Zavrieť

Porady

Zrusenie zluvy - prosba o pomoc!

Dobry den,
prosim Vas o radu v nasledovnej veci:
Uzatvorili sme pre nasu firmu zmluvu o poskytovani sluzieb koncom vlanajsieho roka, prisla pani k nam a podpisali sme, zaciatkom marca som podala pisomnu ziadost o okamzitu vypoved, ako sme sa aj telefonicky a emailom dohodli a uhradili sankcnu sumu, ale teraz doslo pisomne oznamenie o odmietnuti s odovodnenim : na zaklade VZP je vypovedna lehota 1 pracovny den. CO to znamena? A vraj posunuli na vymahanie ale pravdepodobne to urobili az po doruceni vypovede. Je to zakonne? Preco nemozem zmluvu zrusit? Ako je to s vypovednou lehotou? V zakone nie je moznost na vypovedanie ak o to jedna strana ziada? ako to funguje? Mozem sa odvolavat na email?
Velmi pekne dakujem za rychlu pomoc
Naposledy upravil zzz77 : 27.03.13 at 11:27 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zzz77 Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas o radu v nasledovnej veci:
    Uzatvorili sme pre nasu firmu zmluvu o poskytovani sluzieb koncom vlanajsieho roka, prisla pani k nam a podpisali sme, zaciatkom marca som podala pisomnu ziadost o okamzitu vypoved, ako sme sa aj telefonicky a emailom dohodli a uhradili sankcnu sumu, ale teraz doslo pisomne oznamenie o odmietnuti s odovodnenim : na zaklade VZP je vypovedna lehota 1 pracovny den. CO to znamena? A vraj posunuli na vymahanie ale pravdepodobne to urobili az po doruceni vypovede. Je to zakonne? Preco nemozem zmluvu zrusit? Ako je to s vypovednou lehotou? V zakone nie je moznost na vypovedanie ak o to jedna strana ziada? ako to funguje? Mozem sa odvolavat na email?
    Velmi pekne dakujem za rychlu pomoc
    Zmluvu je mozne zrusit,ak so zrusenim suhlasia obe zucastnene strany.
    Do zmluvy sa zvacsa pise, kedy a za akych podmienok je mozne od zmluvy predcasne odstupit- takze si precitaj zmluvu./aj tie malinke pismenka /

    Ale ak si sa s fimou dohodla, ze umoznia odstupenie a mas to od nich napr. napisane v maily, tak sa na to odvolaj.

    Tej vete o posunuti na vymahanie nerozumiem...

    zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

    zzz77
    arizona Pozri príspevok
    Zmluvu je mozne zrusit,ak so zrusenim suhlasia obe zucastnene strany.
    Do zmluvy sa zvacsa pise, kedy a za akych podmienok je mozne od zmluvy predcasne odstupit- takze si precitaj zmluvu./aj tie malinke pismenka /

    Ale ak si sa s fimou dohodla, ze umoznia odstupenie a mas to od nich napr. napisane v maily, tak sa na to odvolaj.

    Tej vete o posunuti na vymahanie nerozumiem...
    V odovodneni 2. bod je pisane : Vas pripad bol posunuty spolocnosti, ktora sa zaobera vymahanim. Toto napisali predvcerom, v emaily mi pisali zaciatkom marca a aj telefonovali, ja som 5.ho napisala a zaslala, teda si myslim, ze nas "pripad" odovzdali az dakedy po nasej dohode a po obdrzani nasej ziadosti.
    Zial si neviem precitat zmluvu, lebo ju nevieme najst V ktorom zakone najdem vseobecne o zmluvach, vypovedi a vypovednej lehote?
    Teda tomu dobre rozumiem ak oni odmietnu tak zmluva sa neda v ziadnom pripade zrusit?
    Vdaka
    Naposledy upravil zzz77 : 27.03.13 at 12:53

    zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

    zzz77
    V ktorom zakone najdem vseobecne o zmluvach, vypovedi a vypovednej lehote? Ak pisu ze je 1 den vypovedna lehota, teda mozem vypovedat zmluvu 1 den pred ukoncenim platnosti zmluvy uzatvorenej na dobu urcitu? to je dajako od veci! Alebo je to prvy den nasledujuceho mesiaca od podani vypovede? Nemam v tom jasno. :-(
    Teda tomu dobre rozumiem ak oni odmietnu tak zmluva sa neda v ziadnom pripade zrusit?
    Vdaka

    zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

    zzz77
    Teda tomu dobre rozumiem ak oni odmietnu tak zmluva sa neda v ziadnom pripade zrusit? Ak namiesto okamziteho zrusenia, alebo ukoncenia zmluvy napisem vypoved zmluvy, alebo inak "nazvem" moju ziadost, mali bi vyhoviet, alebo je to jedno?
    Vdaka

    Zrusenie zluvy - prosba o pomoc!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.