriaty tak sa zapol ventilátor asi na 20 sekund a potom prestal(za 4hodiny prevadzky sa to stalo mozno 1X).
Od včera sa ale zapína veľmi často, napr. keď som pozeral film tak cely čas bol zapnutý ...

mam HP ProBook 4530s mam ho asi 7mesiacov.

Vopred Diky za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    stavalo sa mi keď som dlho pracoval s nb bez chlad.podložky že keď bol už nahriaty tak sa zapol ventilátor asi na 20 sekund a potom prestal(za 4hodiny prevadzky sa to stalo mozno 1X).
    Od včera sa ale zapína veľmi často, napr. keď som pozeral film tak cely čas bol zapnutý ...
    Jednoduchá odpoveď na to - máš tam toľko prachu, že sa to prehrieva a čidlo zaznamená nárast teploty a vydá pokyn na spustenie ventilátora. A pri pozeraní filmu pracuje skoro naplno - grafika sa tiež zahrieva - zdrojov tepla je tam požehnane.

    Rada: prečistiť od prachu. Za 7 mesiacov sa ho tam nazbiera.
    Diky za radu. Dúfam že to bude naozaj len toto a nič vážnejšie.
    Teraz si len niesom istý či sa do toho môžem pustiť sam ked je ešte notebook v záruke...
    sthruska Stačí vysávač

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Je jasné že je tam prach a ohrieva sa viacej. Sám to nečisti. Ak máš na spodu kryt, ktorý sa dá jednoducho dať dolu povolením pár šróbov, tak v pohode. Daj ho dolu a vysávač prilož na ventilátor. Ďalšia vec je, pozri si stav lopatiek ventilátora. Nanáša sa na ne prach a keď sa točí tak ho je viacej počuť. Možno sa v minulosti točil len slabšie a nebolo ho počuť, lebo lopatky chladiča boli ešte čisté. Ja to čistím štetcom a na ňom mám nastriekaný antistatický sprej na displeje.Mám skúsenosť s HPčkami, že majú úplne blbé konštrukcie a človek ho musí na komplet rozrobiť aby sa dostal k chladiču, v tom prípade ak máš na spodnej časti plastu mriežku, hneď nad chladičom, tak prilož vysávač na tú mriežku. chumáče sa budú zachytávať na ňu, tak to budeš musieť povyťahovať možno nejakou pinzetkou. Za 7 mesiacov si nemyslím, že by to malo byť až také strašné, ale ak ho mávaš v prašnom prostredí a v posteli, na matracoch a podobne, tak sa nemusíš čudovať.Pre budúcnosť- keď sa notebook často ohrieva tak je nutné časom meniť aj teplovodivú pastu ktorá sa nachádza medzi procesorom a chladičom, ktorý je na ňom upevnený. Časom jednoducho uschne a už to neplní funkciu. Tomu sa budeš musieť povenovať zrejme až po záruke. Veľa HPčok má problém s grafickými čipmi. Čím viacej sa bude ohrievať, tým je pravdepodobnešie že ten čip odíde. Osobne by som od HP notebook nikdy nekúpil.
    misoft Očistiť to môže aj sám, i keď to má v záruke. Akurát nesmie sať na plný výkon, alebo fúkať stlačený vzduch v jednom kuse - len v malých dávkach.

    Zapinanie a vypinanie chladenia? na notebooku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.