Zavrieť

Porady

úroky z pôžičky a hlásenie na daňový úrad

Za rok 2012 sme vyplácali na účet FO uroky z finančnej pôžičky.Sme povinný do 31.03.2013 nahlásiť na DÚ výšku úrokov za celé obdobie roku 2012 a číslo účtu majiteľa. Jedná sa o FO, ktorá na území SR žije a pracuje. Je k nahláseniu vydané nejaké tlačivo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Hlásenie o pripísaní úrokov nie je možné poslať elektronicky. Iba si vytlačiť prázdne tlačivo, vypísať ručne a zaniesť na DÚ. Dá sa vyplniť cez Form štúdio, len tam je možné, po stiahnutí, spustiť zostavu len 5x.
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...H0qyz6UrVsUA-g

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    JM1968 Pozri príspevok
    ďakujem...prosím a mám podávať oznámenie ked som vyplácala úrok občanovi SR-fyz.osoba nepodnikateľ? Ak tak ktoré? §49 alebo §32?
    Ja som podávala podľa § 49, tiež som vyplácala úroky z pôžičky FO - nepodnikateľovi. Neviem, prečo Orsz píše, že sa nenahlasuje????
    Volala som na DÚ a tam mi povedali, že mám hlásiť podľa § 49, §32 už neplatí.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    hm...tá stránka nefunguje, ale čo sa mi podarilo otvoriť, netýka sa to len úrokov pre zahraničnú osobu? Dúfam, že ak sa vypláca úrok "klasickému slovákovi", nič sa neoznamuje...ďakujem
    Naposledy upravil JM1968 : 03.04.13 at 04:57

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    truch Pozri príspevok
    Hlásenie o pripísaní úrokov nie je možné poslať elektronicky. Iba si vytlačiť prázdne tlačivo, vypísať ručne a zaniesť na DÚ. Dá sa vyplniť cez Form štúdio, len tam je možné, po stiahnutí, spustiť zostavu len 5x.
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...H0qyz6UrVsUA-g
    ďakujem...prosím a mám podávať oznámenie ked som vyplácala úrok občanovi SR-fyz.osoba nepodnikateľ? Ak tak ktoré? §49 alebo §32?
    Naposledy upravil JM1968 : 03.04.13 at 05:42

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    JM1968 Pozri príspevok
    ďakujem...prosím a mám podávať oznámenie ked som vyplácala úrok občanovi SR-fyz.osoba nepodnikateľ? Ak tak ktoré? §49 alebo §32?
    prosím posúvam

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    teda ja som nepodala, lebo na prvý pohľad mi to tlačivo pripadalo,že sa týka iných štátov, len potom som začala meditovať, že ved aj SR je členským štátom....ďakujem
    Naposledy upravil JM1968 : 05.04.13 at 06:20

    úroky z pôžičky a hlásenie na daňový úrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.