Zavrieť

Porady

Neplatil som povinný poplatok RTVS

Neplatil som povinný poplatok RTVS, nakoľko som si myslel, že ho nemusím platiť ( neobývaný dom, elektrická prípojka zavedená, v mieste spotreby el. energie nemám trvalý pobyt.
Ako mám postupovať pri registrácii? Budem musieť dodatočne doplatiť sumu za obdobie počas ktorého som mal platiť poplatky?
Usporiadat
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Však keď si platil na trvalom pobyte,tak je to OK,neplatíš za všetky odberné miesta.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Tu je zákon,aby to vedeli priradiť,tak im pošli papiere:
(4) Platiteľ podľa § 3 písm. a) zákona č. 68/2008 Z. z. o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach a k 31. decembru 2012 mal nárok platiť úhradu len za jedno odberné miesto a ktorý neoznámil a nepreukázal vyberateľovi úhrady skutočnosti zakladajúce vznik tohto nároku, sa považuje za platiteľa podľa § 3 písm. a), ktorý má nárok na platenie úhrady len za jedno odberné miesto podľa § 6 ods. 1, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady v lehote do 31. marca 2013.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

tu je veľa dobrých rád http://www.porada.sk/t206351-koncesi...-1-2013-a.html
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ak si zmluvným partnerom dodávateľa elektriny ty,okamžite vypíš prihlášku (zástrčkový zákon),pokiaľ nespadáš do kategórie oslobodených alebo platiacich polovičnú úhradu.Nie je dôležité,či tam bývaš,pokiaľ máš hodiny-máš povinnosť.Až sa vymotajú zo zmätkov na RTVS,nájdu si ťa a pálky sú riadne.
0 0
Karanemsi1 Karanemsi1

Karanemsi1 je offline (nepripojený) Karanemsi1

Som zmluvným partnerom - už som vypísal prihlášku a prvá platba prebehne v apríli. Čo mám urobiť s 5 rokmi čo som túto povinnosť zanedbal, nakoľko som volal RTVS a tam som sa odpoved nedozvedel
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Karanemsi1 Pozri príspevok
Som zmluvným partnerom - už som vypísal prihlášku a prvá platba prebehne v apríli. Čo mám urobiť s 5 rokmi čo som túto povinnosť zanedbal, nakoľko som volal RTVS a tam som sa odpoved nedozvedel
do prihlasky si dal dnesny datum?
0 0
Karanemsi1 Karanemsi1

Karanemsi1 je offline (nepripojený) Karanemsi1

prihlasoval som sa tam 18.3.2013 a uviedol som tam aj tento dátum
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Karanemsi1 Pozri príspevok
prihlasoval som sa tam 18.3.2013 a uviedol som tam aj tento dátum
napis email do RTVS, kde uved co sa stalo, od kedy je na teba pisane odberne miesto, ze od 18.3.2013 si sa prihlasil, uved variabilny symbol a poziadaj o vycislenie nedoplatku (vychadza to cca 278 €)

ak by ti do cca 2 tyzdnov neodpovedali, posli im to doporucenym listom.
0 0
mojabanka mojabanka

mojabanka je offline (nepripojený) mojabanka

toto čaká aj mňa .......elektinu platím aj na trvalom pobyte/dome po rodičoch/cca 3roky ,mám ešte jednu darovanú nehnuteĺnosť....tam som vlastníčkou len 2 roky . Mám sa prihlásiť na poplatky RTVS z dôvodu menších nedoplatkou tam???elektinu platím aj na trvalom pobyte cca 4rokyprosím o info
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mojabanka Pozri príspevok
toto čaká aj mňa .......elektinu platím aj na trvalom pobyte/dome po rodičoch/cca 3roky ,mám ešte jednu darovanú nehnuteĺnosť....tam som vlastníčkou len 2 roky . Mám sa prihlásiť na poplatky RTVS z dôvodu menších nedoplatkou tam???elektinu platím aj na trvalom pobyte cca 4rokyprosím o info
ak mas viac odbernych miest napisanych na seba je narok platit len na jednom - len to treba oznamit a preukazat
0 0
mojabanka mojabanka

mojabanka je offline (nepripojený) mojabanka

neplatila som RTVS ani na jednom odbernou mieste ......lebo som bývala s maminou ZŤPS,ale zomrela je to už 4 roky. Ako sa teraz prinať...???2 domy mám len peńazí niet.... aj všetky ostaté poplatky platím už som chcela aj 1 predať ale to by som do 5 rokov musela zaplati zravotnej poiťovni...
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
mojabanka Pozri príspevok
neplatila som RTVS ani na jednom odbernou mieste ......lebo som bývala s maminou ZŤPS,ale zomrela je to už 4 roky. Ako sa teraz prinať...???2 domy mám len peńazí niet.... aj všetky ostaté poplatky platím už som chcela aj 1 predať ale to by som do 5 rokov musela zaplati zravotnej poiťovni...
zavolaj na infolinku

RTVS spustila infolinku na pomoc občanom, ktorí si uplatňujú nárok na úľavy z platenia úhrady za služby verejnosti poskytované RTVS.

Infolinka s telefónnym číslom 18288 je k dispozícii 7 dni v týždni od 8.00 do 20.00 hod.


cena hovoru na skrátené číslo 18288 je podľa operátora:


Orange: 0,1439€/min
Telekom: 0,16€/min
O2: 0,21€/min
pevná sieť: 0,1295€/min

uvedené ceny sú konečné, vrátane DPH.
Naposledy upravil jobobe : 20.03.13 at 19:49
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jobobe Pozri príspevok
zavolaj na infolinku

RTVS spustila infolinku na pomoc občanom, ktorí si uplatňujú nárok na úľavy z platenia úhrady za služby verejnosti poskytované RTVS.

Infolinka s telefónnym číslom 18288 je k dispozícii 7 dni v týždni od 8.00 do 20.00 hod.


cena hovoru na skrátené číslo 18288 je podľa operátora:


Orange: 0,1439€/min
Telekom: 0,16€/min
O2: 0,21€/min
pevná sieť: 0,1295€/min

uvedené ceny sú konečné, vrátane DPH.
a co jej tam povedia? odkial ma zohnat peniaze na nedoplatok?
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
avalik Pozri príspevok
a co jej tam povedia? odkial ma zohnat peniaze na nedoplatok?
Predpokladám že od kompetentných dostane oficiálnu odpoveď. Veď nie je jediná osoba na SK ktorá doteraz pozabudla platiť koncesie.
Naposledy upravil jobobe : 20.03.13 at 20:51
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jobobe Pozri príspevok
Predpokladám že od kompetentných dostane oficiálnu odpoveď. Veď nie je jediná osoba na SK ktorá doteraz pozabudla platiť koncesie.
a tento prispevok si cital? http://www.porada.sk/t212759-neplati...ml#post2281791
0 0
mojabanka mojabanka

mojabanka je offline (nepripojený) mojabanka

ďakujem za radu č.t.infolinky som mala napísané- potvrdili ste, že to bola správna voĺba na zajtrajší telefonát.
som len od dnes v PRADNI -junior...pre pár eur sa neoplatí riskovať ani v dobe krízy ....
dostanete sa nevedomky do nebezpečenstva....
pretože slovo kríza po čínsky obsahuje len 2 znaky: NEBEZPEČIE a KRÍZA
0 0
mojabanka mojabanka

mojabanka je offline (nepripojený) mojabanka

NEBEZPEČIE a KONKURENCIA....

budú požadovať aj umrtný list maminy ktorá bola ZTPS ???alebo postačí moja prihláška???
Elektriku platím inkasom....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mojabanka Pozri príspevok
NEBEZPEČIE a KONKURENCIA....

budú požadovať aj umrtný list maminy ktorá bola ZTPS ???alebo postačí moja prihláška???
Elektriku platím inkasom....
najlepsie bude, ked napises email do RTVS v podobnom duchu ako som uviedla v prispevku #9
0 0
mojabanka mojabanka

mojabanka je offline (nepripojený) mojabanka

zajtra mi asi nebude do smiechu...len či by sa nedalo obísť nedoplatok...za 3-4 roky to može byť vädšia suma.....

tento rok som doplatila cca 800€ na dobrovoľnom poistení na SOC. poisťovni lebo mám kolísavý príjem .... prekročila som
minimál. vymeriavací základ o 9 eur.... a musela som zaplatiť aj povinne a dobrovoľne -čiže 2x odvody do soc. poiťovne...
keďže som sa neodhlásila z dobrovoĺneho poitenia...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Poprosím,... dúfam, že chatu netreba nahlásiť, to je len záhradkárska oblasť.
Rodičovský dom je neobývaný, platím paušálne iba za hodiny...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať