Zavrieť

Porady

Mlieko skyselene

V potravinach v Jednote som kupil krabicove mlieko ( vianocne balenie COOP ). Je 30.03.2013. Datum spotreby je do 1.4.2013. Mlieko bolo nakysle a i ked sa nejedna o cenu a mozem to dat sliepkam doniesol som to babam do obchodu nech si to uvaria posudia. Veduca mi sice dala druhe ( zvarilo sa i to ) s tym, ze oni za to nemozu , je tam datum ok , tak to mozu predavat. Je toto normalna situacia ? Takze pozor na toto balenie.
Naposledy upravil comodo : 30.03.13 at 10:26
P33000061.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    comodo Pozri príspevok
    tam nie je sarza. To su tie balenia s tyzdnovou trvanlivostou ( asi prevarene stare mlieka :-) - co si o tom uz ma clovek mysliet.
    kto by preváral staré mlieka, skôr by som povedal že niekomu uleteli teploty (VÝROBCA, SKLAD, doprava sa v tomto počasí vylučuje z podozrenia)

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    tam nie je sarza. To su tie balenia s tyzdnovou trvanlivostou ( asi prevarene stare mlieka :-) - co si o tom uz ma clovek mysliet.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    toranor Pozri príspevok
    Dá sa z čerstvého zamrazeného mlieka spraviť syr alebo jogurt ? Nezničia sa tie baktérie mrazením ?
    Zamrazené mlieko používam do polievky, na varenie pudingov a pod. Jogurty robím z čerstvého mlieka, tiež syr robím len z čerstvého mlieka. Ale syr potom mrazím- na jedenie sa dá použiť, aj keď už nemá tú chuť ako čerstvý bez mrazenia. Inak mrazený syr vyprážam ( predtým si ho nakrájam na plátky a balím podľa potrebného množstva) ako klasický syr. Len ho nesmieš nechať úplne rozmraziť, lebo potom je vodnatý. Baktérie sa mrazením nezničia, ale ja som neskúšala ešte robiť z mrazeného mlieka, hoci na webe jedna pani uvádzala, že syr robí aj z mrazeného mlieka. Tak neviem, ja to neskúšam. Čo sa dá tak robím z čerstvého mlieka a mrazím všetko ako polotovar vhodný na konečnú spotrebu.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Inak ja pijem každý deň kozacie mlieko. Na zimu si ho namrazím do 2dcl kelímkov a každý deň si jeden vyberiem, dám rozmraziť a vypijem. Tento rok som mala namrazených cez 50 kusov, keď sa nič nestane, tak na zimu si chcem namraziť aspoň 90 kusov kelimkov. To mlieko je pre moje choroby liek.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    comodo Pozri príspevok
    wagner , nehnevaj sa , skutocne bez urazky :-) , ale Ty s na mna fatk teraz zaposobil ako prazsky centralisticky uradnik na hrdeho Slovaka po neznej revolucii . To si fakt myslis ze vsetci sme z BA, alebo teda odkial , ked mi radis mliekomat ? Fakt myslim, ze v okoli mleikomat nemame. Taktiez musim pripisat , ze rozmrazene mlieko je iba biela voda to poznam. A trvanline skatulove mlieko nie je mlieko. Je to vyrobok s obsahom mlieka. A najviac ma nastvalo -a to sa snazim byt slusny - ze v tom obchode som o dve hodiny potom cerstve mlieko kupil. Ale rano ho mali schovane , aby minuli stare. MNe uz vobec neslo o mlieko , ale o to ze si zo zakaznikov robia idiotov i zo starych ludi co tam kilometer idu peso -na mlieko.
    Ja nie som z BA a ani u nás nie je mliekomat. Ale chodí ku nám raz za týždeň auto s mliekomatom z družstva vzdialeného cca 60km a môžem si nakúpiť.Aj mlieko, syry, maslo, tvaroh, bryndzu, jogurty. Alebo môžem ísť dva krát do týždňa kúpiť mlieko do družstva cca 8 km, alebo do mliekomatu 16km každý deň. Takže kto hľadá, nájde. Neviem prečo si myslíš, že rozmrazené mlieko je iba biela voda, ale je to vecou názoru. Nemám chuť s Tebou polemizovať. A to čo píšeš o tom obchode - to je bežná finta predajcov. Staré veci vyložia a nové schovajú. Keď predajú staré, vyložia nové.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked si zakaznik kupuje trvanlivy tovar, tak sa spolieha na to, ze nemusi tovar ihned pouzit.
    Tovar,ktoremu konci zaruka, by mal byt oddeleny,aby zakaznik vedel, ze kupuje tovar,ktory musi ihned spotrebovat.

    http://www.pluska.sk/slovensko/regio...d-zarukou.html


    ...asi si myslel velkonocne balenie, nie vianocne :-D

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    ano velkonocne. ale vsak vonku su vianoce :-)
    Hacik je v tom , ze ja som ho kupil dnes a o 15minut som sa snazil ho spotrebovat. Ale nedalo sa.
    Tu skratka musi mat stale oci ako slimak na stopkach a vediet ze zajtra je neskoro , vlastne vcera bolo !!
    Naposledy upravil comodo : 30.03.13 at 10:40

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    comodo Pozri príspevok
    V potravinach v Jednote som kupil krabicove mlieko ( vianocne balenie COOP ). Je 30.03.2013. Datum spotreby je do 1.4.2013. Mlieko bolo nakysle a i ked sa nejedna o cenu a mozem to dat sliepkam doniesol som to babam do obchodu nech si to uvaria posudia. Veduca mi sice dala druhe ( zvarilo sa i to ) s tym, ze oni za to nemozu , je tam datum ok , tak to mozu predavat. Je toto normalna situacia ? Takze pozor na toto balenie.
    i ty brutus? a to som si myslel že ho nedal hneď do chladničky šarža do 30.03. a do 1.4. asi bola vadná od výrobcu. ale na druhej strane veď predavač za kvalitu zabalených výrobkov nemôže ale malo by sa dať reklamovať, spravidla zvykne vydržať aj týždeň po záruke. Inak ja som ho otvoril vo štvrtok takže do konca záruky ďaleko , to mlieko nebol z kategórie trvanlivých

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    pavol54 Pozri príspevok
    kto by preváral staré mlieka, skôr by som povedal že niekomu uleteli teploty (VÝROBCA, SKLAD, doprava sa v tomto počasí vylučuje z podozrenia)
    Dobry postreh. Kto by to i robil dnes , ked je v ponuke cerstveho ako vody. Len potom nechapem kde je to cerstve , ked je vsade iba kopa krabic, a preco sa teda "repasuju" stare nepredane syry , maso, masove vyrobky........... vcitane zdochlych krav. No fuj.
    Ked sa clovek dozveda zo sveta , na co sa pride , ma chut sa past. Ale kde vcil v zime :-)

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    comodo Pozri príspevok
    Dobry postreh. Kto by to i robil dnes , ked je v ponuke cerstveho ako vody. Len potom nechapem kde je to cerstve , ked je vsade iba kopa krabic, a preco sa teda "repasuju" stare nepredane syry , maso, masove vyrobky........... vcitane zdochlych krav. No fuj.
    Ked sa clovek dozveda zo sveta , na co sa pride , ma chut sa past. Ale kde vcil v zime :-)
    potraviny sa nerepasujú lacnejšie je to predať za 10% ceny ako to stiahnuť z predajne do skladov zo skladov do výroby a tam zamestnať tisícku ľudí na rozbalenie Ak výrobca alkoholu označil sťahovanie a repas kvôli metanolu za nerentabilné tak si aspoň nešírme bludy v predstavách.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    comodo Pozri príspevok
    Dobry postreh. Kto by to i robil dnes , ked je v ponuke cerstveho ako vody. Len potom nechapem kde je to cerstve , ked je vsade iba kopa krabic, a preco sa teda "repasuju" stare nepredane syry , maso, masove vyrobky........... vcitane zdochlych krav. No fuj.
    Ked sa clovek dozveda zo sveta , na co sa pride , ma chut sa past. Ale kde vcil v zime :-)
    Čerstvého mlieka je v mliekomate dosť. Neviem načo kupuješ mlieko jeden deň pred skončením záruky a potom sa čuduješ. Nekúpila by som ho ani za štvrtku ceny. Radšej si kúpim trvanlivé, čo vydrží aj pol roka(aj keď ja ho nekupujem) Ja kupujem v mliekomate, mlieko naporcujem a dám zamraziť. Keď potrebujem na varenie iba rozmrazím a používam.Tiež z toho mlieka robím syr, tvaroh, jogurty. Nekupujem obchodné šmejdy. Treba iba pohnúť rozumom. Aj keď výborné jogurty u nás s mliekomatom vozia priamo od overeného výrobcu, tiež gazdovské maslo, pravú bryndzu, syry. Treba vedieť kde a od koho kupovať.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    wagner Pozri príspevok
    Čerstvého mlieka je v mliekomate dosť. Neviem načo kupuješ mlieko jeden deň pred skončením záruky a potom sa čuduješ. Nekúpila by som ho ani za štvrtku ceny. Radšej si kúpim trvanlivé, čo vydrží aj pol roka(aj keď ja ho nekupujem) Ja kupujem v mliekomate, mlieko naporcujem a dám zamraziť. Keď potrebujem na varenie iba rozmrazím a používam.Tiež z toho mlieka robím syr, tvaroh, jogurty. Nekupujem obchodné šmejdy. Treba iba pohnúť rozumom. Aj keď výborné jogurty u nás s mliekomatom vozia priamo od overeného výrobcu, tiež gazdovské maslo, pravú bryndzu, syry. Treba vedieť kde a od koho kupovať.
    tak teraz si ma prekvapila... zamrazene mlieko? to by ma v zivote nenapadlo, ze sa to da spravit, super napad

    v cechach mame skvele farmarske trhy, kde predavaju ludia priamo z dvora, samozrejme aj velkofarmy chodia a tak, ale vsetko cerstve, bez umelin, jogurt je naozaj jogurt a taka slaninka ze mnam!
    kupovat mlieko den pred koncom zaruky (a este k tomu nie-trvanlive) je fakt riziko, ale samozrejme, ze by tovar mal byt spotreby vhodny...

    toranor je offline (nepripojený) toranor

    toranor
    wagner Pozri príspevok
    Čerstvého mlieka je v mliekomate dosť. Neviem načo kupuješ mlieko jeden deň pred skončením záruky a potom sa čuduješ. Nekúpila by som ho ani za štvrtku ceny. Radšej si kúpim trvanlivé, čo vydrží aj pol roka(aj keď ja ho nekupujem) Ja kupujem v mliekomate, mlieko naporcujem a dám zamraziť. Keď potrebujem na varenie iba rozmrazím a používam.Tiež z toho mlieka robím syr, tvaroh, jogurty. Nekupujem obchodné šmejdy. Treba iba pohnúť rozumom. Aj keď výborné jogurty u nás s mliekomatom vozia priamo od overeného výrobcu, tiež gazdovské maslo, pravú bryndzu, syry. Treba vedieť kde a od koho kupovať.
    Dá sa z čerstvého zamrazeného mlieka spraviť syr alebo jogurt ? Nezničia sa tie baktérie mrazením ?

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    wagner Pozri príspevok
    Čerstvého mlieka je v mliekomate dosť. Neviem načo kupuješ mlieko jeden deň pred skončením záruky a potom sa čuduješ. Nekúpila by som ho ani za štvrtku ceny. Radšej si kúpim trvanlivé, čo vydrží aj pol roka(aj keď ja ho nekupujem) Ja kupujem v mliekomate, mlieko naporcujem a dám zamraziť. Keď potrebujem na varenie iba rozmrazím a používam.Tiež z toho mlieka robím syr, tvaroh, jogurty. Nekupujem obchodné šmejdy. Treba iba pohnúť rozumom. Aj keď výborné jogurty u nás s mliekomatom vozia priamo od overeného výrobcu, tiež gazdovské maslo, pravú bryndzu, syry. Treba vedieť kde a od koho kupovať.
    wagner , nehnevaj sa , skutocne bez urazky :-) , ale Ty s na mna fatk teraz zaposobil ako prazsky centralisticky uradnik na hrdeho Slovaka po neznej revolucii . To si fakt myslis ze vsetci sme z BA, alebo teda odkial , ked mi radis mliekomat ? Fakt myslim, ze v okoli mleikomat nemame. Taktiez musim pripisat , ze rozmrazene mlieko je iba biela voda to poznam. A trvanline skatulove mlieko nie je mlieko. Je to vyrobok s obsahom mlieka. A najviac ma nastvalo -a to sa snazim byt slusny - ze v tom obchode som o dve hodiny potom cerstve mlieko kupil. Ale rano ho mali schovane , aby minuli stare. MNe uz vobec neslo o mlieko , ale o to ze si zo zakaznikov robia idiotov i zo starych ludi co tam kilometer idu peso -na mlieko.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    wagner Pozri príspevok
    Ja nie som z BA a ani u nás nie je mliekomat. Ale chodí ku nám raz za týždeň auto s mliekomatom z družstva vzdialeného cca 60km a môžem si nakúpiť.Aj mlieko, syry, maslo, tvaroh, bryndzu, jogurty. Alebo môžem ísť dva krát do týždňa kúpiť mlieko do družstva cca 8 km, alebo do mliekomatu 16km každý deň. Takže kto hľadá, nájde. Neviem prečo si myslíš, že rozmrazené mlieko je iba biela voda, ale je to vecou názoru. Nemám chuť s Tebou polemizovať. A to čo píšeš o tom obchode - to je bežná finta predajcov. Staré veci vyložia a nové schovajú. a čo keď tovar vozia neskôr? osobne u nás do coopu vozia okolo obeda,vidím auto,keď idem do poobednej.Keď predajú staré, vyložia nové.
    v texte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.