Zavrieť

Porady

Kde získam prax ako čerstvo vyučený zvárač?

Dobry den chcel by som sa opytat ci niekto nevie poradit zo zvaracskov praxov,o neake 2 al 3 tyzdne zacinam robyt zvaracsky na argon (TIG), oplati sa mi to ? je neaka firma ktora berie ludi aj bez praxe resp. dava moznosť viac sa ucit?
Za kazde info vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Záleží od Teba, AKÚ máš STRATEGIU .

    Chceš pracovať v mieste svojho bydliska alebo pojdeš pracovať na "montáže" ?

    Dnes nie je stabilná situacia v zamestnaní, pol roka pracuješ sem, ďalší rok zasa tam....

    Doležité je nabrať nejakú prax a skusenosti, mal by si ziskať aspoň 3-ročnú prax aby si si mohol prácu vyberať.

    Ja sa pohybujem v tomto odbore už viac ako 20 rokov a poznám všetky významne firmy zo strojarstva a energetiky
    na Slovensku aj v Čechách ,kde sa uplatnia zvárači, a poznám aj firmy,či sprostredkovateľov práce,ktorým sa treba vyhnuť

    Napíš mi cez sukromnu spravu.
    buchač Zasa nečítaš ????...Dominik ešte len kurz si ide robiť a Ty ho už na montáže posielaš ....NEUVERITEĽNÉ ...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...záleží na tom, v čom si vyučený...ak si strojár, zámočník, automechanik,tak sa ti ten zváračský oplatí a aj zíde...ak ti ide len o peniaze,nebude to bohviečo, lebo všade potrebuješ prax,preto by si sa mal obzrieť , prípadne zamestnať v nejakej dieľni, kde získaš prax k tomu odboru, lebo ono to nie je len tak, že chytíš zváračku a ideš...treba vedieť všeličo okolo toho-čo sa učia študenti pre strojárske profesie,lebo zváračov vyberajú aj podľa toho, aký študijný odbor má skončený,je tam predpoklad vedomostí a aj šikovnosti..
    ...ono je aj rozdiel, byť "vyučený " zvárač a mať iba zváračský kurz...
    Naposledy upravil pepsikova : 08.04.13 at 08:23

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Bolo by dobre ak by do témy prispievali len ľudia s konkretnymi skusenosťami v oblasti zvárania

    a neznevažovali zadavateĺa témy, diskutujúcich,a všeobecne zváranie ako profesiu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    dominik510 Pozri príspevok
    Dobry den chcel by som sa opytat ci niekto nevie poradit zo zvaracskov praxov,o neake 2 al 3 tyzdne zacinam robyt zvaracsky na argon (TIG), oplati sa mi to ? je neaka firma ktora berie ludi aj bez praxe resp. dava moznosť viac sa ucit?
    Za kazde info vopred dakujem.
    V podstate by sa dalo povedať,že len a vylučne z metodou zvarania 141 sa dá uplatniť len obmedzene,

    firmy potrebuju univerzálnejších zváračov , dá sa urobiť kombinovaná skúška 141/111 ,ked by si sa chcel uplatniť ako
    zvárač v energetike,
    žiadaní sú tiež zvárači certifikovaní pre metodu 135,136.

    tak si vyber, ale skuškou či absolvovaním kurzu sa všetko iba začína,

    musíš vedieť zvárať vo VŠETKÝCH polohách a to si vyžaduje min. 2 ročnú prax denného zvárania
    aby si získal potrebný "grif"
    A tiež musíš vedieť zavariť BEZCHYBNE na 100% prevarenie, potom si budeš mocť hovoriť pán-zvarač.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Indeed Pozri príspevok
    Bolo by dobre ak by do témy prispievali len ľudia s konkretnymi skusenosťami v oblasti zvárania

    a neznevažovali zadavateĺa témy, diskutujúcich,a všeobecne zváranie ako profesiu.
    .

    ..Indy, nečerti sa...zvárači sú dnes, takpovediac, vychytená profesia,aj čo sa týka práce, a aj zárobku...otázka, ktorú dal Dominik, je všeobecná a by som povedala, že viac o peniazoch, ako o chuti pracovať..to je môj názor...v opačnom prípade sa nespýta, či sa mu to oplatí,chápeš?..
    ...ak by šlo o skutočný záujem o zváranie, nepýta sa tu, ale už dávno maká niekde v dielni, kde sa aj zvára, aj robia iné strojárske práce...ty, ako zvárač, to musíš najlepšie vedieť,čo všetko tá práca obnáša a v tomto smere mu treba aj poradiť...ak bude šikovný a priebojný, robota príde aj sama,lebo aj firmy si podávajú informácie o tom, že "ten je dobrý, ber ho, pridaj mu, je šikovný",ale aj opačne...
    ..ja len toľko..a viem, čo píšem...
    dominik510 pepsikova secko je o peniazoch a ked uz tak, nepisal som tu bo som sa vratil az teraz zo 4 mesacnej prace tak prosim nepocuj komu sa ako chce pracovat

    ide oto ze sa pytam lebo si nemozem dovolit vyhodit velke peniaze za nieco co popripade nebudem ani robit resp.nebudem mat kde ziskat pracu lebo ma nema kto potlacit niekde
    ja viem ze varaci su pani a je to profesia kde sa treba ucit stale po cely zivot len ci je realna sanca pokial nemam strojarinu zvarat cosi viem a ucim sa rychlo
    len ci je neaka firma co si bere ludi i bez praxe a casom si ich skoli pre buducnos

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    a čo kurz už máš urobený? oplatí neoplatí ťažko povedať...
    všetko čo sa v živote naučíš je pre teba plus, ja nie som zvárač ale mne blízka osoba áno, viem že v ich firme prijímajú aj ľudí bez praxe do strojárskej výroby ale zo začiatku robia iné práce - tzv.pomocné , keď sa osvedčíš a uvidia že si šikovný budeš mať šancu uplatniť sa aj ako zvárač.a školíš sa sám - tým že máš záujem pracovať a získavať nové skúsenosti, pýtať sa , všímať si

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Zvárací preukaz ešte nikoho dobrým zváračom nespravil. Keď pôjdeš na konkurz, budeš sa musieť predviesť, (myslel som štátnych) a potom uvidíš. Keď neuspeješ, dozvieš sa. Poznám zváračov, ktorí majú štátne skúšky a nejde im to. Röntgen ukáže aký si dobrý. Hodiny a hodiny zvárania je prax ale ako ju získať, ti neodpoviem.
    Indeed nemyslim si,že dominik sa chce predvadzať,
    jednoducho rozmyšĺa ako ziskať prácu,ktorá je lepšie ocenená ako ostatný priemer
    ODPOVED pre neho je : ANO, možeš získať takú prácu, kde budeš zvarať a zaroveň sa pri tom učiť,len nesmieš nikdy povedať,že NEVIEŠ zvárať,lebo Ti ani nedajú príležitosť
    Dominik , KUP si certifikat /cca220 €/ napr. na metodu 135
    TIG je len pre skusených zvaračov, je to obtiažne na zručnosť
    a pokus sa niekde zamestnat ako zvárač,
    ak budeš mať šťastie prejdeš pracovnou skuškou, ked hovoríš,že niečo vieš zvárať a možeš sa popri práci zdokonaľovať
    napr. www.ppsgroup.sk...
    a hlavne sa uč od iných , pozeraj cez masku ako oni zvárajú a PÝTAJ sa skusených zvaračov, ako nastaviť parametre atd.
    Skusený zvarač ti rád poradí a zaučí Ťa....

    Kde získam prax ako čerstvo vyučený zvárač?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.