Zavrieť

Porady

Na str.3 DPFO typ B sa uvádza alebo nie zaplatené poistné ZP,SP ak sme ho neuvádzali vo výdavkovej časti JÚ z dôvodu,že to bol príspevok z ÚP ? Ďakujem za skorú odpoveď

Na str.3 DPFO typ B sa uvádza alebo nie zaplatené poistné ZP,SP ak sme ho neuvádzali vo výdavkovej časti JÚ z dôvodu,že to bol príspevok z ÚP ? Na poslednej 12.str. to uvádzame to je jasné, lebo je to pre SP a ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No to sa tam uvádza, ked bola dotácia výška minutej dotácie mala ísť do príjmov a výdavky si samozrejme uplatníš ...

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    dušina Pozri príspevok
    Na str.3 DPFO typ B sa uvádza alebo nie zaplatené poistné ZP,SP ak sme ho neuvádzali vo výdavkovej časti JÚ z dôvodu,že to bol príspevok z ÚP ? Na poslednej 12.str. to uvádzame to je jasné, lebo je to pre SP a ZP.
    Na stranu 3 sa uvádzajú všetky platby poistného do SP a ZP, aj nedoplatky za minulé roky, keď sú uhradené v r 2012. Na str. 12 sa uvádza zaplatené poistné čisto za r. 2012, ktoré bola SZČO povinná platiť .
    A samozrejme aj odvody platené z dotácie sa tam uvádzajú.

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    Prosím vysvetliť, ak SZČO platil vždy v termíne do 8. v nasledujúcom mesiaci, nemal žiadne nedoplatky, bude na strane 3 tá istá suma ako na str. 12, t.j. platby za 12/2011 - 11/2012? Ďakujem.

    dušina je offline (nepripojený) dušina

    dušina
    Xanti Pozri príspevok
    No to sa tam uvádza, ked bola dotácia výška minutej dotácie mala ísť do príjmov a výdavky si samozrejme uplatníš ...
    Ale my sme to ináč účtovali. Odvody SP, ZP sme nedávali do výdavkovej časti ovplyvňujúcej základ dane. Dali sme to do výdavkovej neovplyvňujúcej základ dane. Takže to JÚ treba teraz prerobiť ???? ale jedna účtovníčka vravela, že to je najčistejšie nedávať to do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a tým pádom netreba robiť interný príjmový doklad. ale teraz nám to narobilo galibu s DP a s výkazom o príjmoch a výdavkoch. pomoooc. čo teraz s tým ?

    dušina je offline (nepripojený) dušina

    dušina
    ale čo teraz s tým, keď už sme účtovali tak, že sme odvody nedávali do výdavkoch ovplyvňujúcich základ dane, aby sa nemuselo robiť, že príjem a potom výdaj a bla... tak jedna účtovníčka povedala, že tak nech to dávame do neovplyvňujúcich základ dane. a teraz s DP je problém a aj s výkazom o príjmoch a výdavkoch... čo teraz ?? celé účtovníctvo prerobiť ?? pomoooc

    dušina je offline (nepripojený) dušina

    dušina
    ale čo teraz s tým, keď už sme účtovali tak, že sme odvody nedávali do výdavkoch ovplyvňujúcich základ dane, aby sa nemuselo robiť, že príjem a potom výdaj a bla... tak jedna účtovníčka povedala, že tak nech to dávame do neovplyvňujúcich základ dane. a teraz s DP je problém a aj s výkazom o príjmoch a výdavkoch... čo teraz ?? celé účtovníctvo prerobiť ?? pomoooc
    Príjem sme nedali do príjmov a tým pádom sme nedali výdaj do výdavkoch

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    dušina Pozri príspevok
    ale čo teraz s tým, keď už sme účtovali tak, že sme odvody nedávali do výdavkoch ovplyvňujúcich základ dane, aby sa nemuselo robiť, že príjem a potom výdaj a bla... tak jedna účtovníčka povedala, že tak nech to dávame do neovplyvňujúcich základ dane. a teraz s DP je problém a aj s výkazom o príjmoch a výdavkoch... čo teraz ?? celé účtovníctvo prerobiť ?? pomoooc
    nuž najlepšie by bolo opýtať sa tej jednej učtovníčky

    no ja k tomu (len ako učtovnícky učeň) - odvody na poistné si nemusíš vôbec uplatniť ako výdavky - ak nechceš. To už je na každom daňovníkovi (žiadne výdavky povinné nie sú - však štát sa len poteší, ak bude vyššia daň) . Môžu byť teda "neovplyvňujúce základ dane" .

    Ale predpokladám, že časť dotácie bola plánovaná aj na odvody - či nie??
    V tom prípade by hádam mali byť - ako "ovplyvňujúce základ dane" ... či

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    Pôvodca textu príspevku: nadka1
    Prosím vysvetliť, ak SZČO platil vždy v termíne do 8. v nasledujúcom mesiaci, nemal žiadne nedoplatky, bude na strane 3 tá istá suma ako na str. 12, t.j. platby za 12/2011 - 11/2012? Ďakujem.
    Na str. 12 platbu za 12/2011 neuvádzate. Avšak za 12/2012 áno.
    Ešte raz sa k tomu vraciam, je to skutočne tak, lebo tu na porade som čítala niečo iné, či nerozumiem prečítanému textu? Prosím vyjadrite sa.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nadka1 Pozri príspevok
    Pôvodca textu príspevku: nadka1
    Prosím vysvetliť, ak SZČO platil vždy v termíne do 8. v nasledujúcom mesiaci, nemal žiadne nedoplatky, bude na strane 3 tá istá suma ako na str. 12, t.j. platby za 12/2011 - 11/2012? Ďakujem.
    Na str. 12 platbu za 12/2011 neuvádzate. Avšak za 12/2012 áno.
    Ešte raz sa k tomu vraciam, je to skutočne tak, lebo tu na porade som čítala niečo iné, či nerozumiem prečítanému textu? Prosím vyjadrite sa.
    zjavne , nečítala si Oznámenie o správnom vyplňaní str. 12 DP, kt. dalo FR SR a je verejne dostupné na drsr.sk?????

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Hmm, príde mi to nelogické. Ak tam majú byť odvody za rok 2012, tak podľa mňa by odvody za december 2011 tam nemali čo robiť a naopak za december 2012, aj ked uhradené v januári 2013 by som tam zahrnula. Ale čo už, keď to takto kompetentní chcú, prečo im nevyhovieť.

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    zjavne , nečítala si Oznámenie o správnom vyplňaní str. 12 DP, kt. dalo FR SR a je verejne dostupné na drsr.sk?????

    odpovedali ste mne alebo mondes,lebo ja som to pochopila správne.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    nadka1 Pozri príspevok
    zjavne , nečítala si Oznámenie o správnom vyplňaní str. 12 DP, kt. dalo FR SR a je verejne dostupné na drsr.sk?????

    odpovedali ste mne alebo mondes,lebo ja som to pochopila správne.
    asi mne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.