Zavrieť

Porady

Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nufka2 Pozri príspevok
súd predsa nariadil, svojim rozhodnutím, kam má dotyčný -á posielať výživné, zvyčajne k rukám jedného z rodičov.....
teda?
ak má záujem otec môže ešte mimo výživného sporiť, koľko sa mu zachce dieťaťu......
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

nufka2 Pozri príspevok
A dieťa z čoho bude žiť? Ak otec nepošle peniaze na bežnú výživu, stravu , oblečenie a potreby dieťaťa matke? To má matka všetko sama hradiť?
Nemožné, bralo by sa to ako neplatenie výživného. A aký je dôvod, že otec poberá prídavky na dieťa? Prečo o ne nepožiada matka dieťaťa na UP aby chodili priamo jej:?
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nufka, pýtaš sa ako rodič, ktorý výživné platí, alebo prijíma ?
1 0
nufka2 nufka2

nufka2 je offline (nepripojený) nufka2

0 0
annadam annadam

annadam je offline (nepripojený) annadam

Do 18. rokov veku dieťaťa matke, potom už dieťaťu. Vkladná knižka sa nepovažuje za výživné.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vyzivne by si mal poslat k rukam matky /resp.tomu, kto sa o dieta stara/
Vyzivne ma sluzit na vyzivu a ostatne nevyhnutne potreby dietata,nie na sporenie.


Ale samozrejme,okrem toho mozes kludne aj na vkladnu knizku sporit,dietatu sa v dospelosti zidu
1 0
nufka2 nufka2

nufka2 je offline (nepripojený) nufka2

nie ja ale priatel ma posielať a poslala čislo účtu a v banke sme zistily kde poslal
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nufka2 Pozri príspevok
nie ja ale priatel ma posielať a poslala čislo účtu a v banke sme zistily kde poslal
nevidím v tom žiadny problém, ak matka dieťaťa (prijímatel výživného), chce výživné šetriť pre dieťa.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nufka2 Pozri príspevok
nie ja ale priatel ma posielať a poslala čislo účtu a v banke sme zistily kde poslal
nejako si odporujes!
Je rozdiel posielat peniaze na vkladnu knizku a nieco ine na ucet matke.

Ako a kde posle matke vyzivne,je iba na dohode rodicov. Ide o to,aby bolo pouzite pre dieta. Je jedno, ci jej ich bude posielat sekom, alebo na ucet.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

arizona Pozri príspevok
nejako si odporujes!
Je rozdiel posielat peniaze na vkladnu knizku a nieco ine na ucet matke.

Ako a kde posle matke vyzivne,je iba na dohode rodicov. Ide o to,aby bolo pouzite pre dieta. Je jedno, ci jej ich bude posielat sekom, alebo na ucet.
Číslo účtu - ak som dobre pochopila - oznámila matka dieťaťa=prijímatel výživného na dieťa
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

treba dávať presné informácie, inak celá diskusia stráca význam
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Na sporenie nech mu otec založí novú vkladnú knižku, ktorú si môže nechať u seba do veku 18 r. dieťaťa, načo by vkladná knižka mala byť u matky - aby sa mali o čo hádať keď z nej vyberie peniaze?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

To, že otec posiela na vkladnú knížku dieťaťa výživné, podľa toho, čo píšeš, že ste zistili účet, je vždy lepšie pre dieťa ako keby neposielal vôbec.Podľa toho tú vkladnú knížku určite založila matka a určite chce tie peniaze z výživného ušetriť. Ona hradí náklady na potreby dieťaťa sama zo svojich prostriedkov. To, že to bude na šetrenie, prepáč mi, ale ani Teba nufka 2 a priateľa nech to netrápi! To matka si bude môcť spytovať svoje svedomie, že siahne na peniaze dieťaťa a za akým účelom,či to bude potrebovať na vykrytie viacnákladov pre dieťa. Tvojmu priateľovi odporúčam "nech pravideľne posiela výživné zo svojho účtu na vkladnú knížku dieťaťa" a má tak aj on istotu že platí.
To je podľa mňa vždy lepšie ako neposielať výživné vôbec, alebo prípad opačný...pokračovanie v druhom príspevku.
2 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

My máme opačné starosti s neplatcom výživného pre našu vnučku.
Vyžiadal si od matky ešte pred troma rokmi, že založí dieťaťu nie vkladnú knížku, ale účet v banke a bude tam posielať výživné pre šetrenie. Dcéra súhlasila, poslala mu všetky údaje dieťaťa a šťastná očakávala, že aspoň tak dostane dieťa tých 33.- E od otca, ktorý od 2005 nie je ochotný platiť. Ale, žiaľ, keď koncom roku prišiel na meno dieťata výpis z účtu (medzitým sme na jeho požiadavku, či návrh založenia účtu aj zabudli) s hrôzou sme zistili, že koľko mesačne dostáva plat a zostatok na účte ku koncra bol 19.-€. To značí, že on má dispozičné právo , dieťaťu naďalej neposiela ani cent. Teda podľa toho si ho založil pod cudzím menom a iba preto, aby mu nik nemohol siahnúť na peniaze. A ani exekútor (pre zvýšené výživné a dlhy ktoré má súdom zaplatiť) nič nemôže vymáhať.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Zitulda Pozri príspevok
To, že otec posiela na vkladnú knížku dieťaťa výživné, podľa toho, čo píšeš, že ste zistili účet, je vždy lepšie pre dieťa ako keby neposielal vôbec.Podľa toho tú vkladnú knížku určite založila matka a určite chce tie peniaze z výživného ušetriť. Ona hradí náklady na potreby dieťaťa sama zo svojich prostriedkov. To, že to bude na šetrenie, prepáč mi, ale ani Teba nufka 2 a priateľa nech to netrápi! To matka si bude môcť spytovať svoje svedomie, že siahne na peniaze dieťaťa a za akým účelom,či to bude potrebovať na vykrytie viacnákladov pre dieťa. Tvojmu priateľovi odporúčam "nech pravideľne posiela výživné zo svojho účtu na vkladnú knížku dieťaťa" a má tak aj on istotu že platí.
To je podľa mňa vždy lepšie ako neposielať výživné vôbec, alebo prípad opačný...pokračovanie v druhom príspevku.
vyzivne je zvacsa splatne k rukam matky (otca, ak ma otec dieta v opatere).
pokial matka chce vyuzivat peniaze z vyzivneho na sporenie pre dieta, je to ok, ale nech ich na vkladnu knizku posiela sama, zo svojho uctu. preco? aby o par rokov matka nahodou neprisla a nezacala tvrdit, ze neplati vyzivne (lebo sporenie nie je vyzivne)
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

blavaciko Pozri príspevok
vyzivne je zvacsa splatne k rukam matky (otca, ak ma otec dieta v opatere).
pokial matka chce vyuzivat peniaze z vyzivneho na sporenie pre dieta, je to ok, ale nech ich na vkladnu knizku posiela sama, zo svojho uctu. preco? aby o par rokov matka nahodou neprisla a nezacala tvrdit, ze neplati vyzivne (lebo sporenie nie je vyzivne)
Nie je to hlúposť?
Ak matka oznámila otcovi číslo účtu kam má posielať peniaze, a otec tam tie peniaze posiela. Tak nemôže argumentovať, že neplatí výživné. Ved robí tak ako mu povedala matka.
Myslím, že v banke by nemali poskytovať info o aký účet sa jedná. A ak by otec dieťaťa nevedel, že sa jedná o vkladnú knižku tak by táto téma tu ani nebola . A matka nemôže tvrdiť môj názor, že otec neplatí výživné.
Platí ho na účet , ktorý založila matka dieťaťa.
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Podla mna, ak matka vie dieta uzivit a peniaze z vyzivneho od otca chce pouzit dietatu na sporenie nie je na tom nic zle. Matka zalozila sporiaci ucet,ma k nemu pristup, takze ak by peniaze potrebovala vie sa k nim dostat.
Sama poziadala otca,aby tie peniaze posielal tam, takze nemoze v buducnosti oponovat, ze otec peniaze neposielal k jej rukam.

Samozrejme iny by bol pripad, keby sporiaci ucet zalozil otec s cielom, aby sa matka k peniazom z vyzivneho nedostala a aby dieta dostalo peniaze az po dovrseni 18.roku. /tak som to povodne pochopila aj ja z prveho prispevku, pokym zadavatelka nedoplnila potrebne udaje/

Myslim si, ze seriozni rodicia konajuci obaja v zaujme dietata by sa mali vediet dohodnut aj sami, bez toho,aby im vsetko priklepol a odsuhlasil sud...
3 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Minimálne by som ale na Tvojom mieste chcela mať niekde od nej podpísané, že toto je účet na ktorý chce výživné prijímať. V opačnom prípade by mala eso v rukáve a mohla by tvrdiť (neviem nakoľko si navzájom dôverujete a aké máte skúsenosti, toto je iba teoretická možnosť v prípade, že sa jedná o "žmýkačku"), že otec dieťaťu sporí a výživné neposiela.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

blavaciko Pozri príspevok
vyzivne je zvacsa splatne k rukam matky (otca, ak ma otec dieta v opatere).
pokial matka chce vyuzivat peniaze z vyzivneho na sporenie pre dieta, je to ok, ale nech ich na vkladnu knizku posiela sama, zo svojho uctu. preco? aby o par rokov matka nahodou neprisla a nezacala tvrdit, ze neplati vyzivne (lebo sporenie nie je vyzivne)
...pokial viem banky majú pri vyplňani príkazu kolonku "doplňujúce údaje" aj pre textové doplnenie. A sem kludne môžem napísať "víživné - so súhlasom matky na sporenie"
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nie je problém aj keď je to detská vkladná knižka. Pokiaľ dieťa nemá 18 rokov, s tými peniazmi môže disponovať aj jeho zákonný zástupca. Takže aj keď pošle peniaze na VK svojej dcéry a zákonným zástupcom je jej mama, ona môže z tej VK peniaze bez problémov vyberať. Možno dala číslo VK, aby nemusela platiť poplatky banke za vedenie účtu.
(takto to fungovalo niekedy v TB a nemyslím, že by menili podmienky)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať