Zavrieť

Porady

Dodatocne doplatenie dph za zakupeny tovar

Dobry den,​

nedavno som kupoval mobilny telefon z eshopu.
Cena, za ktoru ho ponukali bola o 20% nizsia, ako u inych predajcov.

Na potvrdeni o objednavke mam cenu za zariadenie a v kolonke DPH je suma 0e.

Po mesiaci ma kontaktovali s tym, ze mali chybu v systeme a ten mi zabudol zapocitat DPH.
Odvolavaju sa na to, ze v potvrdeni o objednavke je to spravne, iba UPS to zle fakturovala.
V potvrdeni, ktore mi poslali priamo po vytvoreni objednavky je vsak suma 0e. V potvrdeni na eshope, ktore som si stiahol teraz je uz spravna suma (cize potvrdenie bolo dodatocne pregenerovane nanovo).

Som povinny im tento rozdiel doplatit, alebo je to "chyba" na strane eshopu, ktoru si mali vsimnut skor ?

Vopred dakujem za vsetky rady
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Pošli im kópiu objednávky (oskenovanú) - ak ju potvrdili, tak súhlasili s cenou - je to obchodný vzťah - jeden ponúka za istú cenu, druhý ju akceptuje a kúpi.
UPS nemá nič spoločné s obchodným vzťahom - je to kuriér.
, prepravuje zásielky z miesta A na miesto B, pokiaľ na dobierku, tak berie lóve podľa papierov od odosielateľa, ktoré mu potom odovzdá. UPS si účtuje len prepravné.

Je to ich chyba, reciprocita je neprípustná, zmluva sa spätne (i obchodná) nemôže meniť - musela by sa robiť nová.

Upozorni ich, že ty nezodpovedáš za ich chyby, že to ide na ich triko, nakoľko máš doklad o predbežnej sume v čase objednávky a to je platné (aj s tou ich chybou). Inak že to poženieš na SOI.

Dodatocne doplatenie dph za zakupeny tovar

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.