Zavrieť

Porady

Reklamacia zimnej obuvy - priebeh

Dobry den, v januari tohto roku som si zakupil zimne topanky v akciovej cene 50euro, obuv bola vyuzivana 3 tyzdne. Doslo prelomeniu zadnej casti topanky co sposobovalo znacnu bolest, topanky som ihned reklamoval, vyckal 30 dni - reklamacia bola zamietnuta z dovodu mechanickeho poskodenia teda som s to poskodil sam. Topanky vyrobene v polsku obuv kupena na Slovensku, odpoved bola v Polskom aj Slovenskom jazyku. Predajca uviedol ze sa mam obratit na sudneho znalca odbor: obuv povereny ministerstvom vnutra ktory mi vypracuje znalecky posudok. Nakolko znalec uvedeny v reklamacii nie je v meste mojho trvaleho bydliska nasiel som kolegu pre moje mesto. Dotycnu osobu som skontaktoval a dohodol si stretnutie. Sudny znalec posudil ze material je synteticky a malo spevneny nakolko doslo k prelomeniu a mne teda sposobovalo bolest pri dlhsej chodzi. Sudny znalec zhodnotil ze predajca obuvi nepostupoval spravne nakolko podla zakona nevypracoval posudok poverenym znalcom a teda reklamaciu vybavovala ta ista firma resp vyrobca. Co je hrubym porusenim zakona a je sudne napadnutelne. Za znalecky posudok pyta sudny znalec 50eur. Navrhol mi zaslat predajcovi obuvi list - mimo sudne vyrovnanie na zaklade ich vyjadrenia dalej postupit pravnikovi. Tu som ostal visiet a neviem co dalej.

Toto vyjadrenie som vsak nedostal potvrdene zo strany SOI nakolko, podla pracovnicky odboru spotrebitela je reklamacne oddelenie plne vybavene promptne vybavovat reklamacie. To ci je akreditovane zistit je nemozne a teda predajca obuvi postupoval v medziach zakona. Sudny znalec tuto informaciu dementoval, nakolko ma kontrakty s mnohymi renomovanymi znackami nebudem ich menovat a postupuju rovnako. Ine vraj by bolo keby sucastou reklamacie by uz bol posudok od sudneho znalca XYZ povereny vykonavat takuto cinnost ministerstvom vnutra. Sudny znalec sa vyjadril ze spotrebitelsky sud prebieha rychlo a nema zdlhave prietahy. Avsak si to mam doklane premysliet ci sa do toho pustim. Sudny znalec ma 25 rocnu prax v odbore.


Mna v podstate zaujima ci ma niekto s tymto skusenosti. Nerad by som kvoli 50euro topankam prehral sud a platil trovy. Nesudil som sa ani som nic podobne neriesil. Zaujima ma uspesnost a zaroven chcem poukazat na nekvalitnu obuv ktora sa dovaza za prehnane peniaze. Ide mi hlavne o princip a samozrejme topanky. Sudny znalec mi povedal ze ak sa do toho nepustim a budem chciet opravit vadu stoji priblizne 20eur lebo oprava je velmi komplikovana a obuvnik sa narobi ako na opravach na kostole, lebo by musel rozobrat celu topanku, komplikovana vada. Cize aj to jedna z moznosti. Zaplatim si to samozrejme sam, pokial sa tak rozhodnem, zase ked o mesiac sice uz tu mame jar odide natopankach daco ine?? kto to opravi? zaruka definitivne pada.
Naposledy upravil Luks : 20.03.13 at 19:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabina0207 je offline (nepripojený) Sabina0207

    Sabina0207
    Je jedno, ktorý znalec vypracuje posudok. Na základe mojich vedomostí má pracovníčka SOI pravdu a posudok naozaj môže vydať výrobca alebo autorizovaný servis, malo by to byť obsiahnuté v novele (cca spred 5 rokov?) Zákona o ochrane spotrebiteľa. Ja osobne by som sa do súdu pustila, lebo spomínaný zákon hovorí aj o tom, že v prípade oprávnenej reklamácie je predávajúci povinný uhradiť všetky náklady s tým spojené, teda aj platbu za posudok znalca, cestovné atď....

    Reklamacia zimnej obuvy - priebeh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.