Zavrieť

Porady

Príliš rýchla výpoved z najmu bytu

Dobrý deň .chcela by som sa informovat ako je možne dať niekomu v ten istý deň vypoved dohodou ,hoci na vypoved nemam ziadne oddôvodnenie ani paragraf iba dve hole vety !! A ihned aj vypoved z najmu bytu!!! Kôli dlhodobej PN mi nestrhvali najom !9ur vo vyplate hoci pred tym to tolerovali a po nastupe do race mi cely dlh na najomnom strhli jednorazovo.Vypoved som dala preto lebo na pôvodnom pracovisku som nemohla pracovat.Maju zaujem predat byt niekomu inemu a na nas boli uvalene ohovarania ktore sa nezakladaju na pravde.Tyka sa to bytu ktory po premenovani spolocni nefiguruje na katastri ako ich majetok ale zrazu je to ich ked sme sa na odkupenie informovali tak nas odporucili na ministerstvo hospodarstva ale uz to nieje pravda uz je to ich majetok ....tak mam z toho mis mas nechcem prist o 3 mesiace o byt hoci som sa docitala ze mam narok na vypovednu lehotu az 6 mesiacov pretoze za cely rok som nemla prijem ani zivotneho minima.. za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nemusíš súhlasiť s ukončením nájmu dohodou. Výpovedná lehota je zo zákona 3 mesiace, môže byť dlhšia ak ti ju prenajímateľ tak určí. Prenajímateľ ti môže dať výpoveď pre nezaplatenie nájmu 3 mesiace. Ak si v hmotnej núdzi, predlžuje sa ti výpovedná lehota o 6 mesiacov.

    Pozri občiansky zákonník, najmä tieto paragrafy:

    Zánik nájmu bytu
    § 710


    (3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu. Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu.5a)
    (4) Ak bola daná výpoveď z dôvodu podľa § 711 ods. 1 písm. d), že nájomca nezaplatil nájomné alebo úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu, a preukáže, že ku dňu doručenia výpovede bol v hmotnej núdzi z objektívnych dôvodov, 5b) výpovedná lehota sa predlžuje o ochrannú lehotu, ktorá trvá šesť mesiacov.

    § 711
    (1) Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu, ak

    d) nájomca hrubo porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z nájmu bytu najmä tým, že nezaplatil nájomné alebo úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu za dlhší čas ako tri mesiace,


    (5) Ak nájomca, ktorý je v hmotnej núdzi z objektívnych dôvodov, pred uplynutím ochrannej lehoty (§ 710 ods. 4) zaplatí prenajímateľovi dlžné nájomné alebo sa písomne dohodne s prenajímateľom o spôsobe jeho úhrady, rozumie sa tým, že dôvod výpovede nájmu bytu zanikol.

    (6) Neplatnosť výpovede môže nájomca uplatniť na súde do troch mesiacov odo dňa doručenia výpovede. Účinky výpovede nastanú až po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia súdu, ktorým sa zamietne návrh na určenie neplatnosti výpovede nájmu bytu.

    Príliš rýchla výpoved z najmu bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.