Zavrieť

Porady

Autorské právo , vydavateľské povolenie

Dobrý večer . Potreboval by som poradiť ohľadne autorského práva a vydavateľského povolenia k zverejneniu diela . Kde sa dá zaregistrovať autorské právo k literárnemu dielu a kde získam povolenia na jeho rozšírenie alebo publikovanie ? Potrebujem mať k tomu aj živnosť alebo firmu ? Za Vaše odpovede ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    autorské právo sa neregistruje

    súhlas so šírením diela, resp. nakladaním s dielom získaš od nositeľa tohto práva

    ak ide o podnikanie, potrebuješ oprávnenie na podnikateľskú činnosť, definícia podnikania je uvedená v živnostenskom zákone a obchodnom zákonníku
    malyspaniel Ahoj Matto Takže keď som napísal knihu a som jej autorom , súhlas nepotrebujem od nikoho ? A keď ju teda chcem dať vydať , môžem aj bez živnosti ?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    malyspaniel

    9 Minutes Ago #39252 Ahoj Matto Takže keď som napísal knihu a som jej autorom , súhlas nepotrebujem od nikoho ? A keď ju teda chcem dať vydať , môžem aj bez živnosti ?

    nepotrebuješ súhlas, môžeš si vydať čo chceš, kedy chceš, stačí si zaplatiť tlač a úpravy pred (zalamovanie atď.), písanie kníh nie je podnikaním, takže nepotrebuješ ani živnostenský list, daj si do google "ako vydať knihu" a vybehne ti plno odkazov a firiem, ktoré ti to všetko urobia

    Autorské právo , vydavateľské povolenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.