Zavrieť

Porady

DOBIERKOVÍ NEPLATIČI!!!!!

Často používam poštové zásielkové služby, hlavne dobierku. Nie často, ale raz za čas sa nájde medzi ľudmi nezodpovedný zákazník, ktorý si dobierku neprevezme. Akosi som to doteraz tolerovala, ale v tomto roku poštové poplatky išli tak hore, že už ma to moc nebaví doplácať na klamárov a podvodníkov. Kým sa vráti k vám naspäť neprevzatá zásielka to trvá určitý čas a ešte k tomu treba zaplatiť vratku.
Počula som, že je nejaký paragraf, teda zákon, ktorý rieši takéto správanie a vie postihnúť neplatičov. Viete poradiť? Má niekto podobné skúsenosti? Ako to riešite Vy okrem toho, že si pýtate peniaze vopred?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Uz je tu viacero tem a odpovedi na tvoj problem, staci pohladat v archive.

    Neurobis s tym nic,treba s tym ratat...
    wegamizi Mozem poprosit link?

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Sú tri strany tohto problému. Prvý je príjemca, ktorý zásielku neprevezme. Druhý je doručovateľ, ktorý zásielku nedoručí. Nie prvýkrát sa mi stalo, že mi odosielateľ volal kvôli vrátenej zásielke, napr. neznámy adresát a pri tom adresa sedela (mám ťažké srdce na SP). Tretia strana je internetový predajca a hlavne obchod, ktorý síce už nie veľmi často ponúka tovar, aký nemá na sklade. Keď mu potom zavolám, že prešla lehota dodania, tak sa diví ako sa to mohlo stať. Internetové obchody to majú zakotvené v zmluve pri predaji tovaru ale je to ťažko vymožiteľné.
    wegamizi Na stranke Slov.posty je moznost sledovania zasielok, tam vidime, kde je vinnik, ci dorucovatel, ci prijemnca

    DOBIERKOVÍ NEPLATIČI!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.