Zavrieť

Porady

osamela nezamestnana matka - otec neuvedeny v rodnom liste - prispevok?

Dobry vecer, so znamou sme sa snazili na internete vypatrat, ako je to s prispevkami pre mamicky. Ak je nastavajuca matka 2 roky vedena na urade prace, je slobodna a nechce uviest otca do rodneho listu dietata, ma narok na nejaky vyssi prispevok od statu? Jedna kamaratka to tak pred 6 rokmi "spravila", ze neuviedla do rodneho listu otca, syn ma teda aj jej priezvisko a ze dostavala nejake vyssie pridavky. Na internete sme nasli len to, ze ak matka nie je min. 270 dni za posledne 2 roky zamestnana alebo je nezamestnana bez dobrovolneho pripoistena, nema narok na materske, ale len na rodicovsky prispevok. Hra teda to "neuvedenie otca do rodneho listu" nejaku ulohu v tych financnych prispevkoch od statu? Dakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mattto je offline (nepripojený) mattto

mattto
čo keby ste miesto oje....nia systému hľadali na internete prácu?

nech to urobí ako príslušníci ohrozeného kmeňa a nech uzná otcovstvo najstarší muž v okolí, najlepšie nejaký 80-90tnik, ktorý keď o pár mesiacov zatrepe krpcami, bude poberať sirotské

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
mattto Pozri príspevok
čo keby ste miesto oje....nia systému hľadali na internete prácu?

nech to urobí ako príslušníci ohrozeného kmeňa a nech uzná otcovstvo najstarší muž v okolí, najlepšie nejaký 80-90tnik, ktorý keď o pár mesiacov zatrepe krpcami, bude poberať sirotské
a ešte by sa mal aj zosobášiť, vdovské je tiež zaujímavé......

Suzan007 je offline (nepripojený) Suzan007

Suzan007
dakujem zase raz za trefne odpovede, snivalo sa mi, ze niekto znaly socialnych zakonov a pod. mi tu normalne k veci odpovedal. Este raz velka vdaka.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Platí si známa dobrovolné nem.poistenie = vznikne jej nárok na materské, alebo bude poberať len rodičovský príspevok ?

Aby jej priznali dávku v hmotnej núdzi, musí mať v prvom rade súdom stanovené výživné na dieťa. Takže neuvedením otca dieťaťa "nevyhrá".

To čo "spravila" tvoja kamarátka je možno poberanie materského osamelej matky, ktoré je u osamelej matky dlhšie ako u ostatných. Ale nijako nesúvisí s neuvedením otca dieťaťa v rodnom liste.

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

blavaciko
Suzan007 Pozri príspevok
dakujem zase raz za trefne odpovede, snivalo sa mi, ze niekto znaly socialnych zakonov a pod. mi tu normalne k veci odpovedal. Este raz velka vdaka.
mne sa zase snivalo ze ludia nevycicavaju stat ako sa len da....
tvoja "znama" nech uvedie otca toho haranta a poziada o vyzivne!

osamela nezamestnana matka - otec neuvedeny v rodnom liste - prispevok?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.